Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen hosszú procedúra amíg...

Milyen hosszú procedúra amíg eljut valaki egy MRI gerinc felvételig? (porckorong kiboltosulás) Kérlek olvasd el, ha tudsz segíteni! --->

Figyelt kérdés

Megpróbálom történetemet 'röviden' leírni:


16 évesen egy rossz mozdulattól(kapálás)meghúzódott a derekam -vagyis egy erős nyilalló érzést éreztem- és bár hajolni le tudtam,fájt a derekam, de egy hét után elmúlt...

aztán fél év múlva újra fájni kezdett közel 2!hónapig- persze ez közel nem okozott olyan nagy fájdalmat, csak, ha sokat ültem egyhuzamban akkor fáj és hát a közérzetemre is kihatott...

félév múlva megint visszajött- nyáron elmentem futni- és este amikor lehajoltam egy hatalmas, pillanatig tartó fájdalmat éreztem(hozzáteszem olyat addig még nem éreztem). Elmentem az orvoshoz adott kenőcsöt és fájdalomcsillapítót. El is múlt. Ez mind nyáron történt


Ősszel elkezdtem kézilabdázni és egy fél évig semmi bajom sem volt. aztán December elején elkezdett fájni na gondoltam hagyom magam, pihentetem a gerincem, úgyis most téli szünet van...

és nem múlt el...elkezdtem a neten olvasni a derékfájásról mígnem eljutottam a porckorongsérvhez; minden tünet, az időszakosan visszatérő fájdalom stimmelt. A porckorong.hu-t kiolvastam, tanácsait megfogadtam és be is tartom.

A következő lépés az volt, h elmentem a háziorvosomhoz elmondtam a bajom és megmondtam neki, adjon beutalót az idegsebészetre-hiszen ez az út vezet az MRI felvételig.


Na de, mennyire vesznek komolyan egy 17 éves kölyköt!Semennyire... elküldtek röntgenre ahol kiderült van egy apró gerincferdülésem- na de kinek nincs! Ezek szerint akinek kóros gerincferdülése van az fel se bír állni a fájdalomtól?! Végül az orvos asszisztense!!! néztem meg a leletet és le volt tudva ennyivel...

Az egészbe az volt a legdühítőbb, h a büdös cigányok ott álltak, kezükben a CD-vel...


tavasszal elkezdtem úszni 3 hónapig jártam-sokat nem javult, futottam füves pályán- ez bizonyult a leghatásosabbnak :O


Most itt vagyok 18 évesen, több mint egy éves konstans derékfájással, nagy valószínűséggel kiboltosult porckoronggal.

Ha ülök egy 20 percnél többet már érzem, tesin játék után a fájdalom derekamtól egészen a hátam közepéig hatol...


MRIről azt hallottam, h UH, CT előzi meg , és több hónapos a várakozási idő...megh drága


De erre, azt hiszem 18 évesen nincsen időm.

Ezért gondolkoztam el komolyan arról, hogy nem fogok hónapokat várni és rászánom azt a 70E Ft-ot az MRI gerincfelvételre és és kiderül minden...

utána pedig Bene Máté Zoltánnal (porckorng.hu)'megcsináltatom' a gerincem.


18 évesen még nincs itt annak az ideje, hogy a sportról vagy bármi másról lemondjak, csak azért mert a magyar egészségügy egy rakás sz..



2012. jan. 27. 17:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel vissza kéne menned a dokihoz. MRI pedig nem csak annyi hogy szelvényekben látod a hátad. Nem is biztos hogy szükséges. Az azért egy eléggé nagy sugárdózis a szervezetnek. Ha folytonos fájdalmaid vannak akkor egyből vissza kéne menned, főleg ha évek óta nem múlik. MRI-n debrecenbe majdnem 1 év a várólista. De addig is lehet a CT már kimutatná mi a baj, vagy egy sima ultrahang. Keress másik dokit vagy menj be vele a kórházba. Gyerekorvosnál vagy még? Mert akkor kérd ki a papírjaidat. De ha 2-3-szor már panaszkodtál rá akkor az ortopédiára vagy valami ilyen helyre is el kellett volna küldeniük. nem normális hogy 18 évesen alig bírsz ülni. Fiú vagy vagy lány?
2012. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Gyerekorvosnál vagyok, fiú, és ortopédián voltam közben,de za nem tartottam annyira fontosnak leírni...(kaptam...vettem lúdtalp betétet, még derékövem is van... de semmi értelmük csak kidobtunk rá 8000 FT ot...)

am 'érdekes' de az ortopéd orvos rögtön azt kérdezte, h kézilabázom-e... pedig nem is beszéltünk egy szót sem...


azt mondta hagyjam abba...persze nem tesz neki jót, de már voltak visszatérő fájdalmaim már az előtt...

azóta már nem játszok egy éve...


és ha önköltségen megcsináltatnám ahogy fentebb írtam, akkor nincs várólista, ugye?

2012. jan. 27. 18:12
 3/24 A kérdező kommentje:

tudom, hogy milyen az MRI és hogy a CT is kitud mutatni egy kiboltosulást, viszont az MRi 100% h megmutatja, h mi a probléma.


Végül is, mi más lehet?

