Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl lehet élni egy előrehalado...

Túl lehet élni egy előrehaladott tüdőrákot? Van itt valaki, aki vagy akinek valakije túlélte a kemoterápiát?

Figyelt kérdés
A párom anyukájánál előrehaladott tüdőrákot diagnosztizáltak. Én már végigkísértem egy rákos beteg szenvedését, kemoterápiáját és a kemoterápia miatti halálát, szintúgy egy volt párom szülőjénél. Páromnak mindenfélét mondtam, amit én magam nem gondolok úgy, hogy megnyugtassam, hisz nem mondhatom, hogy "hát meg fog halni". Tudom, hogy a kemo csak lassítja a romlás folyamatát, nem gyógyít, legalábbis a tüdőrák esetében biztosan nem. Hiszen akit eltemettem, annak megszűntek tőle a rákos sejtjei, a legyengülésbe halt bele. Nem szeretném még egyszer végigcsinálni, hogy egy hozzám közel álló haldoklik, és akit páromként szeretek, az emiatt szenved. Én annyira nem hiszek a gyógyulásban, hogy azt hiszem, nem vállalnám. Így lehet, hogy nincs semennyi esélyem tovább élni, de nem szenvednék 2-3 hónapot egy kórház falai közt, elveszítve magam felett az uralmat. Szerintem a kemo csak előrehozza a biztos halált.
2013. okt. 20. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Bocsi a rövid és tömör válaszért.Sajnos ilyen a mentalitásom.A párod anyukája sajnos haldoklik.Akinél rosszindulatu rákot diagnosztizálnak,azt az embert ugy tanították az egészségügyben,hogy haldoklónak tekintjük.Előrehaladott tüdőnél pedig sajnos menthetetlen.Ott a tüdőben van az oxigén csere.A legoxigendusabb vér ott van.És onnan nagyon gyors az áttét.Próbáld meg a pároddal időközönként finoman közölni,hogy sajnos megvan az esély / és most finoman fogalmaztam/ hogy a mamája elmegy.A kemó meg önmagában rákkeltő.Tehát .... Tudodm szörnyű ezt olvasni,pláne ugy hogy én ilyen nyers modoru vagyok,és nem szoktam köntörfalazni.Sajnálom tiszta szívből.
2013. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én tudom, hogy ő vállalja a kemoterápiát. De nélküle még meddig élhetne? Vagy ez változó minden embernél?
2013. okt. 20. 19:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Ismerem a páromat, azt mondaná, hogy mondhatok ilyen szemétséget, amikor amúgy is maga alatt van. Egyébként szerintem tisztában van mindezzel, és azzal is, hogy én csak nyugtatgatom mást gondolva.
2013. okt. 20. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Volt egy 22 éves lány szobatársam az onkológián. Tervezett..

Mikor szűl gyereket, hogy alakul az élete. Egy nőgyógyászati onkológián..És mi, a többi szobatárs, hallgattunk. Hagytuk, álmodozzon.

Mikor megkapta az első morfium tapaszt, ő még mindig bízott.

Mikor ésszel tudni kéne, hogy ennyi. De ott, nem tudjuk. Vagy nem akarjuk tudni.

Kemoterápia túlélhető..Áttétes tumor nem.

2013. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Janos19 válasza:

Áttét nélküli tüdődaganatot élt már túl valaki?


Szeretnék ilyen emberrel beszélni.


Köszönöm!

2014. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla,pedig másfél évet dolgoztam korházban
2014. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!