Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarnak a pszichiáterek...

Miért akarnak a pszichiáterek mindenképp gyógyszert szedetni, ha diagnózist adtak a paciensnek? A gyerekével is szedetnék?

Figyelt kérdés
Az ilyen szerek nem gyógyítanak, csak lenyomják az agy működését, szedálnak, és meghíznak tőle, meg sokan fel alá járkálnak, bambák lesznek.

2023. szept. 1. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Gyógyszer érdekeltség (lobbi), lustaság, kiégettség, nemtörődömség.
2023. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szerintem is ezek miatt
2023. szept. 1. 17:05
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Van a gyógyszerlobbiban is egy érv, de azért azt se felejtsük el hogy borzasztó sokaknak segített a gyógyszer, és megmentette az életét. Nekem például nem voltak jók, de sok ember írta hogy ez mentette meg az életét, és azóta nagyon kiegyensúlyozott, van a másik réteg, mint pl én aki semmi nagy hasznát nem vette. De alapból vannak borzasztó szakemberek pszichiáterekből, és vannak olyanok akik tényleg jót akarnak neked. Ezt viszonyíthatjuk bármilyen foglalkozáshoz. Gondoljunk bele van olyan vizsgabiztos aki átenged jogsinál, mert szinte tényleg minimális, vagy nem csináltál hibát, és van az aki a plusz pénzért párszor meghúz elég szépen. Nekem pl a dokim jót akarta, gyógynövényekkel is próbálkoztunk, és csak a legvégső esetben javasolta, és írta ki a gyógyszert. Persze elhiszem hogy ez a kisebb réteg sajnos.
2023. szept. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Józan keretek között segíthet a gyógyszer, de nem értelmetlenül nyakra-főre. Ehhez kéne a jól képzett, másokra odafigyelő szakember.
2023. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
A pszichiáterek mentális betegséggel foglalkoznak, vagy olyan fokú szorongással depresszióval, amit már gyógyszerrel kell kezelni. Pszichiáterhez alapvetően pszichológus, vagy szakorvos küld, aki úgy ítéli meg, hogy valószínűleg komolyabb beavatkozás kell. Fokozatosan szokták a gyógyszert felírni, adagolni, vagy több mindent kipróbálnak, ami nem feltétlen (pl: antidepresszáns), de a pszichiátrián már valamilyen gyógyszeres és terápiás kezelés is történik. Aki nincs olyan stádiumban annak nyilván elég egy pszichológus is és nem kell neki gyógyszer. Például egy skizofrén vagy bipoláris vagy borderlineos nem tudom, hogy kezelnél gyógyszer nélkül? Egy normális pszichiáter mérlegel, nagyon a rossz oldalát meg mindenkit ennek állítasz be, hogy bogyót akarnak a torkodon lenyomni.
2023. szept. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Eleve senki nem akar a kerdezo torkan bogyokat lenyomni! Minden beteg sajat maga vallalja, hogy beszedi-e a gyogyszert vagy sem. Egyetlen kivetel van, ha kozveszelyes es zart osztaly.
2023. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

A kerdes egy provokacio...

Minden gyogyszernek van karos mellekhatasa.

Te dontesz, hogy pszichoterapiat valasztasz vagy gyogyszert, esetleg mindkettot, es amikor javul az allapotod, akkor mar csak a terapiara tamaszkodni... a magyar betegek autonomiaja es felvilagosultsaga is a beka segge alatt van. Ne az orvost fikazd, ketton all a vasar!

2023. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek az értelmes válaszokat! Én pl sokat olvasgattam a neten, direkt erre keresve, és Holland, vagy pl USA orvosai, pszichiáterei kutatásokat végeztek, kell e szedetni pszich. tablettákat, vannak e más gyógymódok, v kell e élete végéig a psz betegeknek tablettákat. A gyógyszerekről érdekes megállapításra jutottak, feleslegesek, károsak, lényegében az egész agyműködést bénítják, ezáltal csökken a pszichotikus tünet is. De közben butítanak is, a kognitív funkciókat csökkentik. A kutatásokat sok betegen végezték, nagyon sokan a gyógyszerek elhagyása után újra önálló életvitelre lettel képesek, vissza épültek a kognitív funkciók normál szintre. Speciális helyeken voltak, a kezelő személyzet családtagként volt jelen.
2023. szept. 2. 23:53
 9/15 A kérdező kommentje:
aki írta, h provokáció a kérdés, vehetjük annak is, bár nem az volt, de te így értelmezted, de vegyük akkor annak a kedvedért....valójában az érdekel, miért ez a protokoll, gyógyszer szedetés. Megnézhető a pszichiátria és a szereik története, a neten minden fenn van. Az is, hogyan vették észre, hogy egy lényegében vegyszer az állatokra hogyan hat, az állattenyésztésben észlelték. Ennek nyomán alakultak ki ezek a szerek. Amik nem gyógyítanak, tünetet csökkentik, de sok káros mellékhatással. Szintén a neten található, hogy senkiben nem mérik a dopamin, szerotonin mennyiségét, működését sem, ezekről azt se tudják, nem mérték igazoltan, bizonyítottan, mennyi a normális, milyen a norm.működés. Sokszor próbálták kísérletekkel, de egyszer sem sikerült bizonyítani a dopamin rendszer dolgokat, amire feltételezik, hogy az elmebetegség ennek a hibás működése. Komoly tudású orvosok, pszichiáterek nyilatkoznak, olvasható megtalálható a neten, nem én állítom, amiket leírtam.
2023. szept. 3. 00:06
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Pszichiáterhez senki sem küld, nem kell beutaló sem.

Elmész és ő eldönti, hogy kell-gyógyszer.

Persze nem a közveszélyesekről van most szó!

Nekem segített a gyógyszeres terápia, nagyjából visszatért az életem a normális kerékvágásba.

2023. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!