Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel eredménynél számít...

Vérvétel eredménynél számít hogy mit mondtam a gyógyszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam TSH, FT4, FT3 vérvételen. Methothyirint szedek pajzsmirigy túlműködés ellen. Kérdezte a vérvételi helyen a hölgy, hogy szedek e gyógyszert, mondtam igen ezt, de mondtam hogy az reggel még nem vettem be. Viszont szerintem ő úgy értette, hogy már bevettem. Ezt fel is írta a rendszerbe.

Azért adott ez a kérdésem, mivolt nagyon rossz lett a vérképem, miközben az orvosommal nagyon jó eredményre számítottunk. Vagy hirtelen nagyon sokat romolhatott az elmúlt pár hónap alatt a pajzsmirigyem. Vagy ez lehet a hiba, hogy ő mást jegyzett fel. (Hozzátennem szerintem már én gondolom bele hogy ez a hiba, mert erősen kétlem, hogy attól változna a vérképem hogy ő mit ír fel. Hisz gondolom ugyanúgy nézik meg elemzik!)

Az orvosommal csak jövő héten tudok erről beszélni.

Életmódbeli változásom nem volt, ami befolyásolhatná a kapott értéket, annyi h az nap nem vettem be a gyógyszert, de gondolom ez nem határoz ilyen sokat be a vérképbe. Ha van bármi gondolatotok, hogy mi lehet ez, azt kérlek írjátok le.

Pajzsmirigy túlműködésem van, a bal lebenyt egy közel 4,5 cm-es göb tölti ki. Műtét volt eddig tervben.



2023. aug. 24. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván semmi köze hozzá annak, hogy mit ír a papírra ahhoz, hogy mi van a véredben.

Az, hogy milyen gyógyszert szedsz, annak kell tudnia, aki elemzi a laborod, mivel vannak gyógyszerek amit befolyásolhatnak bizonyos értékeket.

2023. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszod!
2023. aug. 24. 17:55
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ehhez nem értek, de az elképzelhető, hogyha te szedsz valamit be előtte, vagy nem szedsz, akkor változhat az értékhatár, mint pl. nem és kor szerint is mindig más. De annyira szerintem nem gond, mert ha mész a dokihoz, akkor elmondod neki és megbeszélitek. Egy eredmény meg úgysem számít.
2023. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az eredmény értékelésében nem mindegy, hogy egy kezelt eset célértékét kell nézni, vagy a normál eloszlással kell összevetni, mert diagnosztikus (első) vizsgálat.

Finanszírozási oldalról is számíthat, vannak időkorlátok a krónikus betegségek laborkontrolljában, de ha nem szednél gyógyszert, akkor az időkorlát lehet akár hosszabb is, ezért kellett felírnia.

Nem az aznapi gyógyszered érdekelte, bár szerintem feleslegesen hagytad ki, ilyenkor reálisabb, ha a szokott időben beszeded.

2023. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!