Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell félni a műtéti altatástól?

Kell félni a műtéti altatástól?

Figyelt kérdés
Szóval... Tele van a petefészkem csokicisztákkal, amiket jó eséllyel műteni kell... Rettenetesen félek, hogy valami para lesz műtét közben, mi lesz, ha nem ébredek fel, vagy pont, ha felébredek közben, vagy akármi más gebasz történik, pl a szívemmel, vagy akármi... Akit altattak már, mesélje el nekem "milyen volt". köszi
2011. nov. 19. 18:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én nem tudom velem, mit csináltak, de az eredetileg 2 óras műtét 3 óra lett, és valami olyasmit makogtak a szüleimnek mikor kitoltak, hogy egy kicsit nehezen ébredtem fel. Én nem emlékszem semmilyen átmenetre, rámtették a maszkot, még valamit beszéltem az altatóorvossal aztán se kép se hang, mint akit leütöttek.
2011. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ilyen, amit az utolsó kommentelő írt, elég gyakran van. Nekem is volt nehéz ébredésem, ezt úgy magyarázták el, hogy azért van, mert az altató hatása nem fejeződik be varázsütésre, és kitolni az anesztes kezei alól pedig CSAK akkor fognak, ha stabilan ébren tudsz maradni. Ha utána vissza is alszol, az már magad miatt van, és ilyenkor már nincs annyi altató benned, hogy veszélyes legyen. Mondták, hogy ez nem baj, van, akinek gyorsan megy, van, akinek lassabban, ezért nem is szoktak olyant mondani, hogy "a műtét pontosan 35 perc lesz, plusz fél óra az altatás miatt", mert megsaccolhatatlan, annyira emberfüggő, ki mikor ébred.
2011. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ne félj én is átestem 2 éve műtéten, igaz én bíztam az altató orvosban. Még én biztattam a családot, hogy nyugi nem lesz semmi baj
2011. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Mivel mindenki másként hatnak a gyógyszerek, az altatással is így van, de ne félj, bízzál az orvosban
2011. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem. Az én megválaszoltjaim közül régen töröltem, és hiába keresek kulcsszavakra, ezer oldalt hoz fel. Valami ilyesmi volt a kérdés:


"S.O.S, most fognak műteni vakbéllel..." Egy kb. 15-16 éves gyerek írta, közvetlenül műtét előtt, rohammentővel vitték kórházba. Ennyit tudok, de a kérdést sajnos nem tudom megtalálni.


Biztos, hogy SOS-sel keződődött a kérdése, arra emlékszem, és emiatt különönsen hamar válaszoltunk is neki.

2011. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Szerintem, nem kell félned az alatatástól - illetve, bármennyire is félsz, ha a műtétet muszáj megcsinálni, akkor muszáj megcsinálni. A dokik odafigyelnek rád, és biztosan minden rendben lesz. :)
2011. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

sajnos el fogsz patkolni:)) ez a sorsod...:D

majd viszek virágot a sírodra ...de addig rettegj nagyon és pánikolj mert aznap vége mindennek!!! :))

2011. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nekem is nőgyógyászati műtétem volt.Reggel bementem a kórházba át kellett öltöznöm,előtte estétől már nem lehetett enni semmit,aztán jött a nővér,adott egy 0.25-ös Xanaxot,ami mellesleg semmit sem ért,de ha ért volna is akkor is kiment volna már a hatása mire a műtétre került a sor mert csúsztunk kicsit.Saját lábon kellett a műtőbe besétálnom,ott le kellett vetkőznöm,egy olyasmi ágyra kellett felfeküdnöm,mint ami a nőgyógyászaton az ágy,csak ahova a lábam kellett betenni az sokkal magasabban volt,majdnem a nyakamban voltak a lábaim,nagyok kényelmetlen volt :).engem hüvelyen keresztül műtöttek.Aztán bekötötték az infúziót,bár a vérnyomásom az egekbe szökött a doki valamit megnyomott a nyakamon,amitől alig kaptam levegőt ,aztán beadták az altató folyadékot az infúzióba /gonsolom/ és arra emlékszem,hogy a doki kérdezett valamit és onnantól képszakadás.A következő kép,hogy felébredek és még egy 10 percit kicsit kótyagos voltam,de semmi más,bár utána még 3 napig "rémálmaim" voltak és émelyegve ébredtem.Amúgy sokan hánynak ébredés után akiknek a szervezete érzékeny az altató bizonyos összetevőjére szóval tévhit hogy csak a gázos altatásnál van rosszul a beteg,mert a vénásnál is sokan hánynak!
2011. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

sZIA!Nem kell félni. Nekem abortuszom volt,s az is altatásban ment.. Volt más mütétem is de akkor nem altattak.Akkor csak nyugibogyót kaptam.

Szóval megkaptaqm az infuziót a karomba és feküdtem az ágyon,mondtam h szédülök.Ekkor kaptam vmi cuccot mert nagyon leesett a vérnyomásom.(ALapból is 90/60 50es pulzus)

Ezután beadták az infuzióba az altatót. S elkezdett forogni a világ és akartam mondani hogy ÉN EZT NEM AKAROM,megyek ki és nem akarok abortuszt!De már nem tudtam mondani.S igy amikor felébredtem ott volt a párom mellettem és vigasztalt. Elöször nem tudtam mi van velem,szomjas voltam de nem ihattam.Amikor meg adott inni kihánytam mindent mert nagyon szomjas voltam.

Mielött leszóltok az ab miatt muszáj volt mert fiatal kapcsolat volt a mienk,azóta van egy 19 hós lányunk és teegnap volt a 2.házassági évfordulónk.

A szüléshez is mondtam hogy bármit csak altatást ne!:D:D

2011. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 tetris ***** válasza:

Ha Budapesten a János kórházban lesz a műtét, akkor lehet rinyálni, mert engem évekkel ezelőtt ott műtöttek. Eü. kaparás volt. Olyan vacak altatót adtak, hogy végig ébren voltam, csak egy kicsit bódultan. Állítólag még kiabáltam is, hogy nagyon fáj. Persze tojtak rá. A doki csak azt mondogatta közben, hogy mindjárt megvagyunk. Ezt tisztán hallottam.

Nem terhes voltam, más okból kellett kaparni, tehát még azt se mondhatom, hogy büntetésből nem altattak rendesen.

2011. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!