Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnap lesz egy műtétem és...

Holnap lesz egy műtétem és nagyon félek. Hogy zajlik egy altatásos műtét? Mi a legrosszabb része? Mi lesz ha felébredek közben?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és a hónomalatti nyirokcsomót veszik ki.
2012. febr. 15. 07:13
1 2
 1/12 halaszreka válasza:

kedves Kérdező!


nekem nem rég volt bokaműtétem, és altattak, de nem ébredtem fel, semmi komplikáció nem volt. annyi, hogy amikor felébredtem nagyon rossz kedvem volt az altató miatt, de ez normális! ha kiürül a szervezetedből semmi gond nem lesz.

2012. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne izgulj. Nem fordulhat elő, hogy felébredsz közben, ezért van ott végig az altatóorvos. A legrosszabb rész az amikor felébredsz, de ez sem olyan borzasztó. Az altatás mélységétől függően még egész nap álmos lesz.

Sokkal rosszabbnak tartom a gerinc érzéstelenitéses műtétet. Egyrészt elég kellemetlen mig beadják, másrészt mivel ébren vagy hallod az orovoskat, és a műszerek csörgését. De fájni ez sem fáj.

2012. febr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem kell attól tartanod hogy felébredsz közben. nekem eddig 4 altatásos műtétem volt és nem volt semmi gond. műtét előtt kapsz egy bogyót amit bátorítónak hívnak, betolnak a műtőbe, ott megkapod az altatót, és amikor visszakerülsz az osztályra, akkor ébresztenek. akkor egy kicsit kába leszel és visszaalszol, és amikor ténylegesen felébredsz, már jól is vagy, mert kapod a fájdalomcsillapítót. szóval nyugi! minden rendben lesz :)
2012. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne félj!


Engem is altattak már 3-szor és itt vagyok! :-)


Először is azt tudnod kell, hogy éjféltől már nem ehetsz semmit.

A műtét előtt előkészítenek, ami azt jelenti hogy infúziót kapsz. Lesznek körülötted orvosok, nővérek akik teszik a dolgukat, előkészülnek stb.

Majd jön egy kedves doki, aki az altatóorvos, Ő a fejed fölé fog állni és rá tesz a szádra-orrodra egy maszkot, és azt fogja mondani lélegezz nagyokat, én kb. 3-ig tudok ilyenkor elszámolni.

Következő emlék hogy a szobában ébredek.


Ezalatt te semmit nem érzékelsz, neked pár másodpercnek tűnik, mintha épp akkor bólintottál volna el, de már fel is ébredsz.


Semmit nem fogsz érezni, az hogy felébredj a műtét alatt az lehetetlen ettől ne félj!


Az hogy időben mennyi ideig fogsz a műtét után aludni az egyéntől és a altató dózistól függ.

Én az elsőre már nem emlékszem.

A második műtétemkor fél 9-kor altattak el és délután 4 után tértem magamhoz, akkor is rövid időre mert mindig visszaaludtam. Inkább estefelé kezdtem tisztulni.


A harmadik műtétnél már kimondottan kértem az altatóorvost hogy műtét után azonnal ébredni akarok. Délután 2 után altattak el, 4 után ébren voltam.

Jó oké kába voltam nagyon, néha vissza-vissza aludtam, de tiszta volt a tudatom, tudom kik voltak benn nálam és miről beszélgettünk stb.

2012. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nos attól függ miért veszik ki a nyirokcsomót? Mert el tudok képzelni olyan verziókat, hogy az altatás legyen a legkisebb probléma.


Amúgy semmit nem érzékel az ember, nem fokozatosan alszik el, hanem gyakorlatilag azonnal.

2012. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Limfóma gyanu miatt veszik ki. Hát igen, ha rákos vagyok akkor tényleg az altatás a legkisebb bajom. De azért reménykednem csak szabad, nem?
2012. febr. 15. 14:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Na már itt vagyok a kórházban, 7kor kezdődnek el a műtéti előkészületek. Izgulooook.
2012. febr. 16. 06:35
 8/12 anonim ***** válasza:

szorítunk neked!

ha már magadnál leszel, írd meg hogy hogyan vészelted át

2012. febr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is szorítottam, remélem, jobban vagy!
2012. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Na már tegnap olyan 4 óra körül magamnál voltam, csak jöttek a látogatók folyamatosan, azért nem írtam. Nem volt semmi komplikáció, 5ig számoltam, már aludtam is, bár semmire nem emlékszem. Az ébredésre sem. Anyum azt mesélte, hogy mikor fölébredtem számoltam tovább és olyanokat mondtam, hogy engem nem tudnak elaltatni és biztos csak azért akarnak mert csókolóztam az altatóorvossal. (aki amúgy tényleg tök helyes pasi volt) azért visszagondolva ez elég gáz. Ugy néz ki hétfőn már haza is mehetek. Most egy cső van a sebből kivezetve amin kifolyik a vér. Köszi mindenkinek aki szurkolt.
2012. febr. 17. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!