Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hány éves korotoktól jártatok...

Hány éves korotoktól jártatok egyedül orvoshoz anyukátok/apukátok nélkül? Mikor éreztétek először, hogy jobb kettesbe lenni az orvossal, jobb úgy megbeszélni a problémákat, könnyebb ha vizsgálaton nincs ott a szülő?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 17:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Én nem akadok ki hogy egyedül járt dokihoz,én korai gyerekkoromba városi voltam és igen sok kulcsos gyerek volt,de sokkal okosabbak,belevalóbbak,önálóbbak voltak mint a mai gyerekek( bocs de ezt muszály leírnom,mert kiakadok amikor hallom hogy 6-7 éves gyerekről beszélgetnek és sem tisztálkodni,sem öltözködni,tisztességesen enni,cipőt kötni semmit nem tud,amit korábban már egy 4 éves is megcsinált és amikor hallom hogy 10 évest is úgy kell suliba cipelni,nem képes egy kenyérért,tejért lefutni a boltba kiakadok,annyira nem veszélyes a világ.)De a lényeg 6-7 éves gyerekek simán egyedül voltak több órán át otthon,mert dolgoztak a szülők,sok gyerek nagycsoportba is már egyedül járt,elsőbe is max 2 szer elkísérték a gyereket és már egyedül járt,ahogy boltba ha leküldék simán tudott vásárolni,önálló,okos volt.A lényeg,hogy korábban írtam olyan 11-12 évesen én is simán volt rá példa hogy egyedül mentem el a dokihoz és volt aki nálam fiatalabban is elment ha éppen dolgozott a szülő és ő rosszul volt.Simán fogadják a gyereket szülő nélkül is,felírják a gyógyszert amit meg a szülő kivált.
2013. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

Azért azt a felelőtlen, közönyös orvost finoman szólva felelősségre vonnám, amelyik a 6, 7 éves gyerekeket egyedül fogadja, anélkül, hogy azonnal megkeresné a kapcsolatot a szülőkkel!

Talán fogamzásgátlót is ad neki, ha majd megjön a menstruációja, akkor kéznél legyen? szörnyű világ!!!!

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18
2013. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Persze 6-7 éves az igen fiatal,de továbbra sem akadok ezen ki,az sem jó,hogy nagy culákat még mindig úgy cipel a szülője,meg mindent helyettük intéznek,mert önállótlanok,meg ez a lustaságra nevelés sem jó,hogy anyuka még a 17-22 éves gyerekének is készíti a szendvicsét,vasal rá,mert a királykisasszony,vagy királyfi képtelen erre is.

persze furcsa,de nem tudni az illető ma hány éves is,milyen kor szülőtte,falusi,vagy városi éppen.nem mondom hogy jó hogy ilyen korán egyedül járkált,de ki tudja mi okból,lehet a szülője dolgozott folyon,sok kulcsos gyerek volt az én időmbe is,az elsősők sokszor úgy értek haza suliból,hogy senki nem volt otthon még.


De azt sem tudni hogy a vizsgálat után telefonon,vagy papír alapján nem értekezett e az orvos a 6-7 éves gyerek szüleivel.EGy valamit elmondanék hogy az iskolaorvos meg sose üzent,értesítette a szülőket még a lyukas fogról sem,szerinted egy általános,vagy középsulis majd szólni fog hogy tömni kellene,meg lehet nézni az összes fogam idővel szinte tömve lett.És a suli dokim,fogdokim az a körzetim is egybe.Elég gáz nem?

2013. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tudjátok, azért furcsa egy felfogásotok van, azokra gondolok akik 0-ra lepontoztátok korábbi válaszomat, - az életről és leendő gyerekeitekkkel való törődésről...

Kiváncsi lennék rátok, ha esetleg 10 éves gyereketeknek gömbölyödni kezden majd pocijuk az érkező babától, mert egyedül volt a nőgyógyásznál, aki felírt neki fogamzásgátlót, de elfelejtette bevenni... és persze nektek fogalmatok se volt az előzményekről, mert ezt így találjátok normálisnak, hogy egyedül járjon már ekkora korában és az "orvos" jól teszi hogy nem is értesített benneteket....

