Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Na és akkor most mi a menete...

Na és akkor most mi a menete a benőtt köröm ellátásának? Mert mostmár agybajt kapok a magyaroktól!

Figyelt kérdés

Ezeket az infókat kaptam az elmúlt 4 hónapban:

- menjek be sürgősségire és kivágják, időpont nélkül

- menjek be kórházba és általános sebészeten kivágják, időpont nélkül

- menjek el valami kozmetikus akármihez és ő kivágja, időponttal

- menjek el bőrgyógyászatra(??) és ott megnézik mit lehet vele kezdeni


majd a mai napon kaptam válasz emailt a helyi kórháztól (mert érdeklődtem onnan is), és ők meg egy ötödik változatot írnak, hogy

- amennyiben hozzájuk tartozok körzetileg:

-- TB-s bőrgyógyászaton megnézik hogy mit lehet vele csinálni, erre időpontot kapok

-- ha ez megtörtént, "több hetes" kezelés kezdődik ezekkel: "kenőcs, párakötés, lápisz ecsetelés"

-- ha eztán sem javul (és biztos nem fog, mert rálépni alig tudok), akkor kapok beutalót bőrsebészeti rendelésre, egy újabb időponttal

-- majd a bőrsebészorvos ad időpontot a műtétre.



Na most akkor mi a frász az igaz, mert egyik orvos ezt mondja, a másik azt, a háziorvos az első opciót írta hogy sebészeten kivágják ha bemegyek, időpont nélkül, másik doki azt mondja sürgősségi a biztos, harmadik meg most azt írja, hogy egy több hónapos folyamaton kell végig menni időpontokkal, beutalókkal meg minden egyéb szarral együtt!!


Akkor most mi az igazság? Melyik út a követhető? Bsszam keresztbe a magyar egészségügyet hogy egy krva egyenes választ nem képesek adni ezek a diplomávalpofozott tetűládák, én meg itt szpom a fszt már 2 hónapja a benőtt körmömmel úgy, hogy lépni alig tudok vele!


febr. 27. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Talan mi lenne ha a haziorvost kerdezned.
febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
beutalo borgyogyaszat aki beutal sebeszet. majd maganba es ott rendesen kivagjak nem ugy mint a TB-n. nekem is igy volt. Semmi bajom a kozhiedelmek ellenere.
febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem kellene egy egész országot hibáztatni a saját lustaságod miatt.Egy köröm nem nő be egy éjszaka alatt.Már két hónappal ezelőtt elmehettél volna pediküröshöz,persze akkor most nem tudnál hisztizni.
febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, elmész orvoshoz és rögtön kiderül, hogy melyik változat az igaz.

Azért kaptál többféle választ, mert nem minden városban ugyanúgy működik, nem mindenhol ugyanolyan rendelők vannak, nem mindenhol ugyanaz a fenntartó, stb.

febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 vele kezdtem, ha elolvastad volna a kérdést, te értelmifogyatékos


#2 magánba nem nagyon tervezek elmenni, nincs fölös 100ezrem magánra (szélenként 45e kb, nekem 1 ujjamon van nagyon benőve baleset után, a másikon "kezdődik" és nem akarom magam kivágni)


#3 "a lustaságod miatt", igen, hiszen az én lustaságom az, hogy megkérdezem a tetves orvosomat, hogy mit lehet ezzel kezdeni, mert nem, nem egy éjszaka alatt nőtt be, hanem pár hét leforgása alatt egy baleset után, arról nem is beszélve, hogy mikor elmentem 2 "gyógypedikűröshöz", mindkettő azt mondta, hogy menjek inkább orvoshoz (egyik azt mondta sürgősségi, másik azt hogy általános sebészet), mert ő nem tudja biztosra mondani hogy rendbe tudja hozni (ezt követően mentem háziorvoshoz, ami elvezetett a kérdésben leírtakhoz, amit érdemes lenne elolvasnod a címen kívül mielőtt "hisztiről" csacsogsz te tipikus magyar gyökérállat).


#4 ugyanaz a város, egyik a háziorvos, másik két gyógypedikűrös, másik "bőrgondozó", másik meg egy bőrsebész válasza volt, ugyanabban a városban, csak néhány utca különbség van köztük sajnos, mégis mintha a válaszaik más országból jöttek volna.

febr. 27. 09:17
 6/9 anonim ***** válasza:

5: És? Elindulsz. Csinálod, aztán lesz valami :D

Mi itt virtuálisan nem tudjuk nekem megműteni :D

Egyébként nálunk van 4 rendelőintézet, plusz az egyetem által fenntartott szakrendelések, plusz még kórház, klinikák. És mindenhol máshogy van minden.

febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok...nem tudom mit jelent a "gyökérállat",így azt sem tudom mennyire tipikus annak lenni.

Továbbra is az a véleményem,ha komolyan rendbe akarnád tenni,2 hónap alatt már túl lehettél volna rajta.Akkor most kénytelen lennél valami más okon dühöngeni.

febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A háziorvos a sebészetre küldött, tehát menj a sebészetre. A bőrgyógyászat erre szvsz. zsákutca. A jó pedikűrös segíthet, hogy ne térjen vissza a probléma, de ő nem orvos, egy elgennyesedett lábbal nem nála kezdünk.
febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ér meg egy pár tízezret, hogy egy magán esztétikai sebészeten pikk pakk túl legyél rajta? Ott pár napon belül van időpont. Nem szarakodnak.
febr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!