Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét utáni sebgyógyulás,...

Műtét utáni sebgyógyulás, váladékozás?

Figyelt kérdés
Egy hete műtöttek cisztával a hónom alatt. Azt mondták kèt hèt múlva lesz varratszedès, addig ha akarom cserèljek kötèst. Ma kicserèltem a kötèst, ès egy csomó rózsaszínű-vízszerű váladèk folyt ki a sebből,nem gennyes!. Azóta szivárog ez a folyadèk, nem tudom hogy ez normális dolog? Csak szimplán tisztul a seb? Volt valakinek hasonló jelensèg.? Ott jön ki a folyadèk, ahonnan a váladèk leszívó csövet kiszedtèk mèg a kórházban.

#műtét #sebgyógyulás #váladèkozás
2014. ápr. 21. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet normális. De holnap hívd föl a kezelőorvosod (aki műtött) és kérdezz rá, márcsak azért is, hogy tudjon róla és elmondhassa pontosan mire kell figyelned, milyen váladékozás nem jó már. Lehet hamarabb visszahív.
2014. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ami folyik, az a savó (nyirokfolyadék). Nagyjából pont az, amit a váladékszívó cső leszívott, csak még folyik egy kicsit.
2014. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Súlyosabb műtéteknél előfordulhat, hogy a testen belül halmozódik fel a seb környékén, ilyenkor le szokták tűvel szívni, de nálad ki tudott jönni a seben, szal nem szükséges semmit tenni. Ha piros a seb környéke vagy gennyes a seb és lázas vagy, akkor ijedj meg, és hívd azonnal az orvosod, ettől a folyadéktól nem kell megijedni.
2014. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, a vágás kb 8cm ès elèg mèly, de a seb nem gyulladt, lázam sincs. Azèrt egy telefont megeresztek! Hirtelen nagyon megijedtem.
2014. ápr. 21. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!