Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetnénk ebben a helyzetben?

Mit tehetnénk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az apám diabéteszes, és nem eszi a gyógyszereit, csak ha elétesszük.Ha mindketten dolgozunk, akkor képes átaludni a napot, és nem vesz be semmit.

Már pelenkázni kell.Szerencsére magától felveszi, de direkt be......, meg bevizel, mert a tablet az isten.

Van egy fajta gyógyszer, amit egyáltalán nem hajlandó enni, mert attól bealszik, és akkor nem tud hajnalig internetezni.

A vízhajtót, sem a vérhigítót nem szedi be.A két lába csupa seb, és fel vannak dagadva.

Mindig ilyen nemtörődöm volt.Attól félünk, hogy leveszik a lábát, és akkor egyikünk munkájának lőttek.

Beszélni vele nem lehet, mert röhög csak az egészen.

Egyszer úgy csinált mint aki épp sztrókot kapott.Hívtam mentőt, de meghallotta, hogy telefonáltam.Mikor kiértek teljesen normális volt, én meg megkaptam, hogy máskor ne szórakozzak az idejükkel.

Szóval csak megjátszotta.


Ilyen emberrel mit lehet tenni?



dec. 9. 06:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Az attól függ milyen anyagi helyzetben vagytok, és mentálisan mennyire vagytok erősek.


Egy ilyen gondolkodású emberre hatni nem lehet, bár megpróbálkozhattok egy végső figyelmeztető beszélgetéssel, de ne legyenek illúzióid.


Minden megoldás, ami a ti ép elméteket védi az "brutális", gonosz, embertelen és teljesen szembe megy azzal, hogy amit emberként általánosságban gondolunk a család szerepéről, hogy hogy kell szeretteinkkel bánni stb.


De apátok láthatóan már rég letette ezt a szerepet, sem önmaga, sem ti nem érdeklitek, meg sem próbál már tenni bármit is - gondolom ez nem egy pár hetes folyamat, és gondolom próbáltatok már hatni rá, sikertelenül.


Szóval ezt érdemes átgondolni, hogy akkor így nektek miért lenne felelősségetek őt "megmenteni", ápolni, belebolondulni?


Elköltözhetsz anyukáddal albérletbe, ő meg oljda meg az életét ahogy akarja - nyilván, persze, ezt nem "lehet", mert az apád/féjre + ugye itt jön a kérdés, hogy anyagilag ez megoldható-e.


Mit lehet még?

Van annyi pénzetek, hogy felfogadjatok egy 24 órás ápolót, és akkor nektek nem kell vele foglalkozni? Mondjuk ehhez egy akkora lakás sem ártana, ahol van külön szobája, fürdője.


Vagy elköltöztök és úgy fogadtok fel mellé valakit, ami még drágább.


Vagy bentlakásos otthon, ami egyrészt várólistás, másrészt van annyi pénzetek? Vagy ha a ház saját, akkor azt el kell adni és abból kifizetni, de ha ő ebbe nem megy bele megint tökmindegy mit akartok ti.


Szóval itt jó megoldás nincs.

dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!