Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyors segítség kéne, Industria...

Gyors segítség kéne, Industrial piercinggel kapcsolatban! Segítessz?

Figyelt kérdés

2 hete csináltattam,normális hogy még a kezelések ellenére gennyezik,és néha kicsit vérzik? (Azt mondják ez a legnehezebben gyógyuló piercing)

Aludni tudok rajta,de folyamatosan váladékozik.

Mivel kezeljem? Vagy mit ajánlotok? (nem szeretném kivenni)

Amúgy fiu vagyok,tehát azért bírom a fájdalmat.


2011. jan. 25. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 hét után már nem "illő", hogy vérzik és váladékozik, a genny kifejezetten gyulladásra utal. Vegyél a gyógyszertárban betadine-t és azzal fertőtlenítsd naponta többször, jó bőven rácsepegtetve és a piercinget megforgatva, hogy a sebbe is minél több jusson. Ne félj, ez a "babajód", egyáltalán nem csíp. Ha jól csinálod, már 2-3 nap múlva megszűnik a gyulladás és beindul a hegesedés. De amíg nem zárulnak a sebek teljesen -kb.8-10 nap -, érdemes a gyulladás elmúlása után is naponta 1-2x betadinnal áttörölgetni a sebeket.
2011. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oxycortot,és betadinet is használok rá :)

Vérezni már csak akkor vérzik,ha lekaparom a sebet. Ugye azt nem szabad?

De lehet allergiás vagyok arra,ami benne van. Ez hogy derül ki?

2011. jan. 25. 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lekaparod a sebet, azzal gyakorlatilag gátolod a varrasodást, felszakítod a sebet, persze, hogy vérzik :=). Arról nem beszélve, hogy akárhogy mosol kezet - nyilván nem műtős fertőtlenítőket használsz - rengeteg baktérium lehet a körmeid alatt, amivel mindig felülfertőzöd a frissen kikapart sebet. Lehet, hogy már rég meggyógyult volna, ha nem kaparnád. Türelem, ne piszkáld kb. 1 hétig és nézd meg, hogy mi történik. Lassan, de biztosan be kell varrasodnia - sajnos a sok kapargatás miatt vastag, hosszan gyógyuló, sokára leeső varra számíthatsz, ami csak 1-2, sőt, akár 3 hét múlva fog leesni -, be kell száradnia. Ha nem így történik, irány a bőrgyógyászat, ott ellátnak és ki is derítik, hogy allergiás vagy-e a piercingedre.
2011. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én hülye meg mindig leszedtem,mert azthittem gátolja a gyógyulást és be van gyulladva.

köszönöm a válaszaitokat,ment a felpontozás :)

2011. jan. 26. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Mindkét választ én adtam :=)
2011. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!