2013. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem pontoztalak le,de itt nem nőgyógyászati vizsgálatról,vagy orvosról volt szó,hanem ha eseleg fáj a gyereknek a feje,torka,egy kis infúlezája van,lázas és nincs a közelben a szülője,sok szülő sajnos nem rohanhat haza ha beteg a gyereke olyan világban élünk stb. és bizony egy középiskolás gyerek ha ehhez hasonló baja van akkor tudjon elmenni orvoshoz egyedül,az sem jó hogy sok 18 éves úgy kell kísérgetni a körzeti dokihoz,mert képtelen egyedül elmenni.


10 évesen igen kevés kislány menstruál még,kevés aki ivarérett lenne és remélhetőleg kevés akar sexelni,és igen rossz ha egy 10 évesnek már a sexen jár az esze,ott ahol beszélgetve,foglalkozva van a gyerekkel és ebbe a sex mint téma is beletartozik amiről igen is beszélni kell,a következményekről,a védekezésről,ha megtörtént az aktus hova tud segítésért sietni ha nem védekezett megfelelően,vagy sehogy sem,esemény utáni tablettáról,kondomról,hogy akármi is történjen a szülőhöz fordulhat,mert a szülő megbocsát és segít ezekről mindenképp kell a gyerekkel beszélgetni.Ha egy gyerekkel beszélgetve van akkor ezekről a dolgokról tud és mer is kérdezni.Attól hogy az egyik válaszadó 6-7 évesen egyedülo eljárt orvoshoz egyáltalán nem jelenti azt hogy nem lett volna vele foglalkozva,sőt valószínűleg ezért is ment el egyedül orvoshoz ilyen fiatalaon már,ha éppen sajnos nem volt mellette szülő.Sajnos volt olyan időszak amikor ilyen kicsi gyerekeket egyedül kellett hagyni mert a szülőnek dolgoznia kellett és nem volt kire hagyni a gyereket,ez nem azt jelenti hogy ezzel a gyerekkel nem foglalkoztak,törödtek volna.



A törödés nem azt jelenti feltétlenül,hogy nem eresztem el a gyerek kezét,mindent megcsinálok helyette,mindenhova kísérgetem.


De igen furcs és igen korai hogy 6-7 évesen egyedül ment orvoshoz,de ez nem azt jelenti hogy a gyerekkel nem foglalkoztak volna.


Fogamzás gátlót nőgyógyász szokott felírni,vér vizsgálat ill nőgyógyászati vizsgálat után és úgy lehet kiváltani,később meg ha stimmel a gyógyszer,mert van hogy nem bírja a szervezetünk és újra kell átálni,a lényeg később meg a körzeti orvosunkkal lehet kiíratni,de nem hinném egy kiskorú gyereknek szülői engedély,előzetes konzultánicó nélkül az orvos gyógyszert írna ki.


De itt nem nőgyógyászati vizsgálatról van szó,olvasd el a kérdést,mert nőgyógyászati vizsgálatnál nincs ott a szülő,azért finoman szólva bizarr lenne,ha éppen széttárt lábakkal vizsgálnak és anyuka,apuka ott kukucskál,a vizsgálat,meg az orvos előtti levektőzés is már önmagában zavarba ejtő.


Itt körzeti orvosra irányult a kérdés inkább.Nem pontoztalak le,mert értem miről írsz,de itt más témára,más betegségre irányul a kérdés.Persze általános iskolásnál jó ha jön a szülői is az orvoshoz,bár sokszor jobb ha kinnt megvárja a gyereket,mert egy cicibe ülni és a szülő előtt vizsgáltatni magunkat már ekkor 13-15 évesen is kellemetlen tud lenni sokuk számára.De középiskolásként meg már ideje hogy egyedül menjen a fiatal a körzeti,háziorvosához.

2013. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Utolsó! Lehet, hogy egy 10 évesnek nek a szexen jár az esze, de attól még megtörténhet.


Kérdezőnek: én 17 vagyok - szüleim orvosok, így ritkán megyek bárhova is, amikor meg mégis (injekció , komolyabb probléma stb.), akkor pedig ők is velem jönnek, mert tudni akarják, hogy mi a ,,probléma megoldása" (ők csak tanítanak, nem gyógyítanak, hiába orvos végzettségűek) és mégis mi van velem


Fogszabályzásra meg egyedül megyek

2016. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Sziasztok! Combhajlatba mennyire fáj az érzéstelenítő? A doki szerint eléggé fáj/rosszabb mint egy vérvétel.

Szerintetek? Előre is köszi a választ!

2023. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!