Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért lilul-feketedik a...

Miért lilul-feketedik a lábujjam a gipszben?

Figyelt kérdés
Múlt héten félreléptem, és a külső talpél csontját eltörtem. Nem volt bedagadva, nem kékült el, "csak" eltört. Kaptam fekvőgipszet, amit sajnos elég nehéz rendeltetés szerűen használni, tekintve, hogy másfél éves fiammal egyedül vagyok itthon és hát, sokat kell utána rohangálni. Viszont, észrevettem, hogy előrször a lábfejem, aztán most már az ujjaim kezdenek elfeketedni. Ez a nem-pihenés miatt van, vagy inkább menjek vissza dokihoz?
2012. febr. 13. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza, mert ez egyáltalán nem normális dolog.
2012. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szorosan a gipsz. Ez komoly dolog, nem szabad vele viccelni. Még ma délután menj vissza vele a traumatológiára!!!
2012. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Menj vissza, mielött elhal a lábad.
2012. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, azt én is sejtettem, hogy ennek nem így kéne kinéznie, de mivel a gipsz tutira nem szoros (megint rosszgyerek voltam, mert néha levettem fürdéshez), de én azt gondoltam, hogy azért kékül, mert a pihenés, jegeltetés, polcolás max éjszaka működik, nappal mission impossible...Köszönöm szépen a válaszaitokat, holnap reggel bevitetetem magam!
2012. febr. 13. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Gipszet nem szabad leszedegetni önállóan!!!! Rosszul rakhattad vissza :(
2012. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom...rossz voltam..de így sokkal kényelmesebb lett, a gipszelős srác nagyon szorosan tekerte a gézt, és a vádlimat meg a bokámat nyomta...De, tény, nem vagyok szakember, majd biztos megkapom a magamét holnap:-( Mindegy, csak a lábamujjaim le ne törjenek!!!
2012. febr. 13. 15:32
 7/12 anonim ***** válasza:
A gipszelt lábad füdetését sajnos kénytelen leszel elviselni egy darabig, de hát szükség törvényt bont.
2012. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ilyen problémával ügyeletre kellene menni, de azonnal, lábujjaid nem fognak letörni, max az orvos csonkolja, lekapja pár ujjadat, a fél lábfejed, vagy térd alatt, vagy combból, ha a heparin infúziótól nem javul pár napon belül
2012. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Véralvadásgátló adása szükséges lenne.
2012. febr. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, megoldódott a rejtély, nem fog "letörni" a lábam, nem csonkolják...stb.Azért feketedett, mert a vér kezdett felszívódni, és mivel sokat lógattam, ezért a lábujjaim kékültek. Véralvadás gátló szurit kapom folyamatosan, még 36 darab van hátra. Jövő héten kapok járógipszet, és akkor legáslisan randalírozhatok..

Köszönöm szépen a válaszokat, balesetmentes szép napot mindenkinek!

2012. febr. 14. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!