Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tennétek a helyünkben?...

Mit tennétek a helyünkben? Várjunk az államira vagy menjünk magánba? (többi lent)

Figyelt kérdés

A 14 éves fiam nagyjából 2 éve fájlalja a hátát és a lábait. Azóta legalább 6 alkalommal voltunk ortopédnél, 4 alkalommal reumatológián. 7 alkalommal röntgenezték. Ebből 2 alkalommal a gerincét, 5 alkalommal a lábait. Mindig minden negatív volt. 3 alkalommal írtak fel neki alkalmanként 16 alkalmas gyógytornát. Ez használt is, de mindig leállítottak bennünket. Az állapota mindig visszaesett. Most végre egy újabb orvoshoz került, aki azonnal MR beutalót adott. Az időpont 2024. február 6-ra szólna.


Elkezdtünk magánorvos után nézni. Találtunk is egyet, amelyről ismerősi körben is pozitív visszajelzést kaptunk.


Az árak a következők:

Első vizsgálat - 70 ezer Ft (16 éven aluliak esetében 20% kedvezmény)

Röntgen, ultrahang, CT - 20 ezer/darab

MR - 30 ezer/darab

Gyógytorna, speciális torna, fizioterápia - 15 ezer / alkalom

Kontroll - 35 ezer Ft (16 éven aluliaknak 20% kedvezmény)

Havi díj - 9 ezer Ft/fő (16 éven aluliaknak 25% kedvezmény)


Egyáltalán mi lehet a gyerekkel?

Várjuk ki az állami MR időpontját?

Próbáljuk meg a magánegészségügyet?

Mit gondoltok az árról?



2023. aug. 28. 20:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A hirtelen nyúló kamaszok csontja sokszor nem győzi a sok átépítést, amit csinálni kell .

Napi cola sajnos több foszforsav annál, mint ami jó lenne. Még jó, hogy tejből megvan a minimum. Azért én a coláról lebeszélném.

A gerincnek legrosszab testhelyzet az ülés. ( az állásnál is rosszabb)

Alapesetben aktív ülés, ha bármin amin ül, helyes pozíciót vesz fel. Tipik hiba, hogy a fenekük nincs hátratolva. Az ágyéki izomzatot így hátul túlnyújtják, elöl zsugorítják. Aztán feláll, elmegy edzésre és szétrángatja az egészet.

(Tini focistáknak eleve aszimmetrikus a derekuk a féloldalas terhelés miatt.)

A többit szerintem a neten megtalálod.

Nem kell a mindenféle ülőkéknél leakadni, azt keresd, amit gyógytornászok írnak, mutatnak.

Ha a csík már nem látszik, még fehéren se ,az jó jel.

Sok sikert!

2023. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

"Napi nagyjából fél liter házi tejet iszik."

Másfél liter tejről van szó.

2023. szept. 1. 10:28
 23/24 A kérdező kommentje:

"A hirtelen nyúló kamaszok csontja sokszor nem győzi a sok átépítést, amit csinálni kell."

Az tény, hogy 2020-ben egy naptári év alatt 7,5 cm nőtt, de az azt követő mintegy másfél évben kb. 3 cm ez.


"Napi cola sajnos több foszforsav annál, mint ami jó lenne. Még jó, hogy tejből megvan a minimum. Azért én a coláról lebeszélném."

Én sem díjazom a Cola-t, de ismerjük a kamaszokat. Ha tiltjuk, akkor már csak azért is. (Persze csak néhány napit, hétig, esetleg hónapig, ameddig izgalmas nekik) A tejre vonatkozó részt javítottam.


"A gerincnek legrosszab testhelyzet az ülés. ( az állásnál is rosszabb)"

Lehet, de vannak olyan dolgok, amiket állva nem lehet csinálni, vagy iszonyúan kényelmetlen.


"Alapesetben aktív ülés, ha bármin amin ül, helyes pozíciót vesz fel. Tipik hiba, hogy a fenekük nincs hátratolva. Az ágyéki izomzatot így hátul túlnyújtják, elöl zsugorítják. Aztán feláll, elmegy edzésre és szétrángatja az egészet."

Értem!


"Tini focistáknak eleve aszimmetrikus a derekuk a féloldalas terhelés miatt."

A gyerek focizik. Támadó középpályás, előkészítő.

Mit nevezel féloldalas terhelésnek?

2023. szept. 1. 10:36
 24/24 A kérdező kommentje:
Egyébként az MR kielemzett eredményéért ma megyünk vissza.
2023. szept. 1. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!