Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi forgalmi helyzetben...

Az alábbi forgalmi helyzetben hol mehetek jobbra?

Figyelt kérdés

[link]

Az első vagy a második "lehetőségnél" ? Én az elsőre tippelek. Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy, ha mondjuk jobbra kis ívbe haladok, akkor mikor NEM kell számítani gyalogosra? Ha teli zöld van, vagy, ha a kisegítő jel (zöld nyíl) enged el? Előre is köszönöm a választ! :)



2012. okt. 8. 20:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1-es lehetőség.

De valahogy olyan ismerős nekem ez a hely.

B.A.Z. Megyében készült a kép? :D

2012. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, az első "lehetőségnél",mivel eleve úgy van kialakítva a kereszteződés. A lámpás kérdést nem értem, itt úgy tűnik a képed alapján, hogy jobbra bármikor kanyarodhatsz.
2012. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A második kérdés már nem erre a képre vonatkozik (bocs, hogy nem írtam oda). Tehát azt szerettem volna megtudni, hogy ha teli zöld van akkor számíthatok-e gyalogosra? Illetve ha nyíl alakú zöld van, akkor is számíthatok?


A kép Gödöllőn készült egyébként :)

2012. okt. 8. 20:25
 4/18 anonim ***** válasza:
Minden esetben számíthatsz gyalogosra, teli zöldnél és kiegészítőnél is!
2012. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét esetben elképzelhető a gyalogos, ez csak attól függ, melyik irányokat engedik közben. De a gyalogost nem nehéz észrevenni szerintem.
2012. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mindig minden esetben számítani kell gyalogosra, ha nekik lámpás gyalogátkelőhelyük van, akkor is.

KRESZ szerint a gyalogátkelőhelyet fokozott óvatossággal kell megközelíteni.

2012. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó, de vizsgán, ha megállok, mert el szeretném engedni a gyalogost miközben neki piros lámpája van, akkor az bukta, nem? Ha nekem zöld van, akkor honnan tudjam, hogy a gyalogosnál mizusjság ?
2012. okt. 8. 20:44
 8/18 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az 1-es számmal jelölt úton, mivel az annak az útnak a "jobbrafordulója", amin éppen haladsz. A 2-es jelű az pedig (a jelenleg) neked balról érkezőknek az "egyenesen továbbhaladó". Ott is be lehet fordulni jobbra, csak ha a rendőr meglátja, akkor csúnyán megbüntet!
2012. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ránézel a lámpára, mármint a gyalogoséra, és máris látod, hogy neki szabad jelzése van-e.
2012. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

De mindig számítani kell arra hogy eléd lép egy gyalogos a piros lámpa ellenére is.


Én vizsgán anno így jártam, de satufékkel szépen megálltam a gyalogos előtt, a vizsgabiztos meg nem szólt semmit :D

2012. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!