Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell félni a műtéti altatástól?

Kell félni a műtéti altatástól?

Figyelt kérdés
Szóval... Tele van a petefészkem csokicisztákkal, amiket jó eséllyel műteni kell... Rettenetesen félek, hogy valami para lesz műtét közben, mi lesz, ha nem ébredek fel, vagy pont, ha felébredek közben, vagy akármi más gebasz történik, pl a szívemmel, vagy akármi... Akit altattak már, mesélje el nekem "milyen volt". köszi
2011. nov. 19. 18:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle. Persze, lehetnek komplikációk, mint bárminél, el is fogják neked mondani, de igen csekély az esélye, hogy lesz. Engem már rengetegszer altattak, műtöttek, az első altatást még élveztem is:D De komolyan.. tök jó volt akkorát aludni. A többit már nem csíptem ennyire, minél többször műtöttek, annál rosszabbul ébredtem, de ez nem veszélyes dolog, maximum kicsit kellemetlen (egyszer arra keltem, hogy sírok, és nem tudom abbahagyni.. már volt körülöttem két doki, és 5 nővér, hogy mi a baj, de alig tudtam érthetően elmondani a sírástól, hogy magam sem tudom, nem akarok sírni, de nem bírom abbahagyni:D érdekes volt).. Na, de ez ritka, és az altatásod így fog kinézni: kapsz előtte egy nyugtatót, amitől elkábulsz. Ekkor betolnak a műtőbe, ahol kedélyesen elcsevegnek veled, hogy ne stresszelj, majd szólnak, hogy számolj el 10-ig, de te már csak annyit tudsz, hogy ébren vagy és túl vagy a műtéten:)
2011. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%

általában minden ötödik embert újra kell éleszteni akit altatnak és 100-bol 3 meg is hal...

sokszor van,hogy kevés altatót használnak és közben félig ébren van akit altatnak és látja meg hallja meg érzi,hogy mit csinálnak de az altató hatása miatt nem tud mozogni..



na jó csak vicceltem....én is ugyan úgy félek az ilyesmitől..


ha szeretnéd,hogy személyesen megnyugtassalak akkor írj nekem privátra..

2011. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Hát engem eddig úgy 10x altattak. Nagyon nagy. A kábító amit előtte kapsz az szerintem sokat nem ér, de amikor betolnak a műtőbe és megkapod a szurit akkor kb. 5 másodperc alatt elalszol. De az az 5 másodperc nagyon nagy. Mintha be lennél lőve tényleg. Megpróbáltam nyitva tartani a szemem, de egyszerűen a szemem legyőzött és elaludtam. Én is nagyon féltem egy időben, hogy jaj fel fogok ébredni meg minden de aztán most meg már élvezem is. Persze van néhány műtét ami után a következő néhány nap nagyon szar, de volt amikor jól éreztem magam a kórházban. Tiszta jó volt egész nap feküdni bámulni a tv-t, meg néhány napig mindenki velem foglalkozik.
2011. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%: tényleg az az 5 mp a legjobb:D Én is próbálkoztam a műtétek során, hogy meddig bírok fentmaradni, eddig 6-ig tudtam elszámolni úgy, hogy emlékszem is rá.. ez a rekord:D Eszméletlen jó ez a rész benne.
2011. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
még a végén rendesen várni fogom...
2011. nov. 19. 19:21
 6/27 anonim ***** válasza:
Az is elég, ha nem aggódsz majd az altatás miatt, aztán úgyis megtapasztalod, hogy igazunk van:)
2011. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

10.52: Nem vicc. Engem is újraéletszettek, kétszer is, és alig tudtak visszahozni egy rutinműtét során (sérvműtét). Semmiféle szervi bajom nem volt, egyszerűen nem akartam élni tovább. De ennek mindig oka van - általában jó mélyen fekvő pszichés, nem szervi -, és ez elég ritka, főleg egy egészséges embernél, úgyhogy nem érdemes előre parázni.


Biztos minden rendben lesz veled. Ne aggódj! Keresd meg itt a GYK-en azt a kérdést, ahol egy tizenéves kért SOS-ben segítséget tőlünk, közvetlenül a vakbélműtéte előtt. Sok értelmes választ írtunk neki, mazsolázhatsz abból is, ha nagyon félsz.

2011. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
tudnád nekem linkelni a kérdést?
2011. nov. 19. 19:39
 9/27 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem eltört a karom, és 2x altattak a műtétek miatt ( vas be, vas ki). Csak arra emlékszek, hogy a maszkot az arcomra nyomják, és mondják, hogy számoljak. Nem számoltam sokáig...

Azt előtte még megkérdeztem, hogy ugye a lekötözött ép kezembe ugye csak akkor tesznek tűt, ha már alszok? De megnyugtattak, utána már nem volt semmi.


De van egy halvány emlékem, hogy a 2. műtétnél eleinte nem kaptam levegőt a maszkban, annyira erősen jött a gáz. De utána valamit átkapcsoltak, és akkor már jó volt.

2011. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
jézusom...
2011. nov. 19. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!