Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Közvetlenül a felső ajkam...

Közvetlenül a felső ajkam mellett van egy kb.5 mm-es kidudorodó anyajegy, szerintetek mivel távolíttassam el, lézerrel vagy szikével?

Figyelt kérdés

Sajnos annyira közel van, hogy bele kell vágni az ajkamba, ha szikével csinálják nem lehet tudni, hogy milyen lesz a helye és ettől félek, de attól is, hogy esetleg lézerrel nem lesz gyökerestől kivéve. Ti melyiket választanátok? Mindenképp el kell távolítani, mert évről évre nő, és mindig irritálva van, étkezésnél, pl. forró tea stb.

Érdekelne, ha volt valakinek hasonló helyen lévő anyajegy eltávolítási tapasztalata. Köszi előre is.


2014. febr. 12. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp szikével. Anyajegyet lézerrel nem szabad, pláne ha növekvő, mert lézerrel senki nem garantálja, hogy kiégetik a teljes gyökerét, plusz szövettani vizsgálatra sem tudják elküldeni.

Nekem az orrom alatt van egy elég nagy, szemölcs méretű anyajegy, amit le szeretnék majd szedetni, csakis szikével.

2014. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én plasztikai sebésszel csináltatnám.
2014. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 éve vettek le szikével a hajas fejbőrömről egy ugyanekkora anyajegyet és amellett, hogy nagy, csúnya heg maradt utána (nem zavar, mert nem látszik szerencsére)még mindig érzékeny a helye. Ha körülötte megnyomom fáj és igen érzékeny. Valószínűleg nagyon mélyre vágtak. Tartok tőle, hogy mi lesz, ha az arcomon lesz ugyanez. Az nagyon nem lenne jó, amellett a plasztikai sebész azt mondta (mert már konzultáltam egyel), hogy mivel a vágás a szájon lesz, nagy a fertőzés veszély, hiszen ott eszik az ember s, ha így lesz, akkor csúnya maradhat a helye. Azt pedig, hogy mennyire fog látszani a helye, senki sem tudja előre megmondani, nagyon egyéni. Néha úgy érzem a lézeres, illetve wolframhurokkal eltávolított anyajegy helye mintha szebb lenne, könnyebbnek tűnik, nincs varratszedés meg ilyenek, persze rizikó, de azért mégis csak sokan vannak, akik ezt választják és nem haltak bele. Próbálom magam győzködni egyik-másik mellett, de nem egyszerű a döntés. Itt van egy videó, hogy hogyan távolítják el wolframhurokkal. Ha van valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná. [link]
2014. febr. 12. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szike, egy anyajegynél nem az a lényeg, hogy lézer vagy szike, egyértelmű, szike. Egy normális orvos meg sem csinálja máshogy.

Annyi, hogy keress egy szebben dolgozó sebészt, pl plasztikai, mert neki korszerűbb dolgai vannak, mint egy sztk-ban és nyilván ért ahoz, minél szebb legyen.

Szóval itt nem az a kérdés, hogy mivel lesz szebb, hanem egy olyan orvos kell aki szépen dolgozik.

Amúgy hiába 5mm az anyajegy, számíts arra, hogy nem 5mm-t fognak vágni, hanem akár 1cm-t, mert biztonsági zónával dolgoznak. De hidd el szépen fog gyógyulni.

Ajánlom figyelmedbe és nem lesz kérdés mivel szedeted le

[link]


rólam már többször szedtek le szikével anyajegyet és nem lettek csúnyák, az egyik az arcomon van, azt plasztikai sebésszel szedettem le, éppen egy tűhegynyi fehér pötty maradt ami nem is látszik csak mivel én tudom hol keressem, látom, ha akarom :)

A többi rendes sztk-ban lett, ezek sem lettek csúnyák amúgy, de ezek nem feltűnő helyen vannak.

2014. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja most olvastam, hogy már beszéltél egy plasztikaival. Hát akkor biztos a gyógyulás nehezebb és lehet nem is tudná olyan szépen megcsinálni, mint szeretné ezért nem vállalja, nehogy aztán azt mond xy csinálta és ilyen lett.... pedig más orvos sem szedte volna le szebben.

Kérd ki több orvos véleményét. És szerintem készülj arra, ha leszedeted, akkor sajnos lehet valami nyoma megmarad, de ez van, de legalább nem növekszik stb. ha már mégnagyobb lesz még nagyobb heg lesz ott.

Ha meg növekszik pláne nézesd meg én ajánlom a melanomamobilt nagyon jók. Minden anyajegyedet lefényképezik átnézi több orvos is.

2014. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos, döntöttem, végül wolfram hurokkal szedettem le, kb. két hete, a helye úgy gyógyul mint a lézeresnek, de ezt el tudták küldeni szövettanra. Még nincs meg a szövettani lelet, de a seb nagyon gyorsan és szépen gyógyul. Azért döntöttem e mellett, mert nagyon kényes helyen volt, szikével bele kellett volna vágjanak az ajkamba, és mivel ott étkezem, nem tudom elképzelni, hogy tudtam volna úgy enni, hogy ne érje víz és étel 2 hétig. Ezt a sebet nem kellett óvnom a víztől, és csak akkora a seb, amekkora az anyajegyem volt, szikével jóval nagyobb lenne. A leleten az áll, hogy ép bőrben eltávolítva. Remélem, hogy így is van. Nem mondom, hogy nem aggódom, de már azért egyre kevésbé, remélem, hogy nem lesz gond.
2014. márc. 4. 19:31
 7/8 Ikonstar ***** válasza:
Másfél év elteltével mi a tapasztalatod a wolfram hurkos módszerről? Mennyire múlt el a heg?
2015. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon szép lett a helye. Azóta még hármat távolíttattam el az arcomról, ugyanezzel a módszerrel. A nagyobb anyajegy helyén, egy picit világosabb a bőr, ha nagyon megfigyelni, a kisebbek helyén meg nem is látszik semmi. Heg sehol nincs.
2015. okt. 21. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!