Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi volt a legrosszabb/legjobb...

Mi volt a legrosszabb/legjobb fogorvosi "élményed"?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 00:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb amikor a magán fogorvos betömte a fogam amit nem szabadott volna.A másik orvos ezt a foga ki akarta húzni,de beletörte a gyökeret.A harmadik szintén ezzel a foggal röntgent készített,és elmondta,hogy sem tömni,sem kihúzni nem szabadott volna,mert a gyökér alatt az állkapocsig egy gennyes tályog volt ami már roncsolta az állkapcsomat..Így sürgős szájsebészeti műtét következett ami 3 óráig tartott..

A legjobb élményem,hogy a doki végig úgy csinálta hogy alig éreztem valamit..A végén nem sírtam,hanem megdagadt ,fáradt képpel de mosolyogva mentem haza..

2011. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legrosszabb élményem az volt,hogy a doki úgy húzott ki két hátsó (jobb és bal oldali) tejfogamat,hogy a mellettük lévő 1-1 fogaimat is betörte,amik maradandóak voltak. A tejfogaim helyett nem nőtt új,a másik kettőt sem lehetett megmenteni,így alul 4 (!!!) fogam is hiányzik. Amint lesz rá pénzem,megcsináltatom.
2011. dec. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Nem volt valami jele a tályognak? Csak simán fájt a fogad? ( Mert egy lyuk miatt nem szoktak röntgent készíteni.) Sajnálom amin keresztül mentél! Ha még ezek után mosolyogtál, az nem semmi. :)
2011. dec. 13. 01:54
 4/17 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Miért kellett a tejfogaidat kihúzni? Ez szörnyű lehet, remélem hamarosan meg fogod tudni csináltatni! Ilyenkor nem lehet kötelezni, hogy az orvos, aki elszúrta, ingyen helyrehozza az általa okozott kárt? (A korodat megkérdezhetem?)
2011. dec. 13. 02:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A fog tömött volt,csak kiesett a tömés.Ezért is mentem el egy maszekhoz,hogy újra betömjék..Betömte.Akkor gondoltam hogy valami nem stimmel,amikor a tömés után pár nappal repülőn utaztam.A légnyomás különbség miatt a fel és leszállás iszonyatosan fájt nekem,azt hittem szétrobban az állkapcsom.Így amikor hazaértem az nyaralásból,elmentem egy másik dokihoz,aki szerint a fogat húzni kell..A harmadik azért röntgenezte meg,mert az előző doki sikeresen beletörte a gyökeret,és arra tippelt,hogy a gyökér szétáll..(vannak akiknek szétállnak a foggyökerei) így derült ki a tályog.Azért nem volt fogfájdalom mert a gyulladás nem a fog gyökér felé ment,hanem lefelé az állkapocs felé..

De a fogorvos egy aranykezű angyal..Vésett,fűrészelt,és alig éreztem valamit..Igaz a gyógyulás is beletartott több mint 2 hónapba,mert az állkapocsnak rendbe kellett jönnie..

2011. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Második vagyok: ez már régebben történt, 22 vagyok. Azért kellett kihúzni,mert nem esett ki hanem csak a felszíne tört le. Amiket eltört,azok be lettek tömve,de mindig kiesett belőle a tömés sajnos :( Amúgy se komplett az az orvos. Szerencsére nem látszik. Most pályakezdő vagyok,remélem hamar találok munkát. Az lesz az első hogy szépen megcsináltatom,persze nem nála. Kérdező,neked volt rossz élményed?
2011. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

életemben egyszer voltam fogásznál

akkoris az volt hogy az egyik tejfogam alánőtt a maradandó /tehát ott már nem negyede kinn volt/

kaptam érzéstelenítőt /vagy valami hasonlót/ és kihúzták a tejfogat

itthon derült ki hogy nem birom az anyagot amit kaptam az ínyembe és feldagadt az egész arcom /ezt mise tudtuk hogy érzékeny vagyok rá/

2011. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
1. : Így már értem, remélem azóta minden rendben! :) Köszönöm a választ!
2011. dec. 13. 21:08
 9/17 A kérdező kommentje:

2. : Remélem minél hamarabb lesz lehetőséged megcsináltatni és addig sem fog akadályozni a munkakeresés során.

Nekem szerencsére ennyire drasztikus élményem nem volt, csak annyi, hogy az iskolai fogorvos úgy tömte be a fogam, hogy borzasztóan fájt (mármint a fúrás). Az érzéstelenítést fel sem ajánlotta, bár akkoriban nem is tudtam hogy megy minden. ( Az volt az 1. tömésem)

Köszönöm a választ! :)

2011. dec. 13. 21:14
 10/17 A kérdező kommentje:

3. : Ezt sajnos előre nem lehet tudni. Viszont nem biztos, hogy minden érzéstelenítőre így reagálnál. Azóta nem is jártál fogorvosnál?

Köszönöm a választ! :)

2011. dec. 13. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!