Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni sebgyógyulás?

Foghúzás utáni sebgyógyulás?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete kihúzták a legelső nagyrágóm. Sajnos azóta sem tudok azon az oldalon rágni, mert néha vérzik illetve érzékeny. A seb nem gyógyult még teljesen be. Az ínyem két oldala elkezdett összehúzódni, de nem ért teljesen össze.

Mikor, és nagyjából hogyan fog a seb teljesen begyógyulni? Teljesen sima felületű lesz az ínyem a fogam helyén?


2013. szept. 19. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Tejes sima lesz, igen. Most így hirtelen nem emlékszem, nekem mikorra húzódott össze teljesen a seb, de ez a három hét egy kicsit már soknak tűnik. Lehet, nem ártana visszamenned a fogdokihoz,hogy ránézzen. Ő mit mondott neked, mennyi idő alatt gyógyul be?
2013. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem mondott konkrétat, annyit mondott hogy nagyjából 2 hétig ne akarjak azon az oldalon rágni.

Pl. a tészta meg szendvics simán megy, de az almánál már fáj az ínyem, és picit vérzett is pár másodpercig.

2013. szept. 19. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert az alma még kemény neki, a keményebb ételeknek adj időt. Bár én tésztát sem ennék a helyedben egy kis ideig, ha még nyitott a seb, ha csak kicsit is, mert mászkos, ragad és szerintem fertőzést is okozhat még ilyenkor. Ja, és én egy kis ideig a tejes dolgokat is kerülném.
2013. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Áprilikor húztak ki 4 fogamat (az is első rágó fog volt) és nekem még nem gyógyult be teljesen alul. Felül nem tudom mert már ott teljesen egyenes a fogszabályzótól :D
2013. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért a nagy fog más -

Hát nem tudom, miért nem rendelik az embert vissza kontrollra

2014. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg még a csontnak is be kéne majd forrnia

Áll.lag hónapokig tart

2014. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!