Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen hosszú procedúra amíg...

Milyen hosszú procedúra amíg eljut valaki egy MRI gerinc felvételig? (porckorong kiboltosulás) Kérlek olvasd el, ha tudsz segíteni! --->

Figyelt kérdés

Megpróbálom történetemet 'röviden' leírni:


16 évesen egy rossz mozdulattól(kapálás)meghúzódott a derekam -vagyis egy erős nyilalló érzést éreztem- és bár hajolni le tudtam,fájt a derekam, de egy hét után elmúlt...

aztán fél év múlva újra fájni kezdett közel 2!hónapig- persze ez közel nem okozott olyan nagy fájdalmat, csak, ha sokat ültem egyhuzamban akkor fáj és hát a közérzetemre is kihatott...

félév múlva megint visszajött- nyáron elmentem futni- és este amikor lehajoltam egy hatalmas, pillanatig tartó fájdalmat éreztem(hozzáteszem olyat addig még nem éreztem). Elmentem az orvoshoz adott kenőcsöt és fájdalomcsillapítót. El is múlt. Ez mind nyáron történt


Ősszel elkezdtem kézilabdázni és egy fél évig semmi bajom sem volt. aztán December elején elkezdett fájni na gondoltam hagyom magam, pihentetem a gerincem, úgyis most téli szünet van...

és nem múlt el...elkezdtem a neten olvasni a derékfájásról mígnem eljutottam a porckorongsérvhez; minden tünet, az időszakosan visszatérő fájdalom stimmelt. A porckorong.hu-t kiolvastam, tanácsait megfogadtam és be is tartom.

A következő lépés az volt, h elmentem a háziorvosomhoz elmondtam a bajom és megmondtam neki, adjon beutalót az idegsebészetre-hiszen ez az út vezet az MRI felvételig.


Na de, mennyire vesznek komolyan egy 17 éves kölyköt!Semennyire... elküldtek röntgenre ahol kiderült van egy apró gerincferdülésem- na de kinek nincs! Ezek szerint akinek kóros gerincferdülése van az fel se bír állni a fájdalomtól?! Végül az orvos asszisztense!!! néztem meg a leletet és le volt tudva ennyivel...

Az egészbe az volt a legdühítőbb, h a büdös cigányok ott álltak, kezükben a CD-vel...


tavasszal elkezdtem úszni 3 hónapig jártam-sokat nem javult, futottam füves pályán- ez bizonyult a leghatásosabbnak :O


Most itt vagyok 18 évesen, több mint egy éves konstans derékfájással, nagy valószínűséggel kiboltosult porckoronggal.

Ha ülök egy 20 percnél többet már érzem, tesin játék után a fájdalom derekamtól egészen a hátam közepéig hatol...


MRIről azt hallottam, h UH, CT előzi meg , és több hónapos a várakozási idő...megh drága


De erre, azt hiszem 18 évesen nincsen időm.

Ezért gondolkoztam el komolyan arról, hogy nem fogok hónapokat várni és rászánom azt a 70E Ft-ot az MRI gerincfelvételre és és kiderül minden...

utána pedig Bene Máté Zoltánnal (porckorng.hu)'megcsináltatom' a gerincem.


18 évesen még nincs itt annak az ideje, hogy a sportról vagy bármi másról lemondjak, csak azért mert a magyar egészségügy egy rakás sz..



2012. jan. 27. 17:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26 évesen sem jobb, elhiheted. Hogy ha sérved van, és nem derül ki időben, az kicsit gáz. Gerincsérvvel is sportolhatsz, csak vannak olyan sportok, amik nem "barátai" ennek a betegségnek. Ha más nincs, akkor szánd rá az MRI-re a pénzt, bár az ár nem tudom mennyire reális amit írtál. Régiónkét 35000 Ft-ba szokott kerülni. Ha elmész egy magánrendelésre, ott fognak segíteni, hogy melyik csigolyákról érdemes felvételt készíttetni. Simán lehet hogy 35000-nél több nem is lenne az mr. Nem vagyok orvos, így nem tudom, hogy ez valóban gerincsérv lehet-e, de az én páromnak egész más tünetei voltak. Persze attól is függ, hogy hol van a sérv. Például a mozgás neki kifejezetten csillapította a fájdalmát. Ha ült, pl vezetett, vagy huzamosabb ideig volt tétlen, akkor erősödött neki.
2012. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

adná az ég,h 35E lenne, de 3 magánklinika féle intézmény weboldalát néztem és mind 60 körüli árat adtak meg.

Igen, a sportolástól, mozgástól nekem is jobb pl.: futás vagy kézi, de hosszan tartó ülés (suliban 45 percek) után érzem.

2012. febr. 7. 16:59
 13/24 anonim ***** válasza:
Holnap küldök neked olyan címet ahol 35000/régió az ár.
2012. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon szépen köszönöm előre is.
2012. febr. 8. 23:16
 15/24 anonim ***** válasza:

Hirtelen két példa:

Itt a lumbális gerinc (natív) mri 45000 Ft.

