Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosi vizsgálat volt...

Milyen orvosi vizsgálat volt számotokra kínos iskolásként vagy háziorvosnál Ha rutin vizsgálatként bevezetnék, köteleznék a teljes fizikális vizsgálatot, tehát mindent nézne az orvos sértene, kínos lenne neked? Te elleneznéd? (lennt)

Figyelt kérdés
A teljes fizikai vizsgálatot elleneznéd,vagy bevezetnéd?Szabad lenne ezt csinálni?Vagy figyelembe kell venni az emberi jogokat,nézeteket és nem lehet ráerőszakolni mindenkire.
2014. jan. 2. 12:41
1 2
 11/20 Andizsuzsi ***** válasza:

[link]


8. osztály, biológia könyv.


Azt pedig serdülőkorban, hogy minden rendben van-e, egy lelkiismeretes háziorvos/gyerekorvos is megnézi. Orvosi vizsgálaton pedig max. az a ciki, ha ápolatlanul, mosdatlanul, nem tiszta alsóneműben jelensz meg.

2014. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

szerintem pedig ciki ha teljesen meztelenül kell jelen lenned orvosi vizsgálat címén bárki előtt,ez alapján akkor felnőtteket is ki lehetne éves vizsgálat címén ennek tenni,hisz őket is érinti az éves vizsgálat.Nem hinném hogy normális hogy meztelenül kell feküdni diákként vagy akkor felnőttként orvos előtt és több alíg nálad idősebb ápoló előtt esetleg többed magaddal még és sok alapvizsgálatot is így vagy csak alsóneműben elvégezni.


Aki felnőttként megy bármiféle szűrésre az is kellemetlenül érzi magát,nyugodtan meg lehet kérdezni,de csak azt a ruháját veti le ami ahhoz kell hogy a szűrést elégezzék sokan azt is csak orvos előtt.


Az osztályomba senki nem volt retkes,a suliban sem,ezt kikérem magamnak és a többi fiatal nevében is.MIndneki magából indul ki.Azért mert nem mutogatja magát mindneki szívesen és nem akar pucéron ágyon feküdni hogy ott húzkodják,nyomkodják a legintimebb részeit még nem jelenti azt hogy retkes lenne.

2014. jan. 2. 20:06
 13/20 A kérdező kommentje:

Vagy most mire gondoltál?


A háziorvosom meg rendes volt és attól hogy nem vette természetesnek hogy bárhova kédezés nélkül benézzen és kínos helyzetbe hozzon bárkit is még alapos volt,szokott kérdezgetni minden félét,és ott alsóneműre kell vetkőzni,volt ilyen fallal elválasztott vizsgáló rész így a cikis helyzetet el lehetet kerülni, itt arra gondolok a lány barátomat mindig az apukája tudta még általánosba orvoshoz vinni.Meg 12 évesen anyám előtt már nem álltam volna ádámkosztümben ha ilyesmi adódott volna,.Ilyenre ő gondolt.De sokan nem teszik.


Azért mert neked természetes még sokaknak nem ettől nem vagyunk retkesek,meg koszosan öltözöttek.

2014. jan. 2. 20:14
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálunk egyesével zajlik a vizsgálat. Felülről derékig kell levetkőzni, lányokon melltartó maradhat. A nadrágot fel kell hajtani a lúdtalp vizsgálathoz.

Egyébkén a felvételt nyert leendő 9. osztályos tanulók szüleinek már május végén van szülőértekezlet. Itt a védőnő elmondja, hogy a 4 év alatt mikor lesz szűrő vizsgálat és mi történik, a szülő ott aláírja, hogy belegyezik-e vizsgálatba . Ez a törzskartonhoz van csatolna.

Így van, nem kell részt venni a vizsgálaton, ezt írásban rögzíteni kell / szülő aláírja, 18 év felett a tanuló is aláírhatja/. Ilyenkor a háziorvoshoz kell fordulni, aki elvégzi a szűrést és értesítést küld az iskolaorvosnak.

