Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbél tükrözés hogy...

Vastagbél tükrözés hogy zajlik? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy 1 méteres csővel csinálják, de gondolom abból csak 20-30cm dugnak fel.

2023. szept. 30. 02:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Olyan érzés mint a böriben amikor kiesik a kezedből a szappan lehajolsz érte és hátulról bepekulálnak kékeres méteressel
2023. szept. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves egyes sokat segitettél. Csak azt nem értem ha nem tudsz rendesen válaszolni akkor minek írsz , ilyesmit
2023. szept. 30. 03:16
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is hamarosan lesz vastagbéltükrözés (életemben az első), alig három hónap múlva.

Felvezetik a csövet, bal oldaladra kell feküdni.

Elvileg nem fog nagyon fájni (bár ez egyén-függő gondolom).

[link]

2023. szept. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Szia, nekem többször volt már tükrözésem, bódításban. (Altatásban is lehet bizonyos helyeken kérni)


Nagyon féltem tőle, így megértelek.


Nem azt a szót használnám rá, hogy fáj, hanem hogy kellemetlen. Maga az egész folyamat, az előtte lévő napot is beleszámítva.

De sajnos az egészség érdekében muszáj néha.


Leírni a tapasztalataimat, hátha segít, de kérdezz nyugodtan.


Előtte napokban olvass utána, mit nem szabad enni, például magok, kukorica. De valószínűleg kaptál listát is.


Az előtte lévő nap, amikor hashajtózol, az nagyon legyengíti az embert, nem ehetsz, csak ihatsz egy napig, közben rengetegszer ugye hasmenés a gyógyszer hatására, hogy kitisztulj. Átlátszó folyadékot ihatsz, például szőlőlé, hogy ne ájulj el. Ne csak vizet!


Magához a hashajtó löttyhöz hűtsd le előtte a vizet, amiben elkevered, mert hidegen könnyebb meginni. Nekem azt javasolták, hogy fogjam be az orrom, úgy még könnyebb, mert bizony nagyon nem finom.


Nagyon sokat kell inni,legalább 3-4 litert, de muszáj.


A hashajtás napján legyen nálad nedves wc papír, vagy valami törlőkendő. Illetve kenőcs, például Sudocream. A sok hasmenés csípni fogja a bőröd, a wc papír meg dörzsölni... Kend be nyugodtan két hasmenés között a bőröd ott lent, hidd el, segít.


Aznap: vigyél kísérőt, bárki lehet. Hiszen le leszel gyengülve, izgulni is fogsz, ne utazz egyedül. Ráadásul ő tudja a holmidat, táskádat is fogni, ha szeretnéd, amíg bent leszel.


Kapsz egy köpeny szerűt, mert lent teljesen le kell vetkőzn, maximum zoknit engedik. Egy külön kis öltözött lesz, a ruhát ott kell hagynom. A köpenyben felülsz az ágyra, majd lefekszel.


Ahogy a kettes is írta, oldaladra kell majd feküdni, de mindent mondanak folyamatosan, mit csinálj.


Csövet vezetnek beléd, igen, és fújnak beléd kis levegőt, mert az összeesett belet így tudják megnézni. Utána fognak belőled gázok távozni, főleg amikor hazaérsz, ez normális, ne aggódj.


Nekem segített átvészelni, hogy előre kitaláltam, mit eszek utána. Rettentően éhes voltam, szerencsére utána szinte azonnal mindig ehettem, ihattam, bármit.

2023. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!