Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lett-e problémája valakinek...

Lett-e problémája valakinek béltükrözés miatt? Ha igen, hogyan gyógyult meg?

Figyelt kérdés
A béltükrözés sokkal mélyebbre megy, mint a végbéltükrözés, veszélyesebb is.
2012. márc. 7. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A béltükrözés rutin eljárás, elég nagy számban csinálják mindenféle következmény és probléma nélkül. Természetesen előfordulhatnak problémák, ahogy minden vizsgálatnál. Láttam már olyat pl., hogy vkinek kilyukadt a bele és meg kellett műteni (bár teszem hozzá szegénynek már sok gond volt a belével, elvékonyodott, ezért is lyukadhatott ki). De ez ritka. Egy sima mezei fájdalomcsillapítótól is meghalhatsz vagy súlyos vesekárosodásod lehet, mégsem jellemző.

Az ilyen vizsgálatokat akkor csinálják, ha nagyobb hasznot várnak tőle, mint amekkora a kockázat. Ha az orvos béltükrözést javasolt, akkor szerintem bízz meg benne:)

2012. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vastagbél tükrözésnél szerencsére nagyon ritkán vannak szövődmények. A vizsgálat hasznossága sokkal nagyobb mint a kockázata, ahogy az első válaszadó is írta. Nekem már 3 alkalommal volt, de soha nem történt semmi baj közben (pedig egyiknél polipot távolítottak el). Enélkül a vizsgálat nélkül az én polipomat se találták volna meg és lehet, hogy évekkel később sokkal komolyabb baj miatt kerültem volna orvoshoz... Összeszámolva a családomban is volt már vagy 5-6 ilyen vizsgálat, de senkinél nem volt komplikáció. Ha mégis gond lenne, arra a személyzet fel van készülve.
2012. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Irigyellek Titeket !

De jobb 100 irigy, mint 1 szánakozó.

Nekem 4 éve javasolta dr W, aki egy évvel korábban végzett sikeres ( !! ) aranyér eltávolítást. Az 1 éves kontroll alkalmával erőltette a béltükrözést. Én elleneztem, mintha +éreztem volna. dr kontár 1 megsértette a végbelem, 1,5 hónap múlva kitört a sipoly az anustól 7 centire. Magas láz, fájdalmak. Amikor ezt drW-nek megírtam ( NEM VÁDLÓAN !!!! ), tagadott, a gyógyítástól elzárkózott. Ezután újabb dr kontárok - 6-an próbálkoztak, 6 műtéttel, ez 3 különböző kórház - próbálkozásai - sikertelenül. Volt egy híres bp-i tanárprofasszor-ő neki sem mert állni. csak 19 hónapig hitegetett, hogy MAJD ! Végül DR ISTEN ( !! ) megoldotta ! Összegezve: rengeteg fölösleges fájdalom, életemből 3 év és 7 hónap, valamint 612.000 Forintom tűnt el a semmire.

Nagy a pokol, majd elférnek benne !

Amikor a műtétekből lábadoztam, a kórházakban kb 9 olyan emberrel találkoztam, akik hasonlóan jártak. Ők férfiak, és vajon mennyi nő volt ??

Bőven megismertem az orvosok és a nővérek hozzáállását.

Egészséget mindenkinek !

2012. márc. 8. 12:53
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

"Az ilyen vizsgálatokat akkor csinálják, ha nagyobb hasznot várnak tőle, mint amekkora a kockázat. " Anyagi hasznot??!!

"Ha az orvos béltükrözést javasolt, akkor szerintem bízz meg benne:)" Megbíztam -- így jártam !!

Az előző műtétnél ő mondta: nagyon vigyázzak, Ne kelljen mégegyszer !! Hát: mégegyszer nem is kellett, csak még 5-ször.

Az ügyvédemet is megtükrözték2 nappal később egy másik városba. Ő Ügyvéd - gondolom 3-szorosan vigyáztak rá !

Egészség !

2012. márc. 8. 13:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Jav: városbaN
2012. márc. 8. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Hú sajnálom, hogy ilyen megpróbáltatásokon mentél keresztül:( Remélem, most már rendben vagy. Sajnos nekem kb. 3 évente meg kell csináltatnom a vizsgálatot, mert olyan polipom volt, ami hajlamos kiújulni vagy rosszindulatúan elfajulni... Remélem továbbra is megúszom a szövődményeket..
2012. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A menyasszonyomat is tükrözték 2x, nem lett semmi baja tőle. A vizsgálat alatt még egy "jajj"-t sem hallottam 120cm-nél, pedig számtalan diverticumot találtak nála, ráadásul az egyik be is vérzett neki.

Szóval nekünk előnyös volt a vizsgálat, mondhatjuk úgy is hogy hasznos.

2013. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!