Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Heges sebgyógyulás? Van rá...

Heges sebgyógyulás? Van rá mód, hogy ne legyen ilyen csúnya? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon csúnyán gyógyult minden sebem, sérülésem, a kora gyerekkoriak után is maradt heg.

Nem vigyázok annyira magamra, és legalább kéthetente egyszer szerzek magamnak egy-két karcolást, és szinte mindegyiknek nyoma marad, akkor is, ha békén hagyom, tehát nem szoktam leszedni a vart.


A minap szereztem magamnak egy nagy horzsolást a kezemre( 3-4 centi hosszú, 1 centi széles) és abban szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan előzhetném meg a csúnya sebgyógyulást.

15/L



2013. szept. 14. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A Contractubex,v. Zeraderm nevű krém erre való, amint eltűnik a var a sebedről kezdjed el kenni vele. Valószínűleg szebben fognak gyógyulni a sebek. Ez igaz akkor is,ha műtét miatt lesz sebzés. Sajnos,ez hajlam,amin nem tudsz változtatni.

Úgy hívják Keloid.

2013. szept. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha minden sebed csúnyán gyógyul, akkor az sajna genetika, és nagyon nem lehet mit kezdeni vele. Sajna. Részvétem.
2013. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!