Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van értelme beadatni még az...

Van értelme beadatni még az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Most téliszünetem van, de utána kb. minden nap közösségbe fogok újra járni, van értelme?
2013. dec. 26. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, mert a tél még csak most jön.
2013. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyenlőre még nincs influenza járvány,az inkább a tél vége felé szokott lenni, az oltás pedig kb. 2 hét múlva véd,úgyhogy még időben vagy.
2013. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg nincs. gyorsan mutálódik a vírus, azt is el tudom képzelni, hogy amiket erre a szezonra legyártattak, már nem ér semmit. én kórházban dolgozom, mégse adattam be se az influenza elleni oltást se a pneumococcus elleni oltást(utóbbi még ingyenes is lenne nekem). amúgy se voltam sose influenzás, a legnagyobb betegségem többnyire a nátha, de az ellen meg hatástalan az oltás. másfelől olvastam olyanról is, hogy kb 50 évvel ezelőtt rákvakcinát is kapott az aki influenza ellen beoltatta magát. azért is van ennyi rákos az 50+-osknál. persze lehet kamu, de sose lehet tudni.
2013. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gratulálok #3-as, pont neked kellene kicsit több ésszel rendelkezni, nem ezeket a kamukat szórni itt...


kérdező, igen, ha megbeszéled a háziorvosoddal és ő egyetért, akkor van értelme...természetesen az oltás mellett is lehetsz influenzás, hisz elkaphatod más verzióját, de nagy mértékben csökkenti az esélyt

2013. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3.! Én is eú-s vagyok évekig nem kaptam oltást,de nem voltam beteg(még náthás sem igen),most 4 éve új munkahelyen dolgozom, a főnököm oltás párti és bár nem kötelez rá,próbából beadattam. Nem lett miatta sem egyéb betegségem,sem jobb,sem rosszabb nem lett. Amúgy háziorvos mellett dolgozom és az évek alatt nem láttam senkit,akinek komolyabb baja lett volna az oltás miatt(sőt aki 1x megkapta,utána már maga kéri),pedig azóta több száz oltást adtam be. Ez saját tapasztalat és nem az,amit a rádióban,TV-ben mondanak,újságokban írnak és az eredetük enyhén kétes!

Kedves kérdező adasd be nyugodtan!

2013. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!