Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg hentesek a körzeti...

Tényleg hentesek a körzeti fogorvosok vagy menjek nyugodtan oda?

Figyelt kérdés
Sokat költöttem már az elmúlt hónapokban fogorvosra. Gyökérkezelés + tömés egy fognál és egy másik fogam tömése összesen 150 ezer forint volt. A gond az, hogy a fogam, amit csak tömtek érzékeny a hidegre, melegre, szóval lehet azt is gyökérkezelni kéne, mondta is a fogorvos, hogy kitisztította, de lehet gyökérkezelni kell majd, mert elég nagy volt ott a lyuk. A gond az, hogy kb. 100 ezer lenne az is gyökérkezelés+tömés és arra gondoltam, hogy inkább mennék a körzeti fogorvoshoz, ott is több orvos van és van egy férfi, akiről pozitív értékeléseket találtam neten. 32 értékelésből 4,96-os az értékelés 5-ös skálán, aki meg 4-est adott neki, ő kommentet nem írt hozzá. Ez az orvos magánba is rendel egyébként. A borbélyom azt mondta, hogy szerinte viszont a körzeti fogorvosok olyanok, hogy nem bajlódnak annyit egy foggal, mert nem fizetek neki, hanem kihúzzák ezért hamarabb, ahelyett, hogy megmentenék. Viszont akkor inkább a magán fogászat, mert a fogpótlás az még drágább a gyökérkezelésnél. Anyám szerint ugyanakkor (aki TB ügyintéző volt), ugyanúgy fizetve van a gyökérkezelés a körzeti orvosnak is, csak nem én fizetem, hanem a TB. Kinek van igaza? De akkor miért inkább a magán fogászatot preferálják az emberek?

márc. 21. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő.

Párom pl. körzetis fogorvoshoz jár. Ő szerencsés, mert olyan dokihoz tartozik, aki az egyik legjobb a városban. Múltkor majdnem egy órán át csinálta a fogát, teljesen TB alapon.

Míg más körzetben hentes van.

márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem mind az. Az enyém nagyon jó. Viszont az lehet, hogy egy körzeti rendelőben nincs olyan eszköz, ami elég a sikeres gyökérkezeléshez.
márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az hogy lehet hogy nincs olyan eszköz?
márc. 21. 11:43
 4/16 anonim ***** válasza:
Tényleg körzet függő. Az enyém pl a hentes kategória... a töméseit is mind ki kellett cseréltetnem, lett miatta egy gyökérkezelésem is. Nekem az tavaly novemberben 50-55 környékén volt magánban, ha jól emlékszem. Az nem opció, hogy olcsóbb magán helyet keresel? Én a mostani hellyel teljesen meg vagyok elégedve, és talán ha feleannyi az összeg, jobban beleférne még neked is a kezelés.
márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De elvileg ez az orvos jó, jók az értékelései, nem csak körzetben csak egy napon rendel délelőtt.
márc. 21. 12:40
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem attól függ, hogy hol dolgozik.
márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hanem mitől?
márc. 21. 15:15
 8/16 anonim ***** válasza:
3 úgy, hogy egy mikroszkóp drága ahhoz, hogy minden rendelőbe legyen. A nagyörlőket meg sokszor csak azzal lehet tökéletesen megcsinálni.
márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A Konzerváló Fogászati klinikán rendelkeznek mikroszkóppal az tuti, hogy azon kívül mely állami intézményben, azt nem tudom.
márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez a hely a Well dental. Csak magánrendelő létezik fogászatban, csak van aki a körzethez tartozik. Minden magán rendelő és ennek a Well dentalnak jó az értékelése, amihez én tartozok.
márc. 21. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!