Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HPV és influenza elleni...

HPV és influenza elleni oltásnak van értelme? Babáknál is be szokták adni?

Figyelt kérdés
A többi oltást ismerem.

2013. márc. 19. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

2-3 éves kor alatt csak a szokásos oltásokat adják be, influenza ellenit semmi képpen sem.


HPV-t csak tiniknek adják be. ez egy nemi úton terjedö virus ami a méhnyak rák okozója lehet.

Feleseges lenne babának beadatni.

2013. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HPVt nem adják be babáknak, csak 12-14éves kortól. Mert feltételezik a szexuális aktivitást, a kisbabáknál meg nincs ilyen. Az influenza oltás szerintem hülyeség, mert nem véd az összes influenza ellen, és nem halálos kimenetelű egyik sem. :) A HPVt én pl majd beadatom a lányomnak, ha eljön az ideje, mert az nagy kockázatú. PErsze majd attól is függ, hogy milyen eredményei vannak az oltásnak, meg milyen az oltóanyag
2013. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az influenzát inkább ovis kortól adják be, piciknek nem. (Mellesleg teljesen feleslegesnek tartom)

A HPV pedig tiniknek adható, mivel szexuális úton lehet elkapni (egyébként nem csak a rák kiváltója, egyéb betegségek is kiindulhatnak belőle)

2013. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 éves lányom megkapta ősszel az influenza elleni oltást, 1 éves kor felett adják ;-) Szerintem nekünk nem volt felesleges, mert ő is jön minden nap az oviba, amikor a nagyért megyünk 8ő is oltva van), egyikőjük sem kapta el az influenzát, pedig az egész oviból kb. 10 gyerek nem betegedett meg, idén nagyon sokan elkapták.
2013. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Influenza ellenit én is beadattam a kisfiamnak 2 éves kora előtt, ugyanis most Februárban kezdte a bölcsit. Áldom az eszem, mert nagyon sok gyerek átesett a fertőzésen - a fiam nem!


Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogyha közösségbe kerül, mindenképp javasolt...

2013. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az influenza ellenit még magamnak sem adatnám be, szerintem teljesen felesleges. HPV ellen pedig majd ha eljön az ideje, be lehet oltatni, olyan 14-16 évesen. Szerintem előbb nem szabadna, én is szinte felnőtt voltam, amikor beoltattam magam.
2013. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor HPV :D most kell konzultálnom gyermek orvossal, mert az én eredményem rákszűrésen mindig hpv gyanús, majd immunerősítőtől eltűnik a kenetből. Csakhogy! A torkomon lett egy kinövés, amire a gégészeten azt mondták hpv okozza, és ne gondoljak szexuális eredetű dologra, mert ez mindenkiben bent van, illetve a szülőcsatornánk való átjutáskor a gyermek már meg is szerezte anyukától :) ja és egy háztartáson belül mindenki elkaphatja, ha pl. a gyereknek szemölcse, fekélye, stb van, akkor már biztos, hogy neki is van akár 5-10 évesen!!! Fiúk is megbetegszenek tőle, pl. vastagbélrák. :( a férjem az általános iskolai osztálytársam :D
2020. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!