Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valakinek itt hónapok...

Volt már valakinek itt hónapokig gipsze?

Figyelt kérdés

A karom sajnos több helyen tört el (ulna proximalis vége, a csuklóm. Először kaptam egy viszonylag elviselhető gipszet a könyökömig. 6 hétig volt rajtam,de végig nagyon fájt a tenyerem alatt és az ujjaim is eléggé, nem is tudtam őket mozgatni. Visszamentem egy hét után, mikor a gipszsín helyett körkörös gipszet kaptam, szóltam is, hogy nagyon fáj, de csak annyit mondtak, hogy majd jobb lesz a gipszben és felkötötték, mondván, hogy attól fájnak az ujjaim.

A fájdalom nem múlt el, de már nem mertem visszamenni. Mikor mentem a gipszlevételre, akkor készült utána egy röntgen, de ahogy levették, látszott a kezemen, hogy vmi nem oké. Röntgenen vették észre, hogy a tenyerem alatt is hajszálrepedések vannak..megműtöttek másnap, utána kaptam egy jókora kötést, amit két hónapig viselnem kellett..most levették és tettek rá kisebbet, de két hét után újra rögzítették az ujjaimat,a képen látható formában.

[link]

Ti hogy oldottátok meg a mindennapokat? Engem eléggé feszélyez ez a nagy kötés, utcára nem szívesen megyek, mindenki bámulja. Semmi sem megy egyedül,még a pólómat sem tudom felvenni.


2013. júl. 16. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyenben voltam egy darabig:


[link]

[link]


Utána meg rendes körgipszet kaptam, az már csak két ujjamon ért végig.


Az első 'minden ujjam benne van' gipsz az tényleg rémes volt, én sem nagyon tudtam semmit csinálni azzal a kezemmel. Persze egyedül voltam az első napokban, muszáj volt boldogulnom. Napokig cipőt sem tudtam bekötni, március volt, kénytelen voltam lábujjas papucsban mezítláb fagyoskodni az utcán. A kajám elkészítése egy másik történet volt., az egyedül szabadon lévő hüvelykujjammal próbáltam valamit besegíteni a másik kezemnek. Gyakorlás csodákat tesz, egyszer még narancsot is hámoztam így 6 ujjal :)

Írni megtanultam bal kézzel. Aztán, amikor megjött a barátnőm, akkor voltak kaják, amiket ő tett a számba, mert nem tudtam megfogni egy kézzel (pl. szendvics).

Fürödni, öltözködni, ha nehezen is, de tudtam egyedül.

Írj nyugodtan, ha van kérdésed!

2013. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ma voltam dokinál.Az egyik ujjamnak megkegyelmezett, azt nem kellett már rögzíteni (a mutatóujjam), de a többin marad a kötés.Néztem a képedet, kiegyeznék egy olyan gipsszel, nekem sajnos kétszer ekkorát tettek a kezemre. Most hat hét ebben, utána remélhetőleg már leveszik..

De addig se munka, se semmi. 0-24-ig felkötve hordom, mert az a két ujjam, ami szabad nagyon bedagad, ha lógatom. Neked is bedagadt? Vagy mit csináltál ellene?

2013. júl. 18. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a körgipszbe dagadt mindig bele, szorított kegyetlenül időnként, olyankor felemeltem a fejem fölé a gipszes kezemet, az segített. Ez most gipsz vagy fásli ami neked van? Mindenesetre jól elcseszték a kezedet, szegény! :(
2013. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!