Viszont a szakképzésnél ez már alkalmassági vizsgálatot takar, hogy az adott szakmára alkalmas-e a tanuló. Itt évente van alkalmassági. I. fokú alkalmassági kiadására a háziorvos nem jogosult.

Nem tudom, hol tanulsz, de ha nálatok teljesen meztelenül kell felfeküdni a vizsgáló ágyra, akkor kezdeményezzétek az orvos, az osztályfőnök és a szülői munka közösség összeülését veletek együtt és beszéljétek meg.

2014. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolsó nálatok nagyon jól van minden megszervezve szerintem.Ez szimpatikus eljárás


Engem nem érint,mert írtam hogy nem vettünk rajta részt,mert a csajok buzdultak fel,ők néztek utána az egésznek és bevontak minket is,de ha nem vettek volna részt rajta akkor úgy járunk mint az előttünk vizsgálatra menő pár osztály,ahol nem voltam nagy hangúak.


De úgy volt hogy alsóneműbe kellet bemenni,minden alap vizsgálat így zajlott és amikor az általam említetteket végezték volna szóltunk hogy nem csináltatjuk meg.De a többi osztálytól tudjuk hogy a fiúknak ágyra kellett feküdnie a boxert már előtte levenni,a lábat kicsit széjjel rakni és úgy nézték meg őket,és csajoknak meg valakinek fekve nyomkodták a mellét,valakinek ülve,meg a bugyit kellett ott kicsit a szeméremajkak felé behúzni,hogy a szermérem dombot megnézzék van e valami gomba vagy nem tudom mit néztek.De mondom a mi osztályunk és magunknak köszönhetően nem vett ezen részt.

2014. jan. 2. 21:14
 16/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem ezt mondtam. de miután csak a saját igazadat szajkózod, és megerősítést vársz, legyen meg a te akaratod. Vér ciki, ha egy orvos megnézi, hogy a heréid rendben vannak-e, illetve lányoknál tapintással ellenőrzi a mellett. Igazad van, sose menj szűrővizsgálatra, elég, ha akkor mész, amikor baj van. És igazad van, a felnőtteknek is kellemetlen. De attól felnőtt, hogy tudomsul veszi, hogy kellemetlen, de szükséges.
2014. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

De ha ettől felnőtt valaki akkor hogy- hogy olyan kevesen mennek el szakorvoshoz szűrésekre?Meg önszántából mennek,van aki még orvosokat nézve is körültekintő.


És akkor szakorvoson van a hangsúly és még sem teljesen ruha nélkül,csak azt a ruhadarabot veszed le amit a vizsgálathoz le kell.

2014. jan. 4. 16:37
 18/20 A kérdező kommentje:

De itt a fennti kérdés a lényeg,hogy rá szabad erőltetni az akaratunkat?Be kell vezetni vagy nem?Vagy mi lenne a helyes,hogyan lehetne igazságot tenni,hogy az eltérő szemléletüek,érzésüek mind figylembe legyenek véve?

Kötelezni kell vagy ha van ilyen igény gyereknek,vagy szülőnek,akkor mint valami szolgáltatást igénybe venni,ill igénybe vételhez való feltétlelek megteremteni?


De mi az ami mindenképpen része legyen egy rutin vizsgálatnak és mi az ami szolgáltatást igényt lehessen tartani?

2014. jan. 4. 16:44
 19/20 A kérdező kommentje:

91%-os nem mindenkinek van fitymaszükülete aki megkérdezi,amikor általánosba jártam én is sokat kérdeztem minden félét,meddig kell hátra húznia,mi van ha utána visszacsúszik,amikor nőttek és a péniszem is nőtt akkor hirtelen vastagodott és kicsit feszült akkor hallottam hogy ha tornáztatod az jót tesz és bevált 2 hét alatt,meg 15 éve még nem is volt annyira internet,most meg itt lehet megkérdezni mindent.


De nem tudni hogy számokkal akiknek valódi bajuk van mennyi is.azért ezt jó lenne tudni,mert ha magas akkor megértem hogy mire hivatkoznak.A sulimba minden féle kiderül ha ezzel kapcsolatos és ott nem volt ilyen gond.


