Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítséget kérek. Ez így...

Segítséget kérek. Ez így normális?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban anorexiás voltam. Kb. 19-20 kg-ot fogytam, de előtte sem voltam kövér(mások szerint). A testtömegindexem most 17,6. Szeretnék meggyógyulni, unom már, hogy minden gondolatom a kajálás és a kalóriák körül forog, unom, hogy ez határozza meg az életem. Szerintetek mi segíthetne, hogy elfogadjam magam? Egy-két hete már elég rendesen igyekszem enni, mert szeretnék egészséges lenni. Egy napi étrendem(általában):

Reggeli: zabkása zsírszegény tejből, zöldtea, grépfrút vagy 2 natúr joghurt összekeverve zabkorpával

Ebéd: valamilyen párolt zöldség, gyakran brokkoli vagy spárga, vagy valami saláta, heti 1-2 alkalommal párolt csirkemell és 2-szer vagy 3-szor párolt tengeri halfilé.

Vacsora(szigorúan 6 előtt): teljes kiörlésű gabonapehely zsírszegény tejjel

Az étkezések között elég nagy mennyiségben fogyasztok gyümölcsöket(meggy, cseresznye, narancs, málna, eper, barack stb...). Minden nap igyekszem sokat mozogni, bicikli, séta, futás...

Szerintetek ez így normális?

16/L


2010. jún. 26. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
bazzeg alig eszel!ez egy lófing a kajád!ha nem szeretnél, úgy kinézni, mint egy aszott csontos vmi,akkor ideje rendesen enni és napi többször!undorító, mikor egy lány úgy néz ki, mint vmi csontváz:SpfujEGYÉÉL!!!
2010. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ennyi étel,még egy kisbabának is kevés lenne

legyél eszednél,eggyél!


szüleid nem látják,mit művelsz???

2010. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

azér nem olyan rossz ez így. az nagyon jó hogy egészségesen akarsz élni és sok zöldséget fogyasztasz, de ebédre tésztát és krumplit is ehetnél, mert ezzl az étkezéssel a súlyodat megtartani tudod, de növelni nem, különösen ha rendszeresen sportolsz.

Szerintem nagyon jó módszer a betegséged túljutására, hogy az egészségedre koncentrálsz!

Egyébként nem kezeltek? Az anorexia elég aljas dolog sokan visszaesnek. Én a helyedben orvossal is konzultálnék nem csak pszihiáterrel(vagy pszihológussal nem tudom melyik foglalkozik ilyennel) hanem egy dietetikus tanácsát is kikérném. Ő biztosan össze tudnak állítani neked egy megfelelő étrendet.

2010. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!