Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Női vagy férfi nőgyógyászt...

Női vagy férfi nőgyógyászt válasszak? Melyik a "bizarabb"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:29
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Én jártam férfi és női nőgyógyásznál is. Terhesgondozást egy doktornőhöz jártam, nagyon rendes és kedves volt, és egyáltalán nem volt furcsa amikor megvizsgált. A szülést is egy doktornő vezette, teljesen elégedett voltam a munkájával. Ellentétben azok a férfi nőgyógyászok, akiknél eddig voltam, nem voltak valami kedvesek.
2010. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
100%

Érdekes, én pont az nem bírnám elviselni, hogy egy olyan férfi nyúljon oda, aki nem a párom.

Szóval nőhöz járok, első alkalommal nagyon be voltam tojva, de nagyon rendes volt, miközben vizsgált, elmondta, hogy mit miért csinál. Mondjuk, ez a vizsgálat majdnem egy éve volt, és még mindig beleborzadok. Nem tudom, mi lenne, ha férfi vizsgálna meg...

De embere válogatja, inkább érdeklődj ismerőstől, hogy mi a tapasztalat.

2010. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
47%

Én abszolút férfipárti vagyok. Voltam nőnél is, -de tök bizarrrrrr.. brrr

nem. marad a (lehetőség szerint) idősebb férfi.


Valaki okosan azt írta, hogy ha szűz vagy, nem végezhetnek rajtad hüvelyi vizsgálatot és hogy akkor végbélen keresztül vizsgálnak.

Valóban? És mondjuk egy méhszájat hogyan vizsgál meg végbélen keresztül???

Istenem!

Ilyenkor elgondolkodom, hogy honnnnnnan szednek az emberek ekkora okosságokat?!

2010. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: Mert a sok idióta erről az oldalról tájékozódik, ahelyett, hogy megkérdezne egy orvost.


Tényleg baromság, hogy tilos szűz lány hüvelybe nyúlkálni. Ha lehetséges, a szüzeket is hüvelyen keresztül vizsgálják, és csak végső esetben végbélen keresztül.

És persze vannak olyan vizsgálatokat, amiket nem lehet végbélen keresztül elintézni.

2010. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

Bunkóóóók idióták!!!

Nem kell lehülyézni baromira nem erről az oldalról tájékozódom. Márpedig a legjobb barátnőm többször volt úgy nőgyógyásznál, hogy szűz volt, és mindig végbélen keresztül vizsgálta és ultrahanggal, kenetet kacsa nélkül vesz és méhszájat nem vizsgáltak, de ami a legfontosabb kezével nem oda nyúl fel és kacsát sem használ, mint normál esetben. Elmondás alapján.

"Előző szüzen elvileg hüvelybe bele sem nyúlhatna"--> nyilván arra gondoltam, hogy nem dugja be tövig az ujjait és közben úgy nyomkodja a hasad....hanem közben a végbélbe nyúl fel...

"És mondjuk egy méhszájat hogyan vizsgál meg végbélen keresztül??? " SEHOGY BUNKÓK!!!

"Ha lehetséges, a szüzeket is hüvelyen keresztül vizsgálják, és csak végső esetben végbélen keresztül."

HÁT HA LEHETSÉGES VÉGBÉLEN KERESZTÜL ÉS ULTRAHANGGAL VIZSGÁL (a kitapintásos részt).


Ekkora bunkó parasztokkal, mint ezen az oldalon vannak ritkán találkozok az ember segítő szándékkal ír és nem is butaságot, más meg akinek fingja nincs az egészről leugat.


[link]

"Ha még szűz vagy

Ritkábban kell egy szűz lánynak nőgyógyászhoz menni, de bizony ez is előfordulhat, és az orvosnak ez nem lesz újdonság. Ilyenkor panasztól függően történik vizsgálat. Amikor csak lehetséges a hüvely és méhszáj vizsgálatát el szokták kerülni, de amennyiben ez feltétlenül szükséges, elvégezhető ez egy speciális eszközzel, a vaginoscoppal. Ez a műszer vékony, és alkalmas arra, hogy a szűzhártya megsértése nélkül is ellenőrizni lehessen, mi is van odabent. Néha sor kerülhet a végbélen keresztül történő vizsgálatra, de csak indokolt esetben. Általában a has felől végzett ultrahangos vizsgálat is elegendő. Aggodalomra semmi ok, mindent meg lehet beszélni az orvossal, sőt, kérdezz bátran, hiszen a Te testedről van szó, és jogod van tudni, mi fog történni veled egy-egy vizsgálat alkalmával."

