Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felnőtt adhd gyanuval melyik...

Felnőtt adhd gyanuval melyik orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
Van egy diagnosztizált neurológiai problémám is.

febr. 14. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánban gondolkodsz akkor például www.mentalmood.hu, ott van felnőtt ADHD specialista és neurológus is.
febr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha lenne pénzem magán orvosra ki se írtam volna a kérdést...
febr. 17. 11:15
 3/14 anonim válasza:

Nálunk most jött elő ez a téma.

Még a tájékozódás elején tartok.

Az adhd elég nagy mértékben lehet öröklött. Lehet gyerekkorban nem érezhető mert a körülmények rendezettek, így sokszor felnőttként a változások erősebben kihozhatják.


Most így kiderült hogy nálunk is családi " örökségről" van szó.


Mivel személyenként eltérő lehet a tünet, ezt gondolom meg kell beszélni majd egy orvossal. Odáig még mi sem jutottunk el.

Addig viszont kaptam egy kis segítséget. Főleg az alvás problémára..

( nem kapcsol ki az agy, fogcsikorgatás, felszínes alvás stb.)

Ezt a jövőhéten el is kezdem..:



Először két hétig Omega3 halolaj ..

(Én a Gall terméket fogom megvenni. Lehet azt amelyik Q10-et is tartalmaz.)


A másik amit feltétlen elkezdek az a MAGNÉZIUM BISZGLICINÁT

Ez lenne a legfontosabb és csak ez a fajta.

Szintén a Gall terméket fogom venni.

Ezt este kell bevenni.

Kb ez lenne a legfontosabb..

Most én nem tudom az orvosi szavakat leírni.de le van írva hogy ez hogy hat és miért ez a fajta kell az adhd agynak.


Ez egyelőre nagy segítség lenne. Pár hét alatt ez a két vitamin is sokat segít, amíg nem jutsz orvoshoz.


Nagyon fontos az étkezés. Szintén az agynak.

A dopamin miatt..

Főleg a reggeli.

Inkább fehérje legyen.

Tojás, sonka, sajt, magvak, joghurt...

Szerintem ez megoldható..

Általában fehérje kellene ( az agy dopaminszint működése miatt..)

A sok szénhidrát hirtelen megemeli a cukrot, aztán leesik es akkor feszültség lesz a szervezetben..


Ezeket ugye még tanulnom kell ..:)


Van egy könyv amit szeretnék megvenni .

A címe.. :

Máté Gábor Szétszórt elmék.


Anyagiak miatt majd a jövőhéten tudom megvenni a könyvet is, meg először a két vitamint is.

Nem tudom milyen diagnosztizált problémád van, hány éves vagy.

De amíg találsz orvost - és bejutsz hozzá,- próbálj keresgélni.

Már annak örülnék ha a feszültség, rossz alvás, néha meggondolatlan cselekedetek javulnának.

Az én helyzetem kicsit jobb de a gyerekemnek nagyon rossz. Munkahely.. össze vissza beosztás.. hol éjszaka stressz..

Ezt nehezebb lesz megoldani mert ez egy adhd,- személynek mérgezés.

Ugyanakkor a mai világban nehéz a váltás lehetőség főleg az anyagiak miatt.


Most indul a minőségi omega3 halolaj kapszula és a Magnézium biszglicinát. Főleg ez !!

Mind a kettőből a Gal terméket veszem ( ezt ismerem, megbízható termékcsalád)


Nem tudom segítettem-e valamit, de ez még nálunk is új dolog, viszont sok mindenre kaptam magyarázatot, értelmet.


Ami még érdekes volt hogy .. persze akkor elkezdem nevelni magam..

Hááát nem.. mert az adhd-s agy lehet előbb eldönti hogy mit csinál..

Én például hadarok, belevágok a masik beszédébe ( az én agyam már végig gondolta mit akar mondani)..

De ha lenyugtatom a kicsi agyacskám.. remélem javulok..

febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen körülbelül ezek amiket leírtál. Előbb van kész a fejben...

Múltkor 7 dolog járt egyszerre a fejemben, alig bírtam kikapcsolni.


Igen három műszak itt is... Nincs más, nincs, hogy ezt írtam alá, egyedülálló vagyok albérletben... Enni kell a számlákat fizetni kell.


Egyébként az agy előbb eldönti, igen sajnos így van, és van rá egy stratégiám: szoktam szituációkat eljátszani a fejben, hogy mire hogyan reagálok.

Másik: Előre eldöntöm hogy van-e értelme reagálni, mondani, tenni, bármit is.(Persze van hétféle dolog itt is kérdés stílusát illetően). De Ez viszonylag jól működik mert be van gyakorolva agyban előre, hogy kérdezzek magamtól mindig. Így legalább már a SAJÁT feltett kérdésre tudok igennel vagy nemmel felelni és 80%-ban sikerül a jó döntést hozni, sokkal kevesebb a konfliktusom a munkahelyen, és persze a magam lelkében és elméjében is.

Ja, hát és kevesebbet kellene telefonozni.

febr. 22. 08:57
 5/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó bekezdésben arra gondolok hogy mikor nem vagyok éhes nem vagyok fáradt és nem kell rohannom sehova, nagyjából nyugalom van körülöttem, akkor gyakorlom be a kérdéseket magamnak. És ha sikerül feltenni amikor jön a szituáció, még mielőtt reagálnék válaszolok rá, akkor működik ez kb a 80%-ban.

Nekem nagyon fontos, hogy nyugodt körülmények között begyakoroljam a dolgokat illetve az, hogy késleltessem a reakciót és előbb kérdezzek magamtól.

