Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvos adhat testnevelés...

Magánorvos adhat testnevelés felmentést?

Figyelt kérdés
Gerincferdülés és/vagy lúdtalp miatt, bár az utóbbi szerencsére nincsen nekem. Vagy hát ha nem is ő adja meg,de a szakvéleménye alapján megadja a javaslatot az iskolaorvosnak és asszem ő adja meg a felmentést.
febr. 12. 10:23
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen,így.
febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Komolyan egyszerű gerincferdülésre hivatkoznál?

Mid van scifosis vagy scoriosis?


A helyedben ezek ellenére sem mondanék le a tesiről... Nekem valamiért az a gyanúm, máshonnan fúj a szél...

febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#2:Attól függ milyen a mértéke,viszont ilyenkor azért legalább gyógytesi kell,vagy valamilyen rögzítő,stb.
febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2: igen, komolyan.

A testnevelés rosszat tesz a gerincferdülésnek. Nem jó a futás és az ugrálás. A testnevelő tanárok 99,9%-a nem ért hozzá, nem foglalkozik vele, stb.

Gyógytorna és úszás kell helyette, ami megerősíti a hátat, dereket, hasat, a tartóizmokat, hogy ne romoljon és ne legyenek fájdalmai.

febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4!

2-es vagyok... Én is arra gondoltam, hogy ha tényleg van ferdülés, akkor gyógytesi helyette, de én úgy értelmez(t)em a kérdést, hogy a kérdező semmilyen tesit nem akar végezni.

febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Így van,a gyógytesi lenne a cél, az iskolámban van is erre lehetőség.

Lenne még egy kérdésem. Milyen szakorvoshoz menjek, hogy hívják azt a szakterületet?

febr. 12. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
5: Igen, végül is nem egyértelmű. Az tényleg nem jó, ha semmit sem mozog, és rosszabb lesz a gerincferdülés is.
febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem,gyógytesi lenne a cél, amihez az iskolámban minden feltétel adott is.
febr. 12. 11:22
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
ortopéd orvos tehet javaslatot erre,vagy iskolaorvost kérdezd meg
febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az iskola orvos beutalót ad SzTK gyógytornára .Az itt kapott torna jegy kerűl a bizibe .Elfogsz csodálkozni milyen nehezek ezek a torna gyakorlatok.
febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!