Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a helyzet a TB-vel ebben a...

Mi a helyzet a TB-vel ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Pl valaki saját magának fizeti a TB-t csekken, de baleset éri mielőtt megérkezne a következő csekk. Nem tudja befizetni, mivel kórházban van, kómában vagy akármi, nem tud felkelni, pénzért menni stb. Lejár az előző havi TB. Ilyenkor automatikusan meghosszabbodik vagy fizetnie kell utána a kórházi számlát? Vagy mivan?

2012. dec. 3. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, lesz neki egy tartozása, amit x időn belül ki kell gondolom egyenlítenie.

Másrészről ha van rokona ennek az illetőnek, aki nézi a postáját, az rendezi neki mondjuk a többi csekket is a TB-vel együtt.

Vagy az orvosok úgyis látják, hogy rendezve van-e vagy sem és utána ezt közlik a hozzátartózókkal, hogy mi a helyzet, akik ebben az esetben tudnak intézkedni.

Vagy ha senkije sincs, akkor pedig a kórház értekezik az ezért felelős szervvel, hogy mi a helyzet.

Legalább is én így tudom elképzelni.

Vagy ha kikerül az illető a kórházból, akkor utána maga intézkedik ez ügyben.

2012. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Passz. Szerintem kérdezd a TB-t.

Viszont az jutott eszembe, hogy ha engem biztosítottat baleset ér, még utánam sem fizeti be mondjuk hó közben a cégem a TB-t, tehát ugyanez a helyzet és még soha nem hallottam olyanról, hogy vkit nem láttak el.

2012. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, h egy kómában vagy nyaktól lefelé lebénult embertől, hogy követelik a Tb kifizetését, és a rokonaitól, hogy várják el, mert Pl én nem tudnám kifizetni (ha ne adj Isten egyik rokonom így járna!) akkor sem, ha elmegyek ételt kukázni és a havi kajapénzt félrerakom... De az sem tisztességes, h pl felébred X idő után és MILLIÓS tartozást kérnek tőle a lélegeztetőgépek és kezelések ára miatt.
2012. dec. 3. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!