Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt köröm kivágásánál...

Benőtt köröm kivágásánál tapasztalatok? A lézeres megoldás tetszik nekem a legjobban.

Figyelt kérdés
nekem mindkét nagylábujjam belül lévő oldala be van nőve. Voltam sebészeten de rám hozta egy főnővér a frászt (fölém állt egy szikével meg egy műanyagzacskóval és sürgetett hogy döntsek melyik legyen mert nincs erre ideje! az orvos meg csak ült az asztalánál) és megrémülve otthagytam, de ez nem mehet így tovább...nagyon fáj és félek a téltől mert cipőben rosszabb. és úgy hallottam hogy csak nyáron lehet kivágatni. esetleg tanácsok, érzéstelenítést hova kaptátok? akármi!

2013. aug. 1. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasonló elven, mint a fogszabályzók, némely manikűrös szalonban ilyen esetben tudnak a körmökre felrakni (felragasztani) olyan eszközt, amely meggátolja a köröm benövését. És még esztétikus is. Ez a megoldás előnyösebb, mint a műtét, mivel azon kívül, hogy fájdalommentes és a körömbenövés örökölt dolog és mindig visszanő.
2013. aug. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tévhit,h a lézerezés nem fáj. Ugyanolyan fájdalmas,mert ez a lézer elégeti azt a területet(többféle lézer létezik). Ugyanúgy be is kell előtte érzésteleníteni,mint a műtétnél. Ha csak a körömsarkat vágják ki, nem mindig szoktak érzésteleníteni,mert az maga is fájdalommal jár és mivel csak 1-2 perc a beavatkozás,nem éri meg. Ilyenkor amúgy,vezetéses érzéstelenítést használnak,ami azt jelenti,h nem magát a beavatkozás helyét érzéstelenítik,hanem a kilépő idegvégződést,pl. a lábujj tövén,közepén.
2013. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
közben nem érzel semmit mert érzéstelenítik, de utána fáj.tudom! egy létező dolog kivágása még jó hogy fáj,viszont utána nem nőne vissza,ezért tetszik.
2013. aug. 1. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáltál pedikűröst?

Megmondja, hogy ki tudja vágni v. nem, be tudja-e tenni azt az eszköz vagy nem (nem minden pedikűrös használja).

Ő úgyis látja, ha csak sebész segíthet.

De elsőkörben érdemes megpróbálni

2013. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jártam és nem említette.de véglegesen szeretném megoldani.úgy hiszem a lézeres műtét valósul meg.legszimpatikusabb megoldás...
2013. aug. 2. 12:21
 6/10 anonim ***** válasza:
A lézer sem biztos,h végleges,ugyanazt érik el vele,mint ha szikével csinálnák,azért jobb,mert nem vérzik annyira,mert a lézer elégeti az ereket. Próbáld meg,de ugyanúgy visszanőhet.
2013. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azokat a sejteket égeti el amik termelnék a körmöt
2013. aug. 2. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. A körmöt az úgynevezett mátrix sejtek termelik,amik a körömágynál találhatók. Benövésnél a körmök "oldalsó" részét,a körömsáncot és az oda mélyen benövő körmöt távolítják el,akár vágással,akár lézerrel égetik el azt a területet. Utána kitöltik azt a a területet egy anyaggal,ami megakadályozza,h a köröm ismét "benőljön" arra a területre.
2013. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

akkor sima műtétnél kispórolják ezt az anyagot azért nő vissza oly sokaknak?

nekem végül mindegy csak ne lenne vele több problémám...

2013. aug. 3. 15:57
 10/10 A kérdező kommentje:
végül voltam lézeres műtéten és nem éreztem semmit.csak a szurikat.sem és eddig sem két napja volt. minden rendben van eddig.
2013. aug. 14. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!