[link]

"A felnőtt nőkön végzett általános nőgyógyászati vizsgálat serdülőkorban, szűz lányok esetében sok mindenben módosulhat. Jellemző, hogy csak olyan vizsgálatot végzünk, mely feltétlenül fontos. Azt, hogy melyek ezek a vizsgálatok, természetesen a panaszok döntik el. ...

Szeméremtesti panaszok, hüvelyfolyás esetén szűz lányoknál csupán megtekintés, esetleg mintavétel történik egy vattapálca segítségével a hüvelybemenetből. A nőgyógyász a vizsgálat során a szeméremajkakat kezével széthúzza, hogy a hüvelybemenetet láthatóvá tegye. Ez a vizsgálat bár kellemetlen, hiszen intim testrészt vizsgál az orvos, de teljesen fájdalommentes. ...

Abban az esetben, ha szűz nőn kell kismedencei vizsgálatot végezni, az orvosnak két lehetősége van: a hüvely helyett a végbélbe vezetve mutató ujját, a vizsgálat hasonlóképpen elvégezhető, mint hüvelyi úton, másik lehetőség hogy érett korú, de még szűz nők szűzhártyája legtöbbször kellő tágasságú ahhoz, hogy óvatosan egy ujjal a vizsgálat hüvelyen át is elvégezhető legyen. A végbélen át történő vizsgálat bár riasztóan hat, szintén csak kényelmetlen, kellemetlen érzés, de nem fájdalmas.


Szűz lányokon, nőkön a bimanuális vizsgálat helyett legtöbbször hasi ultrahang vizsgálatot végzünk, mely bár rosszabb képet ad, mint a hüvelyen át végzett ultrahang vizsgálat, mégis a legtöbb esetben kielégítő információt ad az orvos számára. Hasi ultrahang vizsgálatot teli húgyhólyag mellett kell végezni, olyankor, amikor a vizeletét már alig tudja a beteg visszatartani. Ilyenkor ugyanis az ultrahangnyalábok a vizelettel telt hólyagon áthaladva szépen kirajzolják a kismedencei szerveket (méh, petefészkek), ellenben ha a hólyag nem kellően telt, belek állnak az ultrahangnyalábok és a vizsgálandó szervek közé, melyek azokat visszaverik, így a kép elmosódik."

2010. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

12:23

Elismerem a szorgalmadat, amivel bemásoltad a szakirodalmi részét a dolgoknak, csak ez sajna nem így működik a gyakorlatban.

Saját példa: 14 évesen volt egy hüvelygombám és elvitt anyám a nőgyógyászhoz.Hát bizony nekem felnyúlt, ahogy illik, pedig még javában szűz voltam.Hüvelykentet műszerrel vett ugyan, de egy ujjal felnyúlt, igaz, nem teljesen ( még szép :D), de akkor is megtörtént és nem a végbélemen keresztül vizsgált.

2010. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ok, hogy orvostól is függ, de elvileg így kéne, nem kellett volna leidiótázni, mint mondtam is pl. barátnőm 3-4 alkalommal is volt nőgyógyásznál szüzen, minden alkalommal végbélen keresztül vizsgálta meg (nem lettem volna a helyében) és szerintem a legtöbb orvos ezt be is tartja, az egy dolog, hogy 1-2 nem.
2010. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%
Én az idiótázót lepontoztam, akármennyire utánanézett a dolgoknak.
2010. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%

Ha el is olvasnád, nem csak bemásolnád, rájönnél, hogy igazam van.

Amennyiben lehetéges, hüvelyen keresztül vizsgál.

2010. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
49%

ma 16:55-nek

"Mert a sok idióta erről az oldalról tájékozódik, ahelyett, hogy megkérdezne egy orvost."

Talán el kéne olvasni az összes választ és akkor rájönnél (nem csak az enyémet), hogy úgy hülyéztek és idiótáztak le, hogy jó választ írtam. Egyébkén nem érdekel a pontozás.

ma 18:11 Végigolvastam és nem csak bemásoltam és feltűnhetett volna, hogy pont, hogy nem nyúlkálnak be újjal és kacsával a hüvelybe. Szövegértelmezés...általános iskola.

Részemről befejeztem, elegem van azokból akik nem bírják megérteni, hogy másnak is lehet igaza.

2010. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!