Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözést hogy lehet...

Gyomortükrözést hogy lehet túlélni?

Figyelt kérdés

Bódításban vagy bódítás nélkül v altatásban?


Ismerősök mondták, hogy nem jó a bódítás mert akkor még jobban fulladásos érzés jelentkezhet, altatás hosszadalmas. Fogalmam nincs mitévő legyek. Nem nekem lenne, hanem egy olyan személynek, aki pszichiátriai beteg és nem tudom melyikkel tennék neki jobbat. Mindenhogy rossz ez tudom, de hogy melyiket lehet a legjobban túlélni... nem tudom :((


febr. 1. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha ilyen betegsége van akkor biztos hogy altatják, persze ha a gyogyszerek engedik.
febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Rajtam mindenféle szer használata nélkül végezték anno kb. 10 éve és nem fogok hazudni... kifejezetten kellemetlen volt, nem fájt de kellemetlen.
febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
megoldjak majd. En is voltam. A rossz resze az amikor felfujjak a gyomrod levegovel. Az olyan mintha hanyingered lenne. Aztan amikor mondjak hogy oke vegeztunk ez a levego vagy a beleidbe megy es fingasz ott helyben egyet, vagy bofogsz egy akkorat, mint egy repulogep motor decibelje.
febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lidocaint kaptam a torkomra és egyet böfögtem a 3-4 perces vizsgálat alatt. Csak az zavart, hogy utána még órákig zsibbadt a torkom.
febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1:

SZTK-ban nem altatják, csak magán úton, ami 100 e Ft


2:

Igen sajnos azt tudom, hogy kellemetlen :(


3:

Érdekes, mert ezt mondták, hogy vastagbél tükrözésnél is fingás lesz ott helyben is meg, otthon is és semmi ilyesmi nem történt....


4:

Na ettől tartok, hogy nem tudom hogy legyen.

1x legyen túl rajta Lidocan nélkül vagy szenvedjen a lidocain után...

Ezen agyalok...

Szegény nem tud dönteni. Nem is fogja fel hogy lesz ez a vizsgálat...

febr. 1. 23:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Pánik roham vagy 100 ezer ? Melyik éri meg jobban?
febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5 szerintem a Lidocain nem igazán választás kérdése
febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6:

Sosem volt pánikrohama, ilyet hol olvastál?

Nem azt írtam, hogy pánikbeteg, hanem hogy pszichiátria beteg.

Izgul, hogy mi fog ott történni. Hiába mondom el neki, olvasunk a netről együtt, nem tud koncentrálni, nem áll neki össze a kép.


Az altatásnak is vannak ugyanúgy kockázatai. Nehogy azt hidd, hogy azért mert alszik minden szép és jó. Neki volt más altatásban műtéte és külön kellett altató orvossal egyeztetni. Jelenleg csak magán úton opció ez és február végére lenne időpont, csak a konzultációra, a vizsgálat külön időpont. SZTK-ban pedig febr közepére kapott időpontot. Nem is nagyon szeretném húzni, mert nyilván túl szeretne rajta lenni. Különösebb panasza nincs. Vastagbél szűrésen volt, ami pozitív lett. Ezért elment vastagbél tükrözésre, ahol semmit nem találtam, továbbküldték erre a gyomortükrözésre. Csak, ha itt sem találnak semmit(legyen úgy) feleslegesen szenved ezeken a vizsgálatokon...


5:

Miért ne lenne választás kérdése?

Megkérdezték a vastagél tükrözésen is, hogy szeretne e bódítást.

febr. 2. 17:37
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja és a 6-os válaszolónak:

Könnyen írod, hogy ez vagy az.

Tudom 100 ezer Ft a mai világban nem pénz, de egy rokkant embernek, akinek 120 ezer Ft a rokkantsági nyugdíj , én tanuló vagyok

Igenis pénz...

febr. 2. 20:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nézz utána segélyeknek, tanulj meg sírós könyörgős leveleket írni.

Pánik rohama, epilepsziás rohama nem csak egy pánik betegnek lehet, miutan nem írtad hogy mi a betegség így nyílván pontos választ nem tudtam írni.

Egyébként teljesen mindegy hogy mit írunk mert ezt nem te és nem is ő fogja eldonteni hanem az orvos aki kezeli és a gasztroenteorologus miután egyeztetnek. Ha altatni kell akkor érdemes olyan magán kórházat keresni ahol van TB támogatás (is).

Ha nincs más akkor pedig gyűjtsetek

febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!