[link]


MR natív vizsgálat régiónként 28000 Ft (Ha két régiót nézetsz meg, még akkor is csak 56000 Ft és nem 70ezer)

[link]


A kontrasztanyagos mr vizsgálatok persze drágábbak, de egy porckorong boltosulást a natív mr kimutat. Az persze jó lenne, ha egy neurológus meg tudná mondani, hogy melyik régiót érdemes vizsgálni, szóval mi előtt bármit teszel keress fel egy neurológust. Háziorvostól bulizz ki egy beutalót. Ettől függetlenül te még elmehetsz MR vizsgálatra csak úgy, de jobb ha tudod, hogy melyik területet érdemes megnézetni. A leggyakoribb hogy az ágyéki csigolyák környékén van a probléma. Zsibbadni nem szokott a lábad? Esetleg ha elmész dokihoz, ezt előadhatod, erre a tünetre hátha reagálnak.

Egyébként van egy pár hely ahol van fizetős MRI, érdemes több hely ajánlatát megnézni, nem csak 3-4-et.

2012. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, valószínűleg egy ágyék táji porckoronggal lehet probléma, nyáron éreztem egy kisebb zsibbadást inkább zsibogást, de csak a térdemig (már egyből gyanítottam, hogy miért)

A beutalót mindenképpen megszerzem.


Még lenne egy-két kérdésem:


ugye MRI közben nem szabad mozogni, de ezt mennyire kell komolyan venni? Semmilyen apró rezdülés, mozdulat nem megengedett?-hiszen itt azért 30 percről beszélünk...


és még valami nagyon érdekelne, a Párod a vizsgálat után végül milyen kezelést kapott?

Teljesen egészséges lett és azóta semmilyen fájdalma sincs?



nagyon köszönök mindent,amit eddig segítettél

2012. febr. 9. 23:13
 17/24 anonim ***** válasza:
Meg lehet állni, hogy ne mozogj, igazán mivel a gerincedet nézik, az a legfontosabb, hogy az ne mocorogjon. Az ember úgyis csak néz, mint hal a szatyorban:) Kezelés?:D Nos... Ha szerencséd van, akkor nem egy olyan neurológust fogsz ki mint mi:) Egyből meg akarta műteni, amit ő nem akart. Azt mondta, majd szóljon ha megszeretné csináltatni a műtétet. Ennyi. Aztán elcsattogtunk a felvétellel egy magán rendelőbe. Írt neki gyulladáscsökkentőt. Ezt követően lehetett gyógytornára menni. Most tünetmentes, de majd szükség lesz a műtétre. Csak azt nem ajánlott túl korai stádiumban elvégezni, mert nagyobb az esély, hogy belevágnak olyanba, amibe nem kéne. Az örökké hegesedne, és fájna. Ráadásul egy újabb műtét rontana rajta. Ha van egy kis kiboltosulás, nyugi, az visszahúzódhat gyógyszerek meg torna hatására. Ez a g.sérvet megelőző állapota a porckorongnak. Sajna amúgy ez egy olyan betegség, aminél többnyire csak időleges a gyógyulás. Ha kivesznek egy sérült porcot, akkor egy másikon lesz sokkal nagyobb a terhelés. Páromnak beígértek későbbre egy lehetséges protézist is. De nyugi, hangsúlyozom, hogy neki nem csak egy kezdődő sérve van, hanem egy szép kifejlett sérv is, az okozza a nagyobb bajt. Koránt sem biztos, hogy nálad ilyen komoly baj lenne, mêg nagyon fiatal vagy.
2012. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

köszönöm:)


nem tudom ismeritek-e az oldalt, ha nem akkor mindenképpen ajánlom.-legalábbis Én nagyon hiszek benne...

[link]

2012. febr. 11. 22:34
 19/24 anonim ***** válasza:

valóban.

csak nyomós okkal küldenek el mr-re.

nem látta rajtad,hogy tényleg fáj.

az úszást jól tetted,hogy elkezdted,de a problémát teljesen megszüntetheted a gerinctornával.

ez a "megcsináltatom" meg kicsit zavaros.

ezt nem lehet megcsináltatni.

vissza kell nyomni és megerősíteni a gerinc melletti izmokat,hogy segítsenek a test tartásában és a terhelést ne csak a gerincoszlop tartsa.

2012. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az én páromon sem látta a doki, hogy tényleg fáj neki, nem is küldte mr-re. Aztán ja... Remekül meg tudta ítélni:D Némelyik orvosnál még én is jobban diagnosztizálok. Fizeti az ember a tb-t, fényévben egyszer veszi igénybe a kiváló egészségügyi szolgáltatásokat, és egy 35000 Ft-os vizsgálat nem fér bele a keretbe... Ahhoz, hogy kivizsgáljanak sírni kell mint a fürdős k.rva, különben nem hihetőek a panaszaid?:D Aki méltósággal akarná viselni a fájdalmait, az nyomorodjon meg. Nem tudom, hány ilyen van, én csak NÉMELYIK orvosról beszélek. És igen, tudom, hogy az OEP nem szeret fizetni, mert én is eü cégnél dolgozom, de ettől még minden orvosnak fel kellene ismernie x betegség lehetőségét az abszolút tipikus tünetek alapján. Na bocs, kipuffogtam magam:) Voltál már mri-n azóta?
2012. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!