Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kemoterápiáról írna olyan aki...

Kemoterápiáról írna olyan aki volt vagy valakije átesett rajta?

Figyelt kérdés

Édesanyám jövőhéten kezdi, és szeretném tudni mi vár rá...

Előre is köszönöm.


2013. nov. 23. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukámnak kicsit más volt, sugárkezelés tehát én inkább a lelki tapasztalatokat írnám le.

Ő egy nagyon erős nő kivülről meg se kottyant neki (természetesen belül nem tudom mit élt át) kifelé nem mutatott semmit. Bár rosszul volt ugye a mellékhatás a hányinger/hányás.

Nekem elég rossz volt megélni de nem volt más választás. 14 éves voltam akkor. Hálistennek tünetmentes és már letelt az 5 év :)


Sok sikert és kitartást anyukádnak és neked is.

2013. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)

Ment a pozitív. :)

2013. nov. 23. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én idén kaptam jópár (45) litert .


Attól is függ, hogy milyen tumor miatt kapja édesanyád a kezelést.


De a várható hatások: hajhullás (szömöldök is), véres-nyálkás hasmenés, levertség, étvágytalanság, hányás, fogyás. Esetlegesen fájdalomérzet. Én vért is hánytam, tehát ez is lehetséges. Szinte szétégnek a vénák a karjaiban a kezelés hatására...erőtlenek lesznek a végtagjai, ahová a kezeléseket kapja és fájni is fognak. Sokat igyon lehetőleg vizet ezzel könnyíti a mája és veséje munkáját, hogy könnyebben kiürüljön a sejtméreg a szervezetéből. Egyen, amit megkíván, ha tud és az orvos meg nem tilt bizonyos élelmiszereket. A kezelés alatt ne szedjen semmit gondolok itt C-vitaminra stb... mert befolyásolhatja a vérképet és a kezelés hatékonyságát is.


Kábé ennyi. A kezelés után hamar rendbejön a közérzete és visszaszedi az elvesztett súlyt is, amennyiben használ a kezelés. Ha valami kérdésed van még, tedd fel bátran.

2013. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából neki a mellében találtak daganatot, amit kiműtöttek.

Azt mondták neki, hogy először kemo majd sugár utána pedig gyógyszer.

A kemoterápia 6 alkalom lesz.(heti egy) Te hány alkalmat voltál? Ha még eszedbe jut valami, ami szerinted fontos lehet, kérlek oszd meg.

Köszönöm! :)

2013. nov. 23. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 21 alkalmat voltam (21 nap 3 hónap alatt)infúziókkal kombinált injekciókat kaptam.


Jobbulást kívánok édesanyádnak.

2013. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük!
2013. nov. 23. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!