Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hütőből ki-be rohangálok, ti...

Hütőből ki-be rohangálok, ti elmennétek táppénzre? Dokinak ilyenkor mit kell mondani?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Mármint hűtőház?

Te tudod. Ha úgy gondolod, hogy nehéz, megterhelő a szervezetednek, akkor menj. A dokinak mondd el az egészet úgy, ahogy van.

2010. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én biztos!! Főleg mivel kb. ugyanannyi táppénzt kapsz,mint ha dolgoznál.
2010. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem hütőház, hanem raktár 1 nagy boltba.ami 4-5 fokosak.

különben 12 hetes vagyok.

2010. júl. 21. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Végülis az első 12 hét a rizikósabb,de én akkor is elmennék. Miért maradnál ha ugyanannyi a táppénz? Élvezd ki a kismamaságot,pihenj sokat!!
2010. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én dokim eleve tök normálisan állt a kérdéshez. Már az első találkozásunkkor megkérdezte, hogy mit dolgozok és hogy nem akarok-e elmenni táppénzre. Mondtam neki, hogy heti 6 napot kell dolgoznom, na akkor egyből rázta a fejét, és rá akart beszélni, hogy maradjak otthon. Én mondjuk a 7. hónapig maradtam, mert bírtam, de szerintem is fontosabb, hogy te mit érzel! Igazából a legtöbb orvos fontosabbnak tartja a baba és mama egészségét, mint a munkát, szóval ha elmondod hogy neked kellemetlen a meló, akkor adni fog igazolást a táppénzhez!
2010. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egészség a legfontosabb, menj táppénzre(!!), VISZONT, nem annyi a juttatás, mintha dolgoznál !!!

Első 15 munkanap betegszabadságnak minősül (ha idén meg nem voltál tp-en), arra a munkáltatód fizeti a bruttó béred 70%-át, azt követően táppénz, ami a béred 60%-a. Szóval, nem mindegy!!

2010. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy áruház tejosztályán voltam osztályvezető s én 32.-dik hétig dolgoztam.Nyár volt, s én jól elvoltam a hidegben. Én nem szerettem volna itthon ülni. De ha te úgy érzed, hogy nem szívesen vagy a hidegben, biztos, hogy kiir az orvos.
2010. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!