A csajok meg folyásról,mensiről,barnázásról kérdeznek,nőgyógyászról.


De nem minden suliba van rendes felvilágosító óra sem,ez nem igaz,mi csak kaptunk egy kis fűzetet és kész,a lányoknak betét volt benne,nem is volt megszervezve,mi meg röhögcséltünk,5-6 osztályban,de még 8.-ban is ha erről van szó akkor meg a röhögést,a dedo.

2014. jan. 4. 16:51
 20/20 anonim válasza:

Szia


A gond ebben a rendszerben az, hogy iparosított, az, hogy "nagyüzemi" módon kötelezik az embert olyasmire, amit az nem akar.

Ugyanilyen az ősszes "alkalmassági vizsgálat".


Semmi mást, csak az intimitást veszik el, vagyis, leszarják, hogy érző ember vagy. Ez semmi más, csak egy vágóhíd. Embertelen..



Köteleznek egy olyan vizsgálatra, amin meztelnül kell lenned egy ismeretlen előtt, aki azt sem mondja el, hogy mikor mit miért csinál.

Persze, hogy védjék magukat, aláíratnak a szülőkkel egy papírt, akit ezáltal belevonnak ebbe a mocskos játékba. Így lehet mutogatni rá, hogy "a szülő belelgyezett..."


Mi van azokkal, akiknek a szülője nem tudott megjelenni azon a szülői értekezleten (sem), ahol szóban!!!!! előadnák neki az infókat, mett megit túlmunkát kell vállalnia, mert a főnöke kötelezte rá, vagy mert az anyagi helyzete kényszeríti? Ezáltal sem ő, sem a gyermeke nem fog tudni erről.



Nálunk általánosban volt ilyen, hogy "jólvan, akkor most megyünk az orvoshoz kivizsgálásra." És mindenki nézett bután, hogy akkor most ki a hülye???



Én nem marhának, és nem is birkának születtem.

Jogaim vannak. Jogom van tudni arról, amik engem érintenek. Jogom van ahhoz, hogy nemet mondjak. Jogom van ahhoz, hogy ne az osztálytársaim előtt meg három nővértanuló előtt meztelenül állva nézzenek látásvizsgálatot.


Nem állat vagyok!!!!!!



Az egészségről meg annyit, hogy ha valami bajom van, azt én tudom meg legelőször, és akkor, ha szükségét érzem, elmegyek egy orvoshoz.

Mert ez az én életem, az én dolgom.

Az egészségi állapotom senkire sem tartozik, ahogy a farkam hossza, vagy állapota sem.


Ha a munkaválláshoz, adók fizetéséhez elég érett ember vagyok, akkor legyek az akkor is, amikor szépen, lassan, de visszavonhatatlanul megfosztanak minden emberi jogaimtól. Ráadásul, tökéletesen fölöslegesen. Az egyetlen cél az, hogy az állam birkákat, "jó adófizető polgárokat", vagy, ha úgy jobb, droidokat, biorobotokat gyártson, akiknem kérdeznek, csak dolgoznak, nagyon kevésért, aztán nem jár nekik semmi sem ezért, sem nyugdíj, sem tisztességes bánásmód.



De máshol sem jobb. Csehországban kötelező a teljes fizikai kivizsgálás, igen, meztelenül, évente!

Ha nem mész el, alkalmatlan vagy és már el is veszítetted a munkahelyed. Ha nem működsz együtt velük, akkor ugyanez.

Hatalommal való visszaélés, teljesen feleslegesen, csak az elnyomásért.



Ilyen világ ez a Közép-Európa. Az emberek megszokták az elnyomást. (A szovjetek alatti uralmat.) Ugyanazok az érintett törvényeink most is, amik alapján kényszerítenek erre.


Tanuljatok sokat, és nyelvet is, és menjetek el innen. Ez az ország összeomlik hamarosan.


Sok sikert.



Nos, én így látom.

2017. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!