És akkor a szituáció sem ér váratlanul, mert fel vagyok készülve. Túlfeszülök sok dolgon. És ezért, hirtelenebbül reagálok dolgokra, amikre nem kéne, ezért van erre szükség.

És ez a módszer nagyon sokat segített a dolgon!

febr. 22. 09:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom érdemes-e nem bizonyított hatású étrendkiegészítőkre költeni a pénzt (étrendkiegészítőnek nem is lehet terápiás hatást tulajdonítani, beleértve ADHD), inkább szakmai/orvosi segítséget kellene keresni, azért államiban is elérhető pszichiáter, aki legalább támpontokat, szakmai tanácsokat tud adni.


Az étkezés tényleg fontos

febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Amiket találtam étrendkiegészítőt az szerintem jó..

Majd a héten veszek.

A magnéziumot biszglicinát- ra is nagyon jól le van írva hogy miért ez a fajta jó.

Biztos nem gyógyszer. Kb kell két hét mire kezd hatni a nyugodtabb alvást illetően.


Itt bejön a három műszak..

Most hiába mondják hogy az nem jó..


De a jelenlegi helyzetben az ember örül ha munkát talál a megélhetésért.

Már az is egy jó pont lenne ha legalább ez a munkahely biztos lenne.


Arra az esetre ha valaki éjszakázik, lefekvés előtt fél órával kellene bevenni a magnéziumot.jó lenne mellé még a halolaj kapszula is.


Tudom hogy nem szabad ilyent csinálni, de hogy ne szenvedjek mikor lefekszem ( a sok vibráló gondolattól) én a tableten elindítok egy kabarét halkan és az kikapcsol.. tudom nem helyes, de ez nekem jó.

Elalszom rajta és a tablet meg kikapcsol úgyis.

Halkan szoktam hallgatni és olyanokat amiket ismerek.

Lehet jó lenne halk zene is, de nekem ez jött be.


Olvastam fórumon hogy van rá gyógyszer, de ahhoz hogy igazolt legyen az adhd nagyon hosszú a várakozási idő.

Lehet megérné valahova bejelentkezni és hátha...


Olyan rossz, hogy aki dolgozik, járulékot fizet, ellátást meg nem kap...


Még az étkezésre..: inkább fehérjedús ételek kellenének, hogy a cukor ne ugráljon le-fel..


Gyógyítani valószínű ez sem fogja, de a szervezet nem fárad, nem gyengül..

febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Még a telefonra..:


Próbáld meg hogy ha telefonálsz, legyen valami elterelő a háttérben..

Tv.. rádió..kedvenc zene..


Nekem nagyon bejött.. főleg ha "stresszes" telefonhívást kapok..

Ülök a tévé elé ( ha lehet)

Fura, de jobban is tudok koncentráni..

Ezt nehéz megmagyarázni.


Nem idegesítenek fel.. fegyelmezettebb türelmesebb vagyok és könnyebben ki is tisztul a fejem.

febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia !

Hogy vagy?

Sikerült valamit találnod ?

Esetleg orvost ?

Vagy még mindíg cikáznak a gondolatok a fejedben?

márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia. A helyzet változó. Nem telefonozom annyit így a gondolatok nincsenek olyan sokan.

Viszont ugyanúgy, hanem jobban kifáradok főleg hogy két hétig itthon kellett feküdnöm.

márc. 22. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Hova forduljak trombózis gyanúval ilyen időszakban? Lehet a tüneteim oka trombózis?

20 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek kb. 2 éve. Erőteljesen görcsöl a bal térdhajlatomban hátul. Először szombaton jelentkezett séta után, nagyon fájt és kellett pár óra mire elmúlt. Aztán tegnap is egy kevés séta után nagyon begörcsölt, van, hogy közben kicsit a...

Petefészek rák gyanúval kihez forduljak?

Petefészek cisztáim vannak, voltam hasi uh-n és csináltak végbélen keresztül ultrahangot, ahol az átlagosnál több cisztám is volt. Vannak jellegzetes tüneteim, amiről olvastam, hogy lehet pco is vagy rák, puffadok, hasra hízok, emésztési zavarjaim vannak stb....

Vakbélgyulladás gyanúval hova forduljak: háziorvoshoz vagy ügyeletre?

Budapesten lakom, de nem ide vagyok bejelentve, reggel hajnalban viszont arra ébredtem, hogy majd' meghalok a jobboldalomon lévő szúró fájdalomtól. Nem tudom, hogy mennyire sürgősségi az ilyen dolog, mert nyilván mindenki a maga baját látja legsürgetőbbnek, de nem...

Skizofrénia gyanúval pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

van, aki pszichológust, van aki pszichiátert ír (ha szükséges, leírhatom, miért gondolom így)

PCOS gyanúval milyen orvoshoz forduljak? Mit lehet tudni erről a betegségről? Személyes véleményeket várok!

Sziasztok! 20 éves vagyok, nyáron már gond volt a menstruációmmal, hiányosan jött meg, kevesebb ideig is, mint a megszokott, de arra gondoltam, hogy ez biztosan csak a stressz (ekkor váltottam egyetemet) miatt van. Aztán szeptember-október táján már egyáltalán nem volt...

Pcos gyanúval milyen orvoshoz forduljak?

23 éves lány vagyok.Pár fekete szőrszál évek óta kinőtt a mellbimbóudvaromra,ezeket kihúzkodtam csipesszel.Tényleg nem volt vészes,kb 2-3 db volt.Viszont az utóbbi időben egyre sűrűbb lett,ami miatt aggódom. Hiába tépem ki csipesszel,nem merek levetkőzni senki...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!