Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon félek, hogy nem pánikbe...

Nagyon félek, hogy nem pánikbeteg vagyok. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja egyedül voltam itthon. Ideges is voltam, mert egy nagyon fontos vizsgaeredményt vártam. Felment a pulzusom 146-ra. Elkezdett zsibbadni a kezem és szédültem. Kihívtam az ügyeletet. Kaptam egy betalocot utána jobban lettem. Beutaltak belgyógyászatra. A belgyógyászaton csináltak EKG-t és azt mondták, hogy nincsen semmi baja a szívemnek. Azóta többször lettem már rosszul és egy hónap alatt kb 4 EKG készült. Mindegyiknél azt mondták, hogy semmi baj. A fejem sokszor fáj a kezem szokott zsibbadni és szúró érzést is szoktam érezni a mellkasom bal oldalán. Sokszor nincs kedvem semmihez, még beszélgetni sem. Van amikor a hasamban érzem a szívdobogást és minden nap mérem a vérnyomásom 120/80 és 138/92 között volt eddig szinte mindig. A pulzusom is 60-80 között van nyugalmi állapotban. Március közepére kaptam időpontot szívultrahangra, de addig minden napot úgy élek meg mintha az utolsó lenne. Sokszor van, hogy ha felállok az ágyból elkezd nagyon gyorsan verni a szívem, majd összevissza üt egy kettőt lelassul és ismét felgyorsul és ez nagyon megijeszt mindig. Szerintetek beképzelem csak magamnak, hogy le fog állni vagy akik voltak pánikbetegeket azoknak voltak hasonló tünetek?

2013. febr. 18. 18:22
 1/6 kardaasd válasza:
Sya ne aggodj en is eljartam mindenfele vizsgalatra kutya bajom nem volt de megis ezeket a tuneteket produkaltam asztan felirtak valami bogyot aszt szettem 2 honapig es nadjabol helyre razodtam de meg mai napig is kozbe kozbe elo jon a szuras a kezembe ez amugy kalcium hiany tunete de erot veszek magamon es megnyugtatom magamat hogy ez az agyam csuf jateka
2013. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Voltak bizony, hogy voltak ilyen tünetek, még rosszabb is.:( De nálam mind az EKG, mind a szívultrahang negatív eredményt mutatott, így egyértelműen pánikrohamról volt szó. Az évek során megtanultak kezelni, ma már nincsenek rohamaim, viszont valamilyen szinten még szorongok, így pszichológushoz járok, mivel pszichiáter úgy látta, nem olyan vészes a helyzet, így még gyógyszert sem kell szednem, elég a pszichológussal való beszélgetés.

Ha valami olyan gond lenne, akkor az EKG is mutatta volna, de persze biztosat majd csak a szívultrahang fog mutatni, de szerintem nyugodj meg, elég pánikolásnak tűnnek a tüneteid.

2013. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*megtanultam kezelni, elírtam
2013. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem a szíveddel nincsen semmi, az értékeid teljesen rendben vannak. Nekem is vannak hasonló tüneteim, de nekem a pulzusom alapból nagyon magas. Nekem is van pánikbetegségem, de ez rendszerint, utcán, iskolában vagy olyan helyen, ahol sok ember van. Ilyenkor nagyon rosszul tudok lenni. Emlékszem egy hasonló esetre, amikor Én is hasonló tüneteket produkáltam(zsibbadt a kezem, szúrást éreztem a mellkasomban, szédültem és rázott a hideg), de nem voltam beteg, sem lázas, csak a pánikbetegségem jött elő, ez pont egy órán történt, azonnal intézkedtek, így nem lett komoly bajom, de a pulzusom így is felment 166-ra. Szóval ezzel azt, akartam leírni, hogy nyugodj meg, nincs nagyon komoly bajod.
2013. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is átestem az alábbi tüneteken és vizsgálatokon amit a kérdező leírt. Még gyomortükrözés is volt, reflux gyanú maitt. Mind-mind negatív. A vérvételen is csak egy csillag volt.

Kb. 1 évig tartott míg rájöttünk, hogy ez pánik. Jelenleg pszicológushoz járok és relaxációt végzek, napi szinten. Bár nekem nem szokott így felmenni a vérnyomásom, de cserébe, ha előjön a pánik napokig (igen, néha több napig) kitart a rosszullét. Bár annyira nem, hogy ne tudnék dolgozni. El kell terelni a figyelmemet, erre már rájöttem, hogy nem kell foglalkoznom a pánikkal.

De könnyű mondani, mert ha engem is elkap (volt, hogy a megörüléstől való félelem), néha nagyon nehéz felülkerekednem rajta.

Gyógyszert nem szedek.

2013. febr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szív UH mellett érdemes egy terheléses és egy 24 órás EKG-t is csináltatni ilyenkor. Lehet ritmuszavar is, amit egy sima EKG lehet épp nem mutat ki, nálam így derült fény rá.

Persze pszichés alapon, szorongás és pánik miatt, de akkor is jobb tisztán látni és tudni, hogy mi a szitu. Ez a pánik kezelésében is sokat segíthet.

2013. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!