Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB tartozás! Mit tegyek?

TB tartozás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet, hogy február óta nem érkezett be a havi 4950 Ft-os pénz az APEH-NAV számlájára. Egy darabig utaltam, aztán elvesztettem az állásomat és azóta nem tudtam ezt megtenni (pénz hiányában). Kiküldtek egy közel 50.000 Ft-os számlát és bírságot. Mit tehetek ilyenkor? Nem állok alkalmazotti viszonyban, csak szerződésem volt velük. Hova forduljak, ha nem akarok gondot?
2011. okt. 21. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esetleg önkormányzathoz, hogy nincs munkád, hátha átvállalják, hogy fizetik.
2011. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az állandó lakcímemhez tartozó önkormányzathoz forduljak ilyenkor? Vagy bármelyikhez lehetséges?
2011. okt. 21. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahol az állandó lakcímed van, oda kell menni. Ők talán tudnak segíteni.
2011. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egyébként hivatalosan létezik olyan, hogy nem fizetek TB-t? Vagy ez kötelező mindenképp (akár bejelentett munkával, akár szerződéssel)?
2011. okt. 21. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha bejelented munkád van, akkor fizeted a TB-t azzal, hogy bejelenteted munkád van. Amúgy fizetni kell.
2011. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
csak logikusan gondolkodva kérdeztem, hogy ha az ember valamit nem fizet, akkor az orvosnál*korházban stb. helyeken köteles fizetni a szolgáltatásokért. Akkor ezek szerint meg is bűntethetnek + még az eü. szolgáltatásokért is fizetni kell? jól értelmeztem? Mindenképp az önkormányzathoz fogok menni (ami nem egyszerű, mert elég messze van fizikailag)
2011. okt. 21. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:

ez nem választható szolgáltatás, hanem kötelező

ha nem fizeted, akkor nincsenek tb támogatott gyógyszerek, a kezelést ki kell fizetned, mint egy magánrendelésen és a NAV is kamatokkal behajtja a pénzt, ha nem tudod befizetni és nincs munkahelyed, ahonnan letilthatnák, akkor ráterhelik az ingatlanra, adó formájában jelzálogjogot jegyeztetnek be

2011. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne akard, hogy orvosnál kelljen megfizetni a szolgáltatást, mivel akkor nagyon drága lenne. Egy időben kötelező volt kiadni a papírt, hogy TB nélkül mennyi lenne a vizsgálatok. Egy kontroll csak receptírással 2000 ft, egy műtét 180 ezer forint, meg ilyen jó árak. A havi 5100 ft ehhez képest nem sok.
2011. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen. Igazatok van. Ettől függetlenül tényleg gond ez azoknak, akik épp nem tudják ezt a minimál havi díjat sem kifizetni.
2011. okt. 21. 14:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, munkanélküli vagyok, apám fizeti nekem a TB-t :(, nálam az önkormányzat nem vállalta el, mert túl jól élünk, hogy nem minimálbérből nyomorgunk ketten.
2011. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!