Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a kijelentés mennyire igaz...

Ez a kijelentés mennyire igaz a HIV-re?

Figyelt kérdés

"A HIV egy elég nehezen terjedő fertőzés, még a legveszélyesebb anális közösülés esetén is néhány százalék körül van az átadás esélye védekezés nélkül.


Nem azért kell gumit húzni, mert biztosan megfertőződsz, hanem hogy ne te legyél az a pár százalék. Ráadásul állandó partnernél az esély minden közösüléssel közelít az egyhez, a száz százalékhoz.


Orális szex esetén (esetleg oda-vissza) is kb 1% az esélye az átadásnak."



Menny igaz ebből? Vagy ha nem igaz, hogy van helyesen?


2012. nov. 13. 21:33
 1/9 intrepid ***** válasza:
Én meg eddig úgy tudtam, hogy nagyon is fertőző betegség. Ha valaki ilyet terjeszt, mármint, hogy nem olyan nagyon fertőző, - az szexeljen csak nyugodtan HIV fertőzöttekkel.
2012. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem.

És Orális szex esetén? Ha pl a fiú fertőzött, a lány nem?


Vagy fordítva?



Úgy kb mennyi az esélye? (ha nincs szájba élvezés, csak pár perces orál)

2012. nov. 13. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaz, kivéve az utolsó része. Oralis szexnél jóval 1% alatt van a fertőzés esélye.


Kontaktus jellege Átvitel valószínűsége (%)

Transzfúzió 90 felett

Perinatalis 13-30

Szex 0,1-1

Drog 0,5-1

Egészségügy 0,5 alatt


Még ha olyan tűvel is szúrod meg magad, ami előtt egy HIV-esben járt, akkor is kevés az esély (1% körüli).


A hepatitis pl. sokkal fertőzőbb.


Az elsőnek meg: Ha nem tűnt volna fel, oda van írva ez is:

"Nem azért kell gumit húzni, mert biztosan megfertőződsz, hanem hogy ne te legyél az a pár százalék. Ráadásul állandó partnernél az esély minden közösüléssel közelít az egyhez, a száz százalékhoz."


Senki se mondta, hogy ne védekezz, mert úgy sem leszel HIV-es...

2012. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tényleg ilyne kicsi az esélye orálisan?


Akkor megnyugodtam :D:D

2012. nov. 13. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:

"Látható, hogy a 0,1-1%-os, viszonylag alacsony terjesztési hatékonyság ellenére a HIV fertőzöttek nagy része szexuális úton betegszik meg. Ennek az az oka, hogy a szexuális aktusok száma jóval meghaladja az összes többi terjedési mód eseményeinek a számát. "


(A HIV fertőzöttek 70-80%-a szexuális úton kapja el!)


Azért, mert ha sokszor szexelsz (márpedig az emberek nem 2 évente egyszer szoktak), akkor nő az esély is...

Pl tudtad, hogy 1 hónapban, ha mindkét fél tök egészséges, akkor a teherbeesés esélye is csak 20% (ha sikerül telibetalálni az ovulációt)?

Havi 20%!

És mégis mennyi ember teherbe esik...

2012. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontos számadatokat nem tudok, de nagyjából igaz. Bár eddig úgy tudtam vaginális közösülés közben a legnagyobb az átadás valószínűsége.
2012. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Análisnál a legnagyobb, mert ott van a legnagyobb esély sérülésre.
2012. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt én is úgy tudtam h análisan nagy.



És orálisan?

2012. nov. 13. 22:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Orálisan az esély tényleg ennyire kicsi?

Mind a fiúnak mind a lánynak?

2012. nov. 14. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!