Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az üzem orvos előírásai...

Ha az üzem orvos előírásai nincsenek betartva. Bírósági ügyben az igazságügyi szakértő azt állapította meg, hogy fordított munkarendben a kontrainzuláris hormonjainak szintje megemelkedett, instabillá téve a szénhidrátegyensúlyodat.Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Üzemorvos csak azzal az utasítással adta meg az alkalmasságomat, hogy két egymást követően éjszakai munka nem végezhető.Ezt a munkáltatóm nem tartotta be, amikor ezt szóvá tettem felmondott nekem, mondván így nem tud alkalmazni, de akkor miért vett fel ezzel az utasítással a munkaadóm. Munkaügyi peres ellátás két éve zajlik, igazságügyi orvosszakértői véleményt kért a bíróság, az fenti megállapítást adta ki a szakértői vélemény. Ez mit jelent pontosan?
dec. 18. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy az üzemorvosnak igaza van, nem szabadott volna fordított munkarendben alkalmazni, mert szétbas.za a szénhdirát anyagcseréd. Gondolom cukorbeteg vagy, nem?
dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem szabad, ez volt az orvosi javaslat, de a munkáltató nem köteles így alkalmazni, ha ezt ő nem tudja vagy nem akarja megoldani. Viszont itt más történt, mert az orvosi javaslatot nem vette figyelembe, ez vezethetett oda, hogy problémát okozott nálad, felborult a szénhidrát egyensúlyod a hormonok miatt, gondolom emiatt megy a per.
dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, napi négyszeri inzulinos vagyok több tíz éven keresztül.Igen kártérítési munkaügyi per van folyamatban, két éve, tárgyalás még nem volt. a bíróság elrendelte az igazságügyi orvos szakértői véleményt, amire eddig kellett várni sajnos.Szerintem a felvételemet sem törvényesen alkalmazta a munkaadóm, mert tudta az üzemorvos előírásait, mégis felvett munkaviszonyba, amit vitatok a perben, és a szerintem nem törvényes munkaadói felmondásomat is, kártérítési igénnyel. A szénhidrát egyensúlyomat máig nem sikerült arra a szintre beállítani ami a munkában állásom előtt volt. Erről is igazságügyi orvos szakvélemény történt.
dec. 18. 12:13
 4/13 anonim válasza:
Ugyanilyen ügyemben a Fővárosi Munkaügyi Bíróság jogerősen, jogerős határozatában, kimondta a munkáltató jogszerűtlen munkaidő beosztásával okozott, egészségrosszabbodást okozott. Vagyoni kártérítésként az elmaradt munkabérem kifizetésére, valamint nem vagyoni kártérítés megfizetésére kötelezte a munkáltatót, a kamataival a kifizetésig. Nekem is hosszú időbe tartott a jogerős ítéletig az eljárás, az én ügyemben is írásban kijelölt a bíróság, egy igazságügyi orvos szakértői csoportot, aki a véleményt meghozta. A bíróság elfogadta a szakértői véleményt, és meghozta a határozatot. Ez ellen fellebbezett a munkáltató, a másodfok helyben hagyta az elsőfokú határozatot. Ezt követően kifizette a munkáltató a megítélt kártérítést. 4-5 év, egy munkaügyi peres eljárás.
dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi az a fordított munkarend, 128 óra meló, 40 óra pihenő, hetente?
dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
5. választ adónak. Ilyen kérdést meg hogyan lehet feltenni? A kérdező érthetően leírta, hogy a munkaadója nem tartotta be az üzemorvos előírásait. KÉT EGYMÁST KÖVETŐEN ÉJSZAKA NEM DOLGOZHAT.
dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6.

És? Ez neked fordított munkarend, hogy hány db éjjeli meló van egymás után? Jogi fogalom biztos nincs ilyen.

dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt nem én írtam.
dec. 21. 16:37
 9/13 anonim ***** válasza:

8.

Szóval akkor mi az?

dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt az 1 válaszolótól kérdezd.De szerintem a vagyonőröket összevissza osztják be szolgálatokba. 8 12 24-48 szolgálatok. Mivel én inzulinos cukros voltam, tehát éjszakai inzulinra is szorultam, ezért adta az alkalmasságomat az üzem orvos hogy egymást követően éjszakás műszak nem lehet.Na ezt nem tartotta be a munkaadóm, a próbaidő lejártát követően. Ami okozta nálam a cukorháztartásom súlyos felborítását. De az igazságügyi szakorvosi véleményben is ez áll, amiért a munkaadó felelős, az okozta ezt az állapotrosszabbodásomat, azzal hogy nem tartotta be az üzemorvos előírásait. Felvételkor már tudott a munkaadó erről, mégis felvett munkaviszonyba.
dec. 22. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!