Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudtam szakszerű segítsége...

Nem tudtam szakszerű segítséget nyújtani, nagyon rosszul érzem magam emiatt. Ez normális?

Figyelt kérdés

Ma a buszon egy férfi rosszul lett, lefordult a székről és epilepsziás rohama volt. Próbáltam segíteni, de nagyon remegtem, egy mentőtiszt hallgató is utazott a buszon és ketten nyújtottunk segítséget.


Ő végezte a munka nagy részét, én csak minimális segítséget nyújtottam.


A mentősök még élve vitték el, de nagyon zavart volt a férfi, azt sem tudta, hogy hányas buszon van és hogy mi történt vele.


Amikor hazaértem rámtört a sírás. Sosem történt még ilyen, és hiába tanultam, képtelen voltam normálisan elsősegélyt nyújtani, alig jutott eszembe az, amit tanultam.


Normális, hogy így érzek? :S

Valahol megtudhatom, hogy hova vitték a férfit és hogy van?



2012. máj. 9. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A jogsihoz kötelező az alapfokú elsősegély, de ezzel úgy van az ember, hogy gyorsan bevágja, aztán vizsga után két nappal elfelejti. Aki rendesen készült, az kicsit később, de szintén elfelejti. A lényeg, hogy legalább megpróbáltál segíteni. Sokan eddig sem jutnak el. Szerintem a buszsofőrtől is elvárható lett volna némi segítség.
2012. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem jogsihoz tanultam, hanem gyógyszertári asszisztens szakon, ahol kötelező volt. És mégse ment:( Azt mondta a másik lány, hogy ügyes voltam és biztos a pánik miatt voltam ideges. A buszsofőr azt mondta, hogy fogalma sincs, hogy mit kell csinálni. Azt hittem, hogy nem jól hallok.
2012. máj. 9. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
epilepsziás rohamnál annyit lehet tenni,hogy oldalra fordítod, amíg megjön a mentő.És vigyázol, hogy ne tegyen kárt magában. Nem kell rosszul érezni magad, abszolút, a pasi jól lesz. De a mentősöknél ha érdeklődsz biztosan megmondják helyszín és időpont alapján.
2012. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
ez reggel a piros 7-esen volt?
2012. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyógyszertári asszisztens vagyok, és már mikor tanultuk elméletben mindent nagyon jól tudtam, de sajnos ismerem magam annyira, hogyha mondjuk egy leszakadt végtagú embert kéne ellátnom lehet el is ájulnék...

Mellesleg a mi munkánkban nem kerülnek elő ezek az ismeretek napi szinten, így idővel mi is felejtünk és mivel nem gyakran kerülünk ilyen szituációba nyilván nem tudjuk olyan higgadtan kezelni a helyzetet, mint mondjuk egy mentőtiszt. Legalább segítettél a férfin amennyire tudtál, mert sokan hiába eü dolgozók egyszerűen elsétálnak...

A férfi valószínű jó kezekben van már.

2012. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

4-es: ez most délután történt Dél-Dunántúlon.

2012. máj. 9. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad. Benne dmég van felelősség érzet ember társaid iránt. azt hiszem ez egyre ritkább, úgyhogy becsüld meg és vigyázz rá.

Az epilepsziánál nem is tudsz többet segíteni.

2012. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!