Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » PRK lézeres szemműtét után...

PRK lézeres szemműtét után mennyi idő amíg beáll a látás rendesen?

Figyelt kérdés

2 hete lézereztek és még azóta sem látok rendesen távolra, pedig valami olyasmit mondtak, hogy 1 hét alatt azért már beáll a távol látás. Persze nem azt mondom, hogy ugyanúgy látok mint azelőtt (-4,75ös voltam), de mondjuk ha tv-t nézek akkor még azért nem látom teljesen tisztán.

Nektek mennyi idő volt míg beállt az egész teljesen?


dec. 31. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

A PRK (fotorefraktív keratektómia) lézeres szemműtét után az egyén látásának teljes helyreállítása időben eltérő lehet, és számos tényezőtől függ. Általában azonban az embereknek néhány hét alatt visszatér a látásuk, és az optimális eredmények eléréséhez teljes gyógyulás néhány hónapot is igénybe vehet.


Az első néhány napban és hétben a látás javulhat, de az is lehet, hogy az észlelt javulás nem azonnali vagy egyenletes. A gyógyulási időszak alatt a szem folyamatosan gyógyul, és a látás fokozatosan javul. Fontos az orvos által előírt utasításokat követni, például a gyógyszerek rendszeres szedését és a szemcsepp használatát.


A következő hetekben és hónapokban a szemek további gyógyulnak, és a látás javulása folytatódik. A két héttel a műtét után még az is előfordulhat, hogy a teljes gyógyulás és látásstabilitás elérése további időt vesz igénybe.


Mindazonáltal, ha aggódsz vagy nem látod a várt javulást, fontos, hogy konzultálj a műtétet végző orvossal. Az ő értékelése segíthet megállapítani, hogy a gyógyulási folyamat normális-e, vagy szükség van további vizsgálatokra vagy beavatkozásra.

dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy azért 1 év után van az utolsó kontroll, mert annyi idő, mire tökéletesen helyreáll a szaruhártya, ugye van az a rész, amit leszednek és újraképződik, na amikor az is már teljesen leváltódik új sejtekre magától, akkor mondják rá a teljes áment. Egyébként nekem olyan 2 hónap kellett, mire minden irányba, minden távolságba élesen láttam, a jelenleg is meglévő full HD érzést viszont valamikor 5-6 hónap után tapasztaltam először. 2020 októberben műtöttek.
dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!