Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz ez a kijelentés?

Igaz ez a kijelentés?

Figyelt kérdés

Több helyen hallottam már, hogy az erős immunrendszerűeket gyűri le jobban a nátha, az influenza stb.

Logikusnak az számomra, de nem eléggé...

Ráadásul tapasztalataim is mást mutatnak.



Ezt a kérdést hol tudom feltenni, ahol szakemberek vannak, de olyan szakemberek, akiket nem zavarok ilyen kérdésekkel?


2011. dec. 13. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
én gyerekosztályon dolgozom és folyton az arcomba köhögnek, prüszkölnek mégsem szoktam beteg lenni. pedig H1N1-es betegeket is szoktam ápolni
2011. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az immunológia világnapján szoktak nyílt előadások lenni az MTA-n, ahol kérdéseket is lehet feltenni, ott biztosan nem zavarnál.

Amúgy szerintem egyik olyan honlapon sem zavarnának el ahol orvosok válaszolnak, persze lehet befut itt is valaki, aki tudományosan alá tudja támasztani ezt.

2011. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez butaság.

Hiszen pont az immunrendszered felelős azért, hogy eliminálja a kórokozókat.

Ha rosszul működik az immunrendszer (pl. időseknél, szervátültetésen átesett betegeknél, ahol direkt elnyomják az immunrendszer működését), akkor nem tud védekezni normálisan, és benyal az ember mindenféle fertőzést, és olyan fertőzésekbe is belehalhat, amik egészséges embernél nem okoznak gondot.


Gondolj pl. az AIDS-re. Az pont arról szól, hogy a HIV vírus elpusztítja az immunrendszer sejtjeit, így a szervezet nem képes hatékonyan védekezni.

Ennek pedig az lesz a következménye, hogy a beteg folyamatos fertőzésektől fog szenvedni és a végén belehal vmi olyan dologba, ami másnak meg se kottyan...

2011. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fertőzések tüneteit az immunválasz okozza, így a náthát, a lázat, a gyulladást így a fájdalmat, a gyengeséget stb...

Csak az nem világos számomra, hogy fokozottabb immunválasz fokozottabb tüneteket okoz-e.

Egyik logika szerint nyilvánvalóan igen.

Másik logika szerint viszont nem, mert egy jól irányzott immunválasz nem engedi elszaporodni a kórokozókat, így valahogyan mégse kell erős immunválasz - mert nem szaporodtak el a kórokozók - és ezért nem lesznek erősek a tünetek.

Na, láthatóan ... belezavarodtam.

2011. dec. 13. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, az immunválasz okozza a tüneteket, az addig okés.

De normálisan működő immunrendszer szépen eliminálja a fertőzést és utána a gyulladás, láz stb megszűnik, az immunrendszer "elcsendesedik".


Persze vannak olyan betegségek, ahol pont a fokozott immunválasz okozza a bajt, de ez megint más tészta. Ilyenek pl. az allergiás reakciók. Ott pont, hogy túlműködik az immunrendszer.


De ha meg nem működik rendesen, akkor nem tudja eliminálni a kórokozót, az szépen szétterjed a testben aztán egy idő után mondjuk belehal a beteg...

2011. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem szélsőséges esetekre gondoltam, hanem csupán enyhébb esetekre.

Szóval nem krónikus betegségek esetén fennálló állapotokra...

2011. dec. 13. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szélsőséges esetben a fertőzések a gyenge immunrendszerűek számára veszélyesebbek.
2011. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem a veszélyességről van szó... illetve csak bizonyos értelemben.


Hanem ha adott embert úgy ér el a fertőzés, hogy streszel (ha nem is nagyon), már egy ideje semmi vitamint nem fogyasztott, nem mozgott, stb, akkor lesznek erősebbek a tünetei és lesz nagyobb esélye a felülfertőződésnek VAGY ha u.az az ember teleette magát vitaminokkal, nem stresszel (annyira), rendszeresen mozog és megfázás után az immunrendszert stimuláló dolgokkal kúrálja magát.

Mind a kettő eshetőségről hallottam már, és mind a kettőben látok logikát.

2011. dec. 13. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!