Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a forgalmi helyzetben a...

Ebben a forgalmi helyzetben a piros lámpa kinek szól?

Figyelt kérdés

[link]


A balra vagy a jobbra kanyarodónak, esetlen mindkettőnek ?

Köszi a választ! :)



2012. nov. 6. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A lámpa a balra kanyarodóra vonatkozik. Jobbra kanyarodónak elsőbbség adás táblája kéne hogy legyen szerintem, csak az nem látszik a képen.
2012. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég b.zin van megszervezve, annyi szent. Szerintem mindkettőre vonatkozik. Szürke autónál lehet látni a főútvonal táblát.
2012. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na most akkor, what's up ? :D
2012. nov. 6. 19:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
balra kanyarodóra vonatkozik a piros ez 100% ,mert ha a jobbra kanyarodónak lenne lámpa az ott lenne a gyalogátkelő táblánál úgy mint itt [link] ,de mivel ott nincs lámpa lehet menni ha balról nem jön autó de hogy miért nincs ott egy elsőbbségadás kötelező tábla azt én sem értem (lehet ellopták )
2012. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2 nem nyert, a balra kanyarodónak van kitéve.


A tábla meg hiányozhat (tipp), mert mindkét út alá lehet rendelve egy harmadiknak (amelyik éppen kanyarodik és a másik 2 "torkollik bele"). A kép nem egyértelmű.

2012. nov. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Láttál már olyan jobbrakanyarodó sávot,ahol baloldalon helyezkedik el a lámpa? -Mert Én még nem...
2012. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Okés, most már tisztázódott a helyzet, köszönet a válaszolóknak, kiváltképp az első és negyedik emberkének :)
2012. nov. 7. 16:16
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

Egyértelműen a balra kanyarodóknak.

KRESZ 10.§.:

"(3) A jelzőtáblákat - a (4)-(7) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el."

Ez pedig a balra kanyarodó sávra igaz...

2012. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A balra kanyarodónak, de egyértelmű hiszen ha jobbra mész, mire eléred a kereszteződést ezt a lámpát már jó eséllyel ne is látod.
2012. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, igen ez nyomós érv, egyébként már rájöttem, de azért forgalmi vizsga előtt jobbnak láttam megkérdezni. :) Köszi a választ mindenkinek még egyszer.
2012. nov. 26. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!