2012. jan. 27. 18:15
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem MRI-re el se küldenének. Legfeljebb CT-re,de szerintem még oda se,hanem csak rtg-re. Már ott is látszik,ha van eltérés. Menj el a háziorvoshoz,mondd meg,hogy meg szeretnéd nézetni a derekad,irjon beutalót a megfelelő helyre. Ott áttapogatják és kikérdeznek a panasaidról és a megfelelő vizsgálatot előirják neked. Ez valószinűleg rtg lesz,talán uh. Ezután ha megvan a probléma,akkor nem fognak se ct-re se mri-re küldeni. Ha mégis,de nagyon sokára kerülsz majd sorra,akkor jöhet a fizetős sztori. Én mellkas CT-t fizettem ki,mert az életben nem küldött volna el egy orvos se,én meg beparáztam és kifizettem azt a 30 ezret,már másnap mehettem is,amúgy meg hónapokat kell rá várni...Ennyit erről.
2012. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Amennyire tudom az MRI során nem kapsz semmilyen sugárdózist, veszélytelen az egész.
2012. jan. 27. 18:18
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Én mást hallottam. Az 1 vagyok. 18 elmúltál így menj át egy jó felnőtt dokihoz szerintem. A gyerekorvos le fog sz@rni lassan, én is így jártam csak én hányingerrel rohangásztam hozzá. De az MRI-t mit gondolsz mivel nézik? Habkockákkal? Minden ami sugárzással jár az kockázatos, mivel hasíthatja a DNS-t így rákos elváltozást okozhat. Menj vissza az ortopédiára vagy menj el egy csontkovácshoz inkább, az többet ér mint az MRI. Nem küldenek oda minden ityre fityre mindenkit. Egyik ismerősömnek gerincsérve volt, azért kellett oda mennie. A fél oldala le volt bénulva. Másiknak balesete volt és elment a szaglása, vagy a hallása, így elküldték mert víz gyülemlettől is lehetett. Bár találtak egy cisztát is. Van egy másik fiatal lány ismerősöm, neki is valami porcleválása vagy ilyesmije van a derekában. Ő se volt MRI-n max gyógymasszőrnél meg ilyeneknél. Le lehet rendezni a dokikkal ha úgy alakul hogy kicsit hamarabb bejuthass. Ideggyógyászhoz nem mentél még? Lehet az valami okosabbat mondana. Meg tudtommal ő küld MRI-re is. De előtte még ilyen infúziós fájdalomcsillapítót meg kezeléseket is kell kapnod szerintem.
2012. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

'Az eljárás egyik legfontosabb előnye, hogy nem használ röntgensugarat, hanem mágneses térben rádióhullámok segítségével, a szervezet protontartalmával összefüggően történik a képalkotás. Az MRI-vel olyan betegségek is kimutathatók, amelyek röntgennel nem vizsgálhatók. A vizsgálat teljesen fájdalommentes és veszélytelen, mellékhatása nem ismert.'


A gyerekorvosom végül is egyáltalán nem hátrány, mert Ő a főorvosa a helyi egészségügyi központnak.

Egy rosszul képzett csontkovács több kárt tud okozni mint hasznot.

Fájdalom csillapítónak pedig nincs értelme, hiszen az csak a fájdalmat nyomja el ideig-óráig.

2012. jan. 27. 20:22
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, gyerekek, ne hülyítsétek már be a kérdezőt.

Méghogy az MRI hasítja a DNS-t, és rákot okoz...

Az MRI _nem_ jelent semmilyen sugárterhelést, mert _nem_ használ semmilyen sugárforrást. A technika a mágneses magrezonancia jelenségén alapul, amit rövid ideig tartó, de erős mágneses tér létrehozásával érnek el. Ez azonban nem jelent sugárterhelést, köze nincs az ionizáló sugarakhoz!

Egyébként az ultrahang nem képes a discusherniát kimutatni.

Kedves kérdező, keress fel egy ortopéd szakrendelést, ott a megfelelő diagnosztikai protokollt használva meg fogják mondani, mi a problémád. Nem igaz az, hogy a discushernia az _egyetlen_ betegség, ami a fenti tüneteket okozhatja (most itt nem sorolnám fel az ortopédiakönyvem), de ha másképp nem megy, akkor úgyis MRI-re fognak küldeni.

2012. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Röntgenen nem látszik sem a kiboltosulás, sem a sérv. Tudom, mert a pàromnak van mindkettő, és rtg szerint egészséges. Egyébként ha rossz a tartásod az is okozhat komoly panaszokat. Felnőtt hàziorvostól kérj beutalót neurológiára. Sztk-ban mindenre hosszú a várólista. Azt nem tudom 18 évesen hogy érted, hogy nincs időd, nálunk nagyobb gond volt a pénz. Végül az mri-t ismerős útján sikerült hamar lezavarni hamar. Egyébként a 26 éves gerincsérveseket sem veszik komolyan sztk-ben. Küzdeni kellett, de végül csak a magán neurológus vette tisztességgel kezelésbe.
2012. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
18 évesen azért nincs erre időm, mert még fiatal vagyok hozzá, ha 40 évesen lennének ilyen panaszaim elfogadnám, viszont lehet, hogy nem tulajdonítanék az egésznek ekkora nagy jelentőséget(ami baj lenne). Még szeretnék sportolni, kézizni és olyan mindennapos dolgokat csinálni, mint pölö -hülyén fog hangzani de- hason vagy háton aludni ebben az életben.
2012. febr. 2. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!