Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon fontos! TB tartozás!...

Nagyon fontos! TB tartozás! Hogyan tovább? 22/L

Figyelt kérdés
9 hónapig nem volt fizetve a TB-m, de most újra biztosítva vagyok. Voltam bent az apehnál,kitöltöttem, a bejelentő lapokat (2-t:egyik,hogy nem voltam fizetve, másik,hogy szept.től újra biztosítva vagyok). Azt mondták,hogy majd küldenek csekket. Kérdésem: Hogyan tovább? Kell-e igazolnom valahol a jogosultságom, vagy azt majd az iskolám intézi? Ha nekem kell igazolni, hol tehetem ezt meg? (szegedi vagyok) Az apeh-on kívül kell-e még máshova mennem, vagy most már csak a csekkre kell várnom?Az OEP-et felhívtam és ott azt mondták, hogy az apehnál kell kitöltenem a nyomtatványokat és ennyi. Tényleg csak ennyi lenne?
2010. nov. 2. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A csekk befizetése után(ami ugye az elmaradt 9 hónapról szól) el kell menni az OEP-be, és igazolni a befizetést. Ekkor él megint a biztosításod. Elvileg mindennek automatikusan kellett volna történnie, de az én esetemben nem így volt. Volt x hónap TB elmaradásom, jeleztem az APEH-nak, fizettem, és kész... lett volna, ha az APEH lejelenti az OEP-nek, hogy újra biztosított vagyok. Az orvosnál derült ki, hogy a lámpa még mindig piros, nem vagyok biztosítva. Elmentem a területileg illetékes OEP-be, igazoltam a befizetett csekkeket, és ők intézkedtek, és áttettek zöld, azaz biztosított jogviszonyba. Utána már a munkahely intézte tovább a TB-m.
2010. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, mint írtam nagyon fontos. Azt véletlenül nem tudná megírni, hogy hány Ft-os csekkre számítsak?
2010. nov. 2. 14:00
 3/5 A kérdező kommentje:
...jah és azt, hogy újra jogosult vagyok kell igazolnom? (nappali tagozatos vagyok,OKJ-t végzek) vagy a suli intézi?
2010. nov. 2. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:

9 hónap az olyan 40.000 Ft + késedelmi kamatok.

Újra kell igazolnod az OEP felé a befizetett csekkek szelvényével.

2010. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
huh, nagyon köszönöm! Szép Napot!
2010. nov. 2. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!