Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy pánikbeteg...

Lehetséges, hogy pánikbeteg lettem 31 hetesen? Félek nagyon! Hasonlóan éreztetek már?

Figyelt kérdés
Éjszaka sokszor arra kelek, hogy nagyon-nagyon dobog a szívem, ilyenkor mély levegőt veszek és lenyugtatom magam. Viszont iszonyatosan félek, hogy mi van akkor ha szülés közben jön rám és már a babámat nem láthatom. Valaki volt már ezzel az érzéssel? Mit tegyek? /EKG szerint is nagyon ver a szívem/
2011. jan. 21. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit leírsz az tényleg pánikbetegséghez hasonló. Egy normális izgalom szerintem természetes, akkor van gáz, ha azzal együtt szinte halálfélelmed van, és úgy érzed nem uralod a saját szervezeted. Szerintem fordulj pszichológushoz, próbáld mihamarabb elsajátítani az autogén tréninget, meditációt. Menj társaságba, levegőre, sportolj (persze a terhességnek megfelelően, pl. ússz), sajátítsd el a szabályos, nyugtató légzéstechnikát. És azt hiszem van homeopátiás bogyó is ami szorongás csökkentő...
2011. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan a 31-32. héten kezdtem én is szorongani. Én hajlamos is vagyok rá. De eddig nem féltem ennyire. Ugyan testi tüneteket nem produkáltam, de igyekszem terelni a gondolataimat.

Ami segíthet: nap közben ne aludj, mert kifejezetten szorongáskeltő, ha jól elfáradsz nap végére, nem lesz lehetőséged agyalni, rágódni, félni. Jó fáradtan feküdj le (kimerülten) a normális határig. Igyál egy pohár hűvös vizet lefekvés előtt, de nap közben is.

Másrészt ha nem is érzed, hogy nehéz már az alvás (fizikálisan), a pocakod teljesen megváltoztatja a vérkeringésedet, emiatt néha még fejfájással, szívdobogással is ébredhetsz. Melltől fölfelé azt gondolná az ember, hogy valami gond van. Pedig nem. Szomatikusan figyelsz a panaszokra, így elkezded magad stresszelni. Sok a pulzusom nekem is, úgyhogy éles határokat ezekben a dolgokban nem lehet húzni.

A pánikbetegség azért komolyabb függetlenül attól, hogy még ott is sokszor negatívok az eredmények.

Próbálj felülkerekedni ezeken a tüneteken! Beszélj orvossal, ha az jobban megnyugtat. Ne félj!

2011. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az szokott lenni,a mit leírtál, felkelek éjjel és érzem, hogy mindjárt kiugrik a szívem és akkor még jobban idegesítem magam, hogy mi van, ha ez szülés közben jön elő, hogy csinálom végig, ha egyáltalán végig tudom csinálni...és ettől teljesen bepánikolok.
2011. jan. 21. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:

12:26 vagyok

Ne izgulj! Szülés előtt, közben nem "jön ki rajtad". A szervezeted olyan mechanizmuson megy keresztül, amikor nem enged pánikolni. Otthon lehet, h megijedsz, ha éppen fájások jönnek, ha szivárog a magzatvíz... ilyenkor szépen készülj és menj(etek) be a kórházba. Onnantól kezdve mondani fogják, hogy "mit kezdj magaddal". Biztos kezekben leszel, mérnek, figyelnek, ctg, szülőnők-orvos körbevesznek. Nem lesz időd ennyire félni. Főleg, ha éppen éjszaka 1-2 óra alvás után kell menni szülni, akkor elég fáradt leszel ehhez.

Ha nagyon sok a pulzusod, szólsz, mérnek, segítenek. Ha magas a vérnyomásod, mérnek, segítenek... és így tovább. Meg lesz ott az ember, aki megmondja mi legyen.

Addig kell kihúzni szépen... Járj terhesgondozásra, ha kell 20x mondd el panaszod, kérj vérvételt, vizelet vizsg.-t, ha vérnyomásoddal van gondod, netán szívritmuszavar "zavar" (az sem mindig kóros), kérj háziorvostól 24 órás Holter vizsgálatot, stb.

Ha majd minden negatív lesz, meglátod... MEG KELL NYUGODNOD! nem lesz mit tenni. Ezzel jár a terhesség, kinek könnyebb, kinek nehezebb, ki pedig a kórházban tudja csak kiviselni... Ehhez képest örülnünk kell... Ha nem tudod kontrollálni a szorongásodat (én nem nevezném pániknak!), akkor is van segítség. Homeopátiás gyógyszer szorongásra. Kismamáknak ajánlott!

2011. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :-)
2011. jan. 21. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az. En panikbeteg vagyok, ha ramjon, legszomjam lesz, hevesen ver a szivem, leizzadok, ugy erzem, meg fogok halni, nem akarok embereket magam korul es majd' elajulok, lezsibbadok. Ilyen konnyen, hogy lenyugtatod magad, a panikrohamot nem uzod el. Nekem ha enyhebb is, van, hogy fel ora-egy ora gyogyszer nelkul. Ha meg durvabb... akkor tenyleg szegyellem magam. EKG nem mutatja ki, mert nem biztos, hogy akkor van rohamod, amikor csinaljak.

Lehet, hogy a felszedett sullyal es a fekvessel van osszefuggesben, jarj utana.

Erdekes, nekem azota mondjuk nem volt rohamom, miota babat varok - hala Istennek. 19+6hkm

2011. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!