Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosilag előírt (béltükrözés...

Orvosilag előírt (béltükrözés előtti) háromnapos hashajtás alatt mit lehet enni?

Figyelt kérdés
Az a legenda járja, hogy semmit. Gondolom ez hülyeség, 1000 kcal minimum szükséges egy nap. Zöldséget, gyümölcsöt gondolom igen, de azt magában sem a gyomorsavam, sem a pénztárcám nem bírja. Egyéb más javaslat, mit lehet és mit nem? (A zsíros, húsos ételeket alapból nem szeretem, tehát ebből nem lesz gond.)
2014. febr. 27. 11:26
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:

A google a barátod:)


[link]

2014. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Eddig úgy hittem, hogy a gyakorikérdések is az. (:
2014. febr. 27. 11:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, én vagyok az értetlen, de itt csak a tésztát, krumplit, rizst, húslevest és leveket említi, viszont nem konkretizálja, mi a "könnyű reggeli". Pl. kefírt, tojást, fehér zsemlét, egyéb tejtermékeket ehetek? Igen, nekem ilyen szájbarágósan kell, mert egyik helyen írnak x-et, a másikon y-t és nincs kedvem várni még egyszer másfél hónapot (ekkora a várólista), ha esetleg emiatt nem sikerül a vizsgálat.
2014. febr. 27. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyél édességet, pl gumicukrot. A cukor energiát ad, ezért jó. Az nincs tiltva. Az kell a vizsgálatkor, hogy lássanak rendesen. Ha nem altatnak, akkor te is látni fogod a monitort. Akkor majd meglátod, hogy nem a külsőszámít, hanem a belső értékek :)

Pl a rózsaszínű, ép bélfal, polipok, kinövések, egyebek nélkül. Ha szilárdat eszel a vizsgálat előtti 24 órában, az nem jó. Mert ha keserűsós vízzel meg egyéb (kevésbé hatásos) löttyel hajtod magad, akkor se lesz tökéletes az eredmény. Ciki a monitort nézve látni azt, amit úgy hittél, sutyiban elkövetheted: ott lesz félig megemésztve színesben. Minél több a salakanyag, annál nehezebben kivehető a kép, emiatt a vizsgálat is tovább tart. Hiszen a kolonoszkóp mintát is vesz, azt meg a tisztára kimosott bélfalból és nem a félig emésztett csirkepaprikásból kellene venni.

2014. márc. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam a pépesre turmixolt barack befőtt és gyümölcsök keveréke vált be. Nem is tartott a vizsgálat soha 3 percnél tovább, hurok nélkül csúszott a cső rendesen befele annyira tiszta voltam mindig.
2014. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!