Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szögbe léptem mit tegyek?

Szögbe léptem mit tegyek?

Figyelt kérdés
ma 12:00-13:00 között beleléptem, egy enyhén rozsdás szögbe! szerencsére, csak egy kicsit ment bele, kb 2-5mm-re szóval nem vészes! rögtön elkezdett vérezni, (elég durván) szóval sokat vérzett. miután elállt a vérzés, kimostam a sebet, bekentem joddal, és bekötöttem! ez volt a legtöbb amit tehettem! orvoshoz nem mentem, mert nem rég kaptam egy oltást, amibe azt mondták van Tetanusz.. ill tartalmazza, mely 2-3 évig hatékony! most jelenleg ne mfáj annyira, csak mikor lépkedek! és semmi elváltozás nincs a sebbe, sem körülötte (piros csík). mit tegyek még? vagy lesz valami bajom?

2012. okt. 23. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
semmit se tegyél,csak mikor kaptad azt a tetanuszt?
2012. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:

Tetanuszt nemrég kaptál, összevarrni nem kell ezek szerint, úgyhogy csak a járásod lesz érzékenyebb egy időre.

Ha mégis bizonytalan lennél az oltást illetően, inkább kérdezz rá, mintsem vérmérgezést kapj.

Holnaptól feltehetőleg gyulladtabb, emiatt érzékenyebb lesz pár napig. Erre számíthatsz, de inkább én tévedjek... :)

2012. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az nem tetanusz volt, sima iskolai oltás, csak tartalmazott tetanuszt is! azt mondták! és kb 1 éve
2012. okt. 23. 20:19
 4/14 anonim ***** válasza:

Az összes leírt körülményt figyelembe véve, ha teheted, menj el a sebészetre, mond el ezeket, döntsön orvos. Bár, néha jobb elkerülni őket. Lásd pl.cukros esete a medikával.

Vérmérgezésbe gyorsan bele lehet halni. Nagyon kicsi az esélye így „távgyógyítva”, mégis inkább azt mondom, nézed meg. A jódot ügye nem a sebbe tunkoltad bele!?

2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el az utsó hozzászólást a nemrég feltett ugyanilyen kérdésedre. Az oltás nem ad 100% védelmet.
2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit se kell tenned ha 3 éven belül kaptad a tetanusz . Ha 3 évnél régebben kaptad akkor menj be holnap a dokihoz és kérj tőle egy tetanusz .
2012. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a sebre raktam a jódot.. ill (betadint).. miért baj az? ezt javasolták!
2012. okt. 23. 20:31
 8/14 anonim ***** válasza:

mert nem a sebbe kell kenni egyébként mi volt annak az oltásnak a neve?

az oltás megvéd elvileg egész sokáig de a biztonság kedvéért ismételni szoktak,Én nem futnék ügyletere de ha aggódsz menj el

2012. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
elég ha holnap délutána megyek el? addig meg nézem hogy nem-e lesz valami változás!
2012. okt. 23. 20:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Én azért lemennék az ügyeletre de te tudod szerintem jobb az elővigyázatosság...
2012. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!