Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epe műtét szoptatás alatt?

Epe műtét szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok görcsöm van, van egy 4 hónapos kislányom aki anyatejes. Nem tudom, hogyan tudnám megoldani, hogy ő ne érezze meg a hiányomat semmilyen szinten. Sajnos nem tudom a műtétet tovább halogatni, mivel ha rám tör a görcs és csak a kislányommal vagyunk itthon szinte tehetetlen vagyok a fájdalomtól. Nem tudom, hogy csináljam, a szoptatással. Tanácsokat várok, nem támadásokat.

2011. nov. 14. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Műtesd meg magad minél előbb, mert rossz vége lesz. Rokonom babája még 4 hónapos sem volt, mikor ő besárgult és kórházba került. Neki ott megkezdődött a kálvária, mert az orvosok kapva kaptak az alkalmon, h egy fiatalon kísérletezzenek. Ugyanis nyeletéses úton akarták kivenni a köveket. Másfél óra kínszenvedés után sem sikerült semmi, majd másnap még bevitték fél órára. Utána az orvos mondta, h most elmegy szabadságra és ha visszajött, akkor megműti. Egy hónap után került haza.

Ha felajánlják a nyeletéses dolgot, akkor ne menj bele. Kérd a sima műtétet. 6 hétig utána 6 kilónál többet nem emelhetsz ugyan, de még mindig megéri, mint a hülye kísérlet. És még mindig jobb, ha egy sima műtét miatt befekszel 3 napra. Mert az kb annyi. Fiatal vagy, erős szervezet. Ha szerencséd van, akkor gyógyszerezned sem kell magad sokáig és fenntarthatod a tejelválasztásodat.

Tény, h annak a nyeletéses műtétnek van vmi értelme és az sem baj, ha fiatal emberen kísérleteznek, mert valahogy meg kell tanulniuk, de nem a legjobb választás egy fiatal anyukának ezt csinálni, akit a babája vár.

2011. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Azért én felkeresnék egy jó természetgyógyászt mielőtt kivágják az epehólyagomat. Amerikai szakirodalomban olvastam jó pár esetet, amikor elég nagy köveket tudtak természetes úton kicsalogatni / esetenként kicsikarni a szervezetből (éhgyomorra bizonyos gyógynövény-tinktúra és tea fogyasztása, stb.) és nem tartott sokáig. Azóta köszönik szépen, van működő epehólyagjuk. Egyébként az irodalom magyarul is elérhető...
2011. nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, léböjtkúra, pont amikor szoptat és enni kell, másképp nincs anyatej. Egyszerűbb most anyának is, babának is, ha pár napra befekszik a kórházba. Léböjthöz is felügyelet kell, azt otthon nem csinálhatja. Egyik ismerősömnek is volt, de neki nem volt köve. Amúgy is, ha sok kicsi köve van és az el kezd vándorolni a petevezeték és hasnyálmirigy között, akkor annak nem lesz jó vége.
2011. nov. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
petevezeték=epevezeték
2011. nov. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Őszintén? Az én lányom is 7 hónapos volt, amikor felfedezték az epeköveimet. Három különböző doki 3 külonböző uh készüléken látva azt mondta, hogy ezt azonnal műteni kell. Alá akartak velem iratni valami förtelmet, amelyben fél oldalban le volt írva, hogy bármi balul sül el, tudomásul veszem, a doki meg mossa kezeit.

A tejemet el akarták apasztani, mert minek az már, minden féle gyógyszerrel teletömnek a műtét miatt címszó alatt...

Aztán a kezembe került Andreas Moritz csodálatos máj és epehólyagtisztítáx c könyve, amellyel 46 db epekövet hajtottam el otthon ülve, kényelmesen, koplalás nélkül!

Megjegyezném 3 különböző doki 3 különböző uh készüléken megvizsgálva azt mondta kb tucatnyi 5-6 mm-nél nem nagyobb epeköveket láttak. Ehhez képest 46 db jött ki, volt köztük 1-2 centi feletti is és meg sem éreztem!

Megjegyzem azzal az 1-2 nap kivételével rendesen kapott tovább anyatejet a gyermekem!

2015. okt. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!