Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy ÁPOLÓ heti beosztása hogy...

Egy ÁPOLÓ heti beosztása hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Konkrétan érdekelne, hogy hogy néz ki egy hét vagy hónap.


A szakmán belül melyik az a terület, ahol a leginkább önállóak a betegek a lábadozási idő alatt?

Úgy értem, hogy nem kell őket pelenkázni, fürdetni...

Nem zavar az ilyesmi sem (ápolónak fogok tanulni), csak úgy érdekel.



2014. febr. 21. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szemmészet, szülészet, bőrgyógyszáat az iylen heylek,


heti 4x 12 óráznak 1 szabadnap és újra

2014. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van a munkarend, hogy 1 nappal, 1 éjszaka, 1 szabadnap.
2014. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

És a munkaidő 12 vagy 8 órás?

2014. febr. 21. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

na, hát mi meg 8 órában dolgozunk...

csütörtök szabad, egy hét éjszaka, pénteken kezdem, következő hét szombaton fejezem be, szombat-vasárnap otthon vagyok. aztán következő hét hétfőtől vasárnapig délután, majd hétfő-kedd szabadnap. Szerda-csütörtök-péntek délelőtt, hétvége szabad. Aztán a következő éjszakáig szinte csak délelőtt, néhány nap délután, hol hét közben, hol hétvégén, heti 5 napon. Nyolcan vagyunk, 8 hetente esik rám az éjszakás hét.


és itt a szülészet a leglazább nálunk (én ITO-n vagyok.

2014. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg teljesen változó, és variálhatunk is, a lényeg,hogy az óraszám meglegyen. (e hónapban 160 óra). Van,hogy 3 nappal egymás után, van,hogy kettő majd egy nap szabad, dupla éjjel aztán egy alvó és újra nappal, stb. Variálható. Mi 12 órázunk, 6-6-ig. Én eddig 3 területen dolgoztam, neurológia, diabetológia-belgyógy. és most hematológián vagyok. Mindegyiknek megvan a maga nehézsége, legtöbb kaka belgyógyászaton volt, azt nem ajánlom ha nem szereted annyira. Ahol most vagyok, ott szinte sosincs fekvő beteg, viszont van kemoterápia,amivel dolgozol és az veszélyes kicsit,illetve sok a fiatal,nagyon beteg ember,aki esetenként meg is hal..azt nehéz feldolgozni, főleg,hogy hónapokig, évekig oda járnak, mintha család lenne és az ember nem tud nem kötődni hozzájuk. De lesz majd gyakorlatod,minden osztályon megfordulsz majd, rájössz, mi az ami neked fekszik. Nekem még mindig a sebészet és a kardiológia a szerelmem,de eddig sosem jutottam oda..majd legközelebb. :)
2014. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Mennyire visel meg a nappalosról az éjszakázásra való áttérés?

Van családod? Vagy ha nincs, el tudod képzelni, hogy a munkád mellett gyermeket nevelhess? Mert nekem ez nagyon fontos, nagyon családcentrikus vagyok, szeretnék legalább 2 gyereket majd a későbbiekben.

2014. febr. 21. 21:25
 7/16 A kérdező kommentje:
Illetve mindenki válaszát várom, nem csak az utolsó válaszolóét! :)
2014. febr. 21. 21:26
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

engem nem viselt meg a váltás, pedig nappal nagyon keveset tudok aludni :)

ÉS van családom, de nem jelentett gondot, sőt. Sokkal könnyebb csereberélni kollégákkal a farsang, évzáró, akármi miatt, mintha nyolctól ötig dolgoznék valahol. Plusz szadab délelőttökön lehet ügyet intézni, vásárolni, takarítani hátráltató gyerkkezek nélkül :)

2014. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Engem több dolog mellett amiatt akartak lebeszélni, hogy ezt a hivatást válasszam, mert hogy nem jut idő a családra. A másik az alacsony fizetés, valamint a megbecsülés hiánya. Ez utóbbi gondolom nem általános, nem? Biztosan helyfüggő...

Én mindenképpen nővér szeretnék lenni :)

Jaj még annyi, hogy megbecsülés szempontjából számít-e, hogy okj-s vagy diplomás ápoló valaki? Én okj-s képzést fogok elvégezni.

2014. febr. 21. 21:59
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én beosztásom így néz ki: nappal, éjjel, alvós, szabad, és kezdődik újra az egész. 12 órázunk, szülészeten vagyok.

A megbecsülés szempontjából mindegy, hogy diplomás, vagy OKJ. Inkább a teljesítményedtől függ, mennyire vagy megbecsülve.

A pénz nem túl sok, de így is imádom a munkámat, nem bántam meg, hogy ezt választottam. 5 éve dolgozom